хочу сюди!
 

Маша

49 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 37-65 років

Розуміння приходить,коли вже пізно.

 • 22.12.11, 02:11
БЮТ за УПА? Як Тимошенко задобрює націоналістів
Протягом передвиборної кампанії кандидати та підконтрольні їм партії відвойовують голоси в конкурентів усіма можливими засобами. Оригінальними методи боротьби, проте, назвати важко. Як правило, політики від виборів до виборів послуговуються одними й тими самими «козирними» картами. Одну з них у черговий раз «пустили в гру» депутати від Блоку Юлії Тимошенко, подавши до парламенту законопроект про визнання Української Повстанської Армії воюючою стороною.

23 листопада Верховна Рада України зареєструвала законопроект про визнання УПА воюючою стороною у Другій світовій війні (реєстраційний номер 5373) авторства депутатів-БЮТівців Михайла Косіва, Івана Деньковича, Віктора Швеця, Степана Купріля, Олександра Гудими, Олени Шустік, Миколи Ковзеля й Володимира Макієнка. Коли я побачив цю новину в «стрічці», аж очі мені на чоло полізли. Вирішив перевірити, чи то часом не журналістська вигадка, та на сайті Верховної Ради знайшов підтвердження. Невже в депутатів раптом прокинулося почуття національної гордості?

Звичайно, молодці панове-депутати, бо на славу все підготували. Перший абзац законопроекту подано, наприклад, так: «Верховна Рада України, віддаючи належну шану мужності та сміливості воїнів УПА у протистоянні окупаційним режимам нацистської Німеччини та СРСР; пам’ятаючи про жорстокі та антилюдяні політичні системи фашистського та комуністичного тоталітарних режимів, що спричинили спротив та вияв державницьких і патріотичних почуттів мирного населення; з метою громадянського примирення в українському суспільстві, а також для відновлення історичної справедливості щодо воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність Української Самостійної Соборної Держави, приймає закон, яким поновлюються громадянські права воїнів Української Повстанської Армії (УПА) у період Другої світової війни та повоєнний час». Погодьтеся, гордо звучить. Патріотично! Сильно!

Проте маємо одне дуже значне «але»: скоро вибори. Постає резонне запитання, чому такий законопроект не подавався БЮТівцями раніше, щоб це не скидалося на намагання перетягти до себе (точніше – до свого кандидата) патріотичний електорат. Адже дат, до яких можна було його приурочити, впродовж року було чимало: і 67-ма річниця створення Української Повстанської Армії, і 100 років від дня народження Провідника ОУН(р) Степана Бандери, і 80-ліття Організації Українських Націоналістів… Але ж чогось не приурочили! Проект закону народився тільки зараз – менш ніж за два місяці до дня голосування на виборах Президента.

Гаразд, можна припустити, що БЮТівці схаменулися вже давно. А зареєструвати законопроект не могли через тривалу бездіяльність Верховної Ради. Дуже правдоподібне «пояснення», чи не так? Одначе воно не витримує тиску фактів; пригадайте-но, що Президент України Віктор Ющенко ще торік на початку січня скерував до Верховної Ради пакет законопроектів, серед яких був і проект Закону «Про правовий статус учасників боротьби за незалежність України у 20-90-х роках ХХ сторіччя». Цим документом Віктор Андрійович пропонував забезпечити відповідний статус не лише воякам УПА (як то нині робить БЮТ), а й членам Української Військової Організації, Карпатської Січі, ОУН та Української Головної Визвольної Ради, рівно як і всіх тих, хто проводив у складі інших організацій або індивідуально діяльність, спрямовану на здобуття Україною незалежності. Під таке визначення, зокрема, потрапили б і дисиденти. Ющенко рекомендував розглянути цей проект як невідкладний. Та той, потрапивши до «бермудського трикутника» Верховної Ради, канув у Лету. Більше того, низка провідних БЮТівців, зокрема А.Портнов і А.Сенченко, свого часу виступали проти внесення цього законопроекту на розгляд парламенту.

А нагода ж була яка! Та наш гарант у цій своїй ініціативі вкотре пав жертвою «мешканців» парламенту. Вдумайтеся: тепер ті самі люди, що раніше знехтували всеохоплюючий і найповніший проект закону про відновлення історичної пам’яті від Президента, чомусь пропонують свої – значно вужчі. Якщо вони вже стали такими патріотами, чи не легше знайти і проголосувати, врешті-решт, пропозиції Ющенка?

Таке враження, що політичні сили ніяк не можуть визначитися, на який саме контингент вони орієнтуються. Блок Тимошенко в мене взагалі викликає асоціації з Фігаро, який «то тут, то там». Сьогодні БЮТ веде переговори про коаліцію з колишніми «найзапеклішими ворогами» – Партією регіонів, а завтра «стріляє» чимось на зразок такого штибу ініціатив. Не така вже в нас і коротка пам’ять, шановні політики!

