хочу сюди!
 

Алиса

41 рік, діва, познайомиться з хлопцем у віці 32-52 років

До 75-річчя If Day (Якщо одного дня)

  • 18.02.17, 21:59

Рівно 75 років тому, 19 лютого 1942 р., в чудовому канадському місті Вінніпегу відбулася подія, про яку мало знають у нас. А подія є знаковою. Зненацька до цього міста в глибині Канади на світанку вдерлося кількасот солдатів Вермахту. Нагадаю, що на той момент Канада перебувала у стані війни з ІІІ Рейхом. Місцева поліція, заскочена зненацька, опору не чинила. Її було роззброєно. На вулицях було встановлено патрулі солдатів у німецькій формі. Над Вінніпегом замайоріла нацистська свастика. На вулицях роздавалися газети німецькою мовою та прокламації до місцевих городян про встановлення тут "нового порядку". Були заарештовані всі урядовці, а також почалися тотальні арешти євреїв. При цьому багато людей охоче видавали відомих їм євреїв несподіваним загарбникам і намагалися вислужитися перед новою владою. Декого з заарештованих розстріляли. Вінніпегці, яким повідомили про скасування всіх громадянських свобод і встановлення комендантської години, досить спокійно сприйняли нову реальність.

Нацистська окупація Вінніпега закінчилася так само раптово, як і розпочалася. "Нацисти", роль яких зіграли волонтери, з міста пішли, всі заарештовані були відпущені, "розстріляні" - воскресли. Виявилося, що це була показова акція, проведена за погодженням з урядом, щоб показати канадцям, що було б, якби нацисти реально захопили їхню країну. За співпрацю з окупантами ніхто покараний не був. Ця інсценізація, що отримала назву If Day, ознаменувала початок великого збору коштів на потреби канадських солдатів, які реально воювали з нацистами у Старому світі.

Про цю постановку у нас не згадують. Але саме вона стала реальністю в Криму та на Донбасі, де з'явилися озброєні люди, було піднято прапор іншої держави та встановлено новий порядок. А чи готові ми протистояти реалізації такого сценарію у своїх містах і селах?

1

Коментарі