Огляд-конкурс стану підготовки ліцею до нового навчального року

  • 03.08.11, 11:42

Огляд-конкурс стану підготовки ліцею до нового навчального року буде проведено відділом освіти Кам'янської РДА 10 серпня 2011 року. http://camellia.inf.ua/new.html

І знову про олімпіади і МАН

  • 24.07.11, 11:58

Одним із прогресивних нововведень в Умовах прийому до ВНЗ у 2011 році є нарахування додаткових балів переможцям олімпіад національного рівня, учасникам міжнародного рівня, призерам всеукраїнського конкурсу Малої академії наук замість надання їм преференції під час формування рейтингового спиcку абітурієнтів. Такий спосіб винагородження за особливі успіхи у навчанні є більш раціональною та законною нормою.

Величина додаткового бала встановлюється:

  • особам,  нагородженим дипломами  I ступеня – 50 балів;
  • особам,  нагородженим дипломами  IІ ступеня – 40 балів;
  • особам, нагородженим дипломами  IІІ ступеня – 30 балів.

В попередні роки у списках рекомендованих до зарахування, на жаль, можна було побачити і тих, хто став «переможцем», але мав неконкурентні бали в атестаті та сертифікаті ЗНО. Право на додаткові бали має не кожен переможець учнівського конкурсу. Вони нараховуються лише призерам ІV (національного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів, яких у 2011 році налічується 337, та призерам ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів - захистів науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України. 

Наприклад, Іванченко Ольга Вікторівна, випускниця Кам’янського еколого-економічного ліцею отримала додаткові 30 балів за зайняте третє місце у ІІІ етапі Всеукраїнського захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук у науковому відділенні технічних наук в секції технологічні процеси та перспективні технології. Базова дисципліна – математика.

Перший урок: «Україна - наш спільний дім»

  • 11.07.11, 11:41
З цього приводу Міністерство надіслало методичні рекомендації МОНмолодьспорту Автономної республіки Крим, управлінню освіти і науки обласної Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Головна мета Першого уроку:
  • ознайомити учнів з основними державотворчими подіями становлення незалежної України, основними засадами демократичного та суспільного ладу України, її досягнень за останні  роки;
  •  закріпити знання про державну символіку (Герб, Прапор, Гімн, Основний Закон України - Конституцію), про такі поняття та категорії, як народ, нація, етнос, держава, громадянин, громадянські права та обов'язки; зміцнення  громадянських якостей учнів;
  • сприяти формуванню ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім'ї, самого себе, почуття особистої відповідальності за долю своєї держави та українського народу.
З рекомендаціями можна ознайомитися http://www.mon.gov.ua/newstmp/2011/06_07/1_9-516.doc

Інтернет-олімпіади 2011

  • 09.07.11, 12:35

Всеукраїнські учнівські Інтернет-олімпіади з базових дисциплін: математика, фізика, хімія, біологія, географія, економіка, російська мова та література: I ( заочний) етап – перший тур: з 1 червня до 15 липня 2011 року, другий тур: з 15 липня до 1 вересня 2011 року. II (очний) етап – грудень 2011 року.
Наші ліцеїсти, які вже надіслали розв'язки завдань: Чупак Олександр (11 клас, економіка), Майборода Ярослав (10 клас, біологія), Голобородий Сергій (9 клас, біологія).

http://www.osvitaodessa.org/?mod=internet_olimp

Еврика 2011

  • 16.06.11, 16:48

Черкаський еколого-натуралістичний центр та Мала академія наук організують табір “Еврика” для 30 членів МАН (28.06-15.07.2011). Наші ліцеїсти, які зараховані до табору: Чупак Олександр (11 клас), Рибалка Ірина (10 клас), Мельниченко Владислав (10 клас), Коверник Сергій (9 клас), Морозов Олександр (9 клас). Майборода Ярослав і Чучко Таміла запрошені до Всеукраїнської літньої хіміко-біологічної школи Малої академії наук України (Суми, 1–14 серпня). Ємець Денис, Базєєв Ігор, Голобородий Сергій (9 клас) візьмуть участь у археологічній та екологічній експедиціях МАН, що відбудуться на Черкащині. Бажаємо нашим юним науковцям нових відкриттів і досягнень!

http://camellia.inf.ua/new.html

Випускний вечір

  • 05.06.11, 18:07

28 травня на площі біля готелю «Кам’янка» проведено загальноміський випускний вечір. У заході взяли участь голова райдержадміністрації Віталій Архип’юк, начальник відділу освіти Олександр Шамрай,  голова районної ради Юрій Таран, міський голова Володимир Гарнага, представники депутатського корпусу.

