хочу сюди!
 

Ксения

39 років, овен, познайомиться з хлопцем у віці 37-52 років

Сенсаційне відкриття: мапа України 1918 року

Сенсаційне відкриття:  мапа України  1918 року


• Львів — Фонди Львівського історичного музею поповнилися оригінальною картою України 1918 року. А передала її музею приватна особа, яка випадково придбала унікальну мапу ще в радянський час.Науковці наголошують, що це відкриття в українській картографії. Адже донині була відома лише карта українських земель Івана Величка 1896 року.
На мапу 1918-го, яку видано в Австрії, вперше нанесли державні кордони України.

На мапі написано – «Карта України 1918 року». На ній нанесені кордони УНР станом на жовтень 1918 року. Тоді до української держави належали території Придністров’я, частина Білорусі –Берестейщина, Гомельщина (територія України простягалась углиб Білорусі на 80-150 кілометрів), а також східна Слобожанщина (сучасна Курська і Воронежська області – клин простягався на 250 кілометрів).

«Без сумніву до складу України тоді входив Крим. Ця карта призначена для того, щоб сучасники, на підставі документу, а це є карта-документ, яка видана у Відні відомою фірмою, могли побачити якою була Україна у 1918 році, як ці кордони змінилися», – говорить голова благодійного фонду «Україна-Русь» Ростислав Новоженець.

• Мапа стала сенсацією для істориків

Про карту України 1918 року не було нічого відомо. Для історика Івана Сварника – це сенсаційний оригінальний документ, бо це перша мапа України як держави, на ній вперше були нанесені державні кордони. Для багатьох українців, які мешкали у 1918 році, ця карта відігравала велику роль, каже науковець. Бо було усвідомлення території, яку охоплювала незалежна Українська держава і розуміння, від кого її потрібно охороняти.

«Карта, у першу чергу, є фіксацією стану свідомості населення того моменту, коли вона надрукована, стану національного усвідомлення держави. Я припускав, що така мапа має бути. Бо відомо, що віденське видавництво «Фрейтг і Берндт» публіковало впродовж усіх років Першої Світової війни карти теренів бойових дій», – каже історик.

• Унікальну карту чоловік купив на базарі в Івано-Франківську

Мапи України 1918 року цілеспрямовано нищили у радянський час і за її зберігання можна було отримати до 10 років ув’язнення. Львів’янин Михайло Гаврилів придбав карту випадково на базарі в Івано-Франківську в середині 80-х минулого століття. Мапа була знищена, але чоловік розумів, що вона цінна і поклав її серед книг. Згадав про неї три роки тому, коли випадково карта потрапила на очі. Чоловік зауважив, що він задоволений, що оригінал потрапив у музей, бо має бути доступний для всіх. А він отримав одну з трьох копій карти.

У науковців немає сумнівів щодо автентичності мапи 1918 року. Під час передачі оригіналу в історичний музей зазначалося, що ніхто ні до кого не має територіальних претензій. Але карта є цікавою для українців, які повинні знати свою історію і які землі колись належали Україні, що там донині живуть українці і ними потрібно опікуватись.


© «Радiо Свобода» \ Галина Терещук


Ще МАПИ у повний розмiр ДИВИТИСЬ та ЧИТАТИ ПОВНIСТТЮ за лiнком - © «Diamant art-studio™» BLOG
16

Коментарі

Гість: ONCORD

13.02.11, 22:00

Ой, наскільки б краще всім жилось аби всі хто за тим кордоном відгородились знов і назавжди!

  23.02.11, 22:05

  "«Без сумніву до складу України тоді входив Крим...."
  Если австрийцы нарисовали (накануне краха собственной державы), то какие могут быть сомнения?

   33.02.11, 22:09Відповідь на 1 від Гість: ONCORD

   Ой, наскільки б краще всім жилось аби всі хто за тим кордоном відгородились знов і назавжди!Огородження новим Залiзним Занавiсом не є панацеєю... Сучасний свiт мультикультурний, динамiчний, стрiмкий... От якби деякi сусiди не лiзли з-за свого кордону на нашi терени, не вважали нашу землю своєю "губєрнiєй" - то було б набагато краще...

    43.02.11, 22:12Відповідь на 2 від фон Терджиман

    "«Без сумніву до складу України тоді входив Крим...."
    Если австрийцы нарисовали (накануне краха собственной державы), то