Ухваленню зареєстрованого законопроекту про визнання УПА воюючою стороною особисто я б зрадів. Однак чогось мене не полишає відчуття удаваності «свята». Навіть за ідеального варіанту розвитку подій не є фактом, що Рада спроможеться ухвалити проект. Або що документ не припадатиме пилом десь у шухляді, як вищезгаданий ющенківський. До речі, така доля спіткала й славнозвісний закон про скасування депутатської недоторканості, який пройшов жорна Конституційного Суду і був готовий до голосування. Однак тимошенківці у повній злагоді з «регіоналами» підтримали інший законопроект, і тепер бандити з депутатськими мандатами можуть ще довго насолоджуватися свободою. Пригадується відома істина: хочеш зруйнувати якусь ініціативу – очоль її і доведи до абсурду. Цим і займаються БЮТівці сьогодні. 

PR-хід? Я майже переконаний. Тому й не вірю імітації діяльності депутатів із БЮТ, хай би якою привабливою вона не виглядала.

Богдан КОВАЛЬЧУК, для УІСРо
9

Коментарі

122.12.11, 03:06

Зато зараз, ну зовсім інша справа!!!

Доречі, поставте дату, коли це було написано...

  222.12.11, 03:20Відповідь на 1 від Східняк

  23 листопада 2011 року.Нарешті знайшов.

   322.12.11, 04:32Відповідь на 2 від Круча

   23 листопада 2011 року.Нарешті знайшов.От тільки рік 2 0 0 9 !!!!!
   http://blog.i.ua/community/662/359645/
   http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=36582

    422.12.11, 06:41Відповідь на 3 від Східняк

    Вибачаюся.

     522.12.11, 07:27Відповідь на 3 від Східняк

     23 листопада 2011 року.Нарешті знайшов.От тільки рік 2 0 0 9 !!!!!
     http://blog.i.ua/community/662/359645/
     http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=36582[ СЛАВА Ісусу Христу ! ДЯКУЄМ брате за викриття КГБанди трутнів ПРиБЮТнів які такі друзі УПА як з драконопоклонників китайців християни Хай БОГ забере усяке створіння зла і дасть ЗМОГУ СКОРІШЕ здобути Перемогу УПА ЩАСЛИВО http://blog.i.ua/user/4400999/ СЛАВА УКРАІНІ

      622.12.11, 08:31

      PR-хід 100% Як вище писалось, чому цей закон не внесли раніше, коли його можна було прийняти??? А тому, що БЮТу українські герої стали потрібні тоді, коли почалося роздування міфу про великомученийю-націоналістку. І як це назвати? Агонічні припадки? Типа надання ВАЮ героя Степанові???

       анонім

       722.12.11, 08:36

       Піар хід однозначно. Нічого не заважало кабміну ЮВТ розпочати вилати воякам УПА як учасникам бойових дій -- відповідний закон розповсюджується і на них. Щодо самої позиції стосовно УПА та інших учасників національно-визвольної боротьби. Вже після першого туру Свобода гарантувала підтримку ЮВТ в обмін на деякі ідеологічні зобовязання -- зокрема і стосовно учасників національ-визвольних змагань. ЮВТ не відгукнклася, вона вирішила, що підтримка виборців Тигіпка їй потрібніша. Тому і обіцяла йому посаду премєра. Якби порозумілася із Свободою, то отримала б досить сутєву підтримку, якраз ту, якої їй і не вистачило. А це переконливий доказ що дана тематика Багіні до дупи. Саме через це я ніколи за неї не голосуватиму.

        Гість: Світанок

        822.12.11, 08:41

        Друже Круча. То хіба ж було б для України погано, якби визнали УПА, яке відстоювало право Українського Народу??? Яка різниця хто це зробить. Головне, щоб це було корисно для України. Господи! І коли ж панове Ви позбудетесь заздрощів один до одного? Та зберіться, як люди, хоч раз за одним столом, та випийте по чарці, та зробіть хоч раз щось добре для Матері-України. Скільки ж уже можна гризти один одного. Схаменіться. Благаю Вас.

         922.12.11, 08:56

         БЮТівці,взагалі-перевертні,їм не в чому не можна вірити!!!

          1022.12.11, 09:58Відповідь на 8 від Гість: Світанок

          Та навіщо так казати друже Світанок?Я думаю ти помиляєшся.Ти згадай коли Юля вперше висловила історичне гасло України під яким здобувалася дійсна слава України.Мені чомусь запала одна пісня Олександра Шевченка про УПА.,не можу згадати її назву,але були там такі слова - ...............І йшли безвусі хлопці в партизани..........І такі безвусі хлопці здобували завойовуючи славу українського козацтва в Західній Україні.Завдяки їм збережена,я вважаю,українська мова,яка дає нам зрозуміти,що ми одна родина,що ми всі свої,що ми живемо в Україні.І що Юля або її партійці?Та на все начхати.Думки невідомо про що,бо легше життя не ставало.А коли люди побачили,що це таке і розчарувалися,то нарешті з Юлиних вуст і вилетіло таке бажане для кожного українця-патріота,таке дороге - Слава Україні.

           Сторінки:
           1
           2
           3
           4
           5
           6
           7
           9
           попередня
           наступна