 
 У 2010-2011 навчальному році в м.Кам’янка повну загальну середню освіту здобули 48 випускників, з них семеро нагороджені золотими, двоє срібними медалями.
Зі святом випускників, їх батьків та педагогів привітав голова райдержадміністрації Віталій Архип’юк. Начальник відділу освіти вручив відмінникам золоті та срібні медалі і грамоти шкільним активістам. 
 До Обеліска Слави, пам’ятника Т.Г.Шевченку випускниками покладено квіти.
Свято загальноміського випускного вечора закінчилося святковою піснею,а у небо випустили сотні різнокольорових повітряних кульок як символ молодої енергії юних сердець.

Свято останнього дзвоника

  • 30.05.11, 07:49

Свято останнього шкільного дзвоника завжди хвилююче, воно назавжди залишається у пам'яті. Випускники, вчителі і учні Кам’янського еколого-економічного ліцею «Камелія» запам'ятають цьогорічне свято ще й таким, на яке завітали поважні гості. Згодом кожен з них виступив з привітанням. А розпочав свято директор ліцею Олег Чумаченко, який у своєму виступі підбив підсумки навчального року.
Перед учасниками свята і численними гостями виступили голова райдержадміністрації Віталій Архип’юк, начальник відділу освіти Олександр Шамрай, які привітали учнів із закінченням навчального року, побажали щасливої дороги у доросле життя випускникам, подякували вчителям за невтомну працю. Адже спільними зусиллями колективу ліцею вдалося досягти значних успіхів.

Багатьом учням школи були вручені грамоти та подяки за успішне навчання, а вчителям – за успіхи у роботі. Як завжди, окрасою свята стали виступи учасників шкільної самодіяльності. У багатьох присутніх з'явилися сльози радості і смутку, коли із словами подяки та піснями про школу виступали випускники.
Звичайно, попереду у випускників відповідальна пора підсумкового тестування і вступу до вищих навчальних закладів. Тож, приєднуючись до напутніх слів, які прозвучали під час свята останнього дзвоника, хочеться побажати успіхів нинішнім випускникам у виборі подальшої життєвої дороги.
Пролунав останній дзвінок... Це час, коли підбивають підсумки роботи за навчальний рік та отримують заслужені нагороди. Керівники району, представники відділів районної державної адміністрації, спеціалісти та методисти відділу освіти стали гостями шкільних свят. Найвагоміші здобутки і перемоги дістали учні еколого-економічного ліцею. Учні ліцею посіли призові місця на міжнародних конкурсах, всеукраїнських та обласних олімпіадах, конкурсах - захистах науково-дослідницьких робіт членів МАН. За розпорядженням Кам’янської районної державної адміністрації їм та їх керівникам вручені грамоти і буде виплачена грошова винагорода.
Олександр Харламов, депутат Черкаської обласної ради, директор Косарського спиртзаводу подарував ліцею два нових сучасних комп'ютери!
Кам'янська міська рада відзачила учнів грамотами і грошовими нагородами, а вчителів грамотами і подарунками.

Нагородження переможців!

  • 28.05.11, 00:21
26 травня 2011 року заступник голови обласної ради Василь Касян разом із начальником Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іваном Шарапою взяли участь у церемонії відзначення учнів-переможців Всеукраїнських предметних олімпіад, інтелектуальних конкурсів, а також молодих науковців.
Завдяки консолідації зусиль виконавчої влади, вищих навчальних закладів, наукових установ, органів управління освітою, громадських структур стали ефективнішими пошук, розвиток і підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців, учнів, студентів. Підтвердженням цього стали запроваджені ще в 2005 році обласні стипендії переможцям ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.
Олександр Чупак (Кам'янський еколого-економічний ліцей, економіка, олімпіада), Іван Шарапа (начальник Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації), Віолетта Ходоровська (Кам'янський еколого-економічний ліцей, інформатика, INFOMATRIX), Василь Касян (заступник голови Черкаської обласної ради), Ольга Іванченко (Кам'янський еколого-економічний ліцей, математика, відділення технічних наук МАН), Олександр Шамрай (начальник відділу освіти Кам'янської РДА).
Звертаючись до присутніх, Василь Касян відзначив величезне значення для сучасного й майбутнього української науки та країни в цілому нинішніх досягнень і потенціалу молодого покоління. Адже успіх державотворчої роботи залежить насамперед від інтелекту народу, його віковічної мудрості.
– Кожна нагорода, здобута вами на змаганнях, – це складова авторитету області на терені держави, – наголосив заступник голови обласної ради. – Ми щиро вітаємо вас і висловлюємо вдячність вам – молодій плеяді суспільства, за активну життєву позицію, за титанічну працю, за прагнення плідного розвитку свого інтелекту, за те, що гідно представили Черкащину на Всеукраїнських змаганнях.
http://www.oblrada.ck.ua/news/249448224.html

З любов'ю і вдячністю

  • 22.05.11, 08:10
Дорога, ліцейна родино!
Ось і добіг кінця ще один навчальний рік. Рік, який був насичений яскравими подіями, значними здобутками, неперевершеними враженнями.
Сьогодні хочу подякувати дорогих ліцеїстів та їхніх вчителів.
А дякувати, справді, є за що!
9 призових місць на Всеукраїнських предметних олімпіадах обласного рівня, 9 – в обласних Інтернет-олімпіадах. Олександр Чупак в Хмельницькому став переможцем Всеукраїнської олімпіади з основ економіки та Всеукраїнської Інтернет-олімпіади з економіки в Одесі (вчитель Гетьман Людмила Іванівна) 23 ліцеїсти стали призерами обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, а Ольга Іванченко – в Києві стала переможцем Всеукраїнського етапу МАН (відділення технічних наук, базова дисципліна математика, наукові керівники Єрмоленко Володимир Олександрович і Чумаченко Вікторія Станіславівна).
Віолетта Ходоровська в Бухаресті здобула бронзову медаль Міжнародного конкурсу комп'ютерних проектів INFOMATRIX-2011 в категорії «програмування» (наукові керівники Чумаченко Олег Анатолійович і Чумаченко Вікторія Станіславівна).
Науково-практичне товариство Кам'янського еколого-економічний ліцею "Камелія" нагороджене Дипломом за І місце обласного Форуму молодіжних ініціатив та проектів Черкащини в номінації "Наука" і отримало Сертифікат на суму 30000 грн. (голова НПТ Єрмоленко Володимир Олександрович).
Маємо рекорд, який неможливо побити! Можна тільки повторити... Всі наші одинадцятикласники - переможці обласних олімпіад і конкурсу Малої академії наук 2011 року! (5 - математика, 2 - українська мова, 1 - біологія, 1 - фізика)
Ми пишаємось науковими досягненнями учнів та вчителями, чиї здобутки отримали високе визнання та шану не лише на регіональному рівні, а й в Україні і навіть на міжнародному рівні.
Дорогі мої ліцеїсти, шановні вчителі, працівники ліцею, батьки наших учнів!
Напередодні Свята Останнього Дзвоника хочу побажати всім вам здоров'я, щастя, добра, миру і благополуччя; літнього ласкавого дощу, теплих сонячних ранків, аромату квітів, місячної доріжки на воді, - всього, що прикрашає життя, зігріває і наповнює серце теплом!

З любов'ю і вдячністю, директор ліцею Олег Чумаченко.
http://camellia.inf.ua/

21 травня - Міжнародний День науки

  • 20.05.11, 20:25

Відділ освіти Кам'янської райдержадміністрації

Шановні колеги!

Дорогі науковці і всі ті, хто піклується  про розвиток науки!

21 травня ми відзначаємо Міжнародний День науки. Це свято, коли вшановуються досягнення вчених, якими ми по праву пишаємося і на які покладаємо великі сподівання. Рівень соціально-економічного розвитку України, її авторитет на міжнародній арені багато в чому визначаються науковим потенціалом.

Відомо, що високий професіоналізм українських науковців високо цінується у всьому світі. Сьогодні наука, незважаючи на труднощі, завдяки наполегливій співпраці влади та вчених має сучасні наукові заклади освіти та відомі технологічні розробки.

Провідним науковим закладом в районі є Кам’янський еколого-економічний ліцей, на базі якого створено Науково-практичне товариство "Камелія", в якому працюють талановиті педагоги-науковці.          

      В 2010-2011 навчальному році ліцей має вагомі перемоги: Чупак Олександр Вікторович, учень 10 класу Кам’янського еколого-економічного ліцею: Перше місце Інтернет-олімпіади з економіки в Черкаській області (Черкаси, вчитель Гетьман Людмила Іванівна); Друге місце Всеукраїнської Інтернет-олімпіади з економіки (Одеса, вчитель Гетьман Людмила Іванівна); Друге місце в ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з економіки (Черкаси, вчитель Гетьман Людмила Іванівна); Сертифікат Всеукраїнського конкурсу « Intel ЕКО Україна 2011» в категорії комп’ютерні науки, національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів International Science and Engineering Fair (Київ, науковий керівник Чумаченко Олег Анатолійович); Друге місце в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, відділення комп’ютерних наук, секція Internet – технології та WEB дизайн (Черкаси, наукові керівники: Чумаченко Олег Анатолійович, Чумаченко Вікторія Станіславівна); Друге місце в ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з економіки (Хмельницький, вчитель Гетьман Людмила Іванівна).

Іванченко Ольга Вікторівна, учениця 11 класу Кам’янського еколого-економічного ліцею зайняла третє місце у ІІІ етапі Всеукраїнського захисту науково – дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук у  науковому відділенні технічних наук в секції технологічні процеси та перспективні технології. Базова дисципліна – математика. (наукові керівники: Єрмоленко Володимир Олександрович, Чумаченко Вікторія Станіславівна).

Учениця 10 класу Кам'янського еколого-економічного ліцею Кам'янської районної ради Черкаської області Ходоровська Віолетта Валеріївна здобула бронзову медаль Міжнародного конкурсу комп'ютерних проектів INFOMATRIX-2011 в категорії «програмування». Тема роботи: «Використання технологій HTML, CSS, JavaScript для створення електронного навчального посібника «Інтерактивні тести з інформатики для 9 класу» (наукові керівники Чумаченко Олег Анатолійович та Чумаченко Вікторія Станіславівна).

Бондаренко Юлія Геннадіївна, учениця 10 класу Кам’янського еколого-економічного ліцею має перемогу у регіональному Всеукраїнському молодіжному  конкурсі «Новітній інтелект України». Тема роботи: «Як припинити втечу інтелекту та робочих рук з України?» (наукові керівники Чумаченко Олег Анатолійович та Безверха Тетяна Миколаївна). Учасниця Національного відбіркового етапу, що відбувся в Києві.

Науково-практичне товариство Кам'янського еколого-економічний ліцею "Камелія" було нагороджене Дипломом за І місце обласного Форуму молодіжних ініціатив та проектів Черкащини в номінації "Наука" і отримало Сертифікат на суму 30000 грн. (директор ліцею О.А.Чумаченко, голова НПТ В.О.Єрмоленко, учні - Ольга Іванченко, Олександр Шульга, Сергій Ісаєв). НТП "Камелія" також нагорожено Дипломом за ІІ місце в номінації "Підприємництво" і отримало Сертифікат на суму 20000 грн. Керівник проекту В.О.Єрмоленко, учні - Олексій Дроботенко (школа №1), Вікторія Коваль (ліцей), Аліна Пастушок (ліцей).

Гордістю нашого району є Кам’янська громадська організація «Спілка краєзнавців» Національної спілки краєзнавців України,  яку очолює Шамрай Олександр Григорович – начальник відділу освіти Кам`янської районної  державної адміністрації, кандидат історичних наук, в.о. доцента кафедри державного управління та соціально-політичних наук Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького,  голова районної організації „Спілка краєзнавців”, лауреат обласної премії ім. М.Максимовича.    «Спілка краєзнавців» співпрацює з усіма навчальними закладами, громадськими організаціями, які є в Кам`янському районі і зацікавлені в розвитку краєзнавства, в збереженні безцінної історико-культурної спадщини малої батьківщини.

Кам’янська районна державна адміністрація та відділ освіти Кам’янської РДА пишаються науковими досягненнями та науковцями в районі, чиї здобутки отримали високе визнання та шану не лише на регіональному рівні, а й в Україні і навіть  на міжнародному рівні.

Враховуючи важливість питання підтримки та розвитку освіти і науки, впровадження наукових розробок, районна влада завжди вважала ці питання пріоритетними, а збереження та розвиток науково-технічного потенціалу району –  важливим завданням, тому ми докладатимемо неабияких зусиль, щоб повною мірою використати наявні  можливості для примноження науково-технічного потенціалу, для підтримки науки на районному рівні.   

         Дозвольте висловити вдячність молодим науковцям та їх науковим керівникам. Так тримати!  Не зупиняйтесь на досягнутому! Нових перемог та звершень Вам !!!

http://kamrayvo.at.ua/news/21_travnja_mizhnarodnij_den_nauki/2011-05-20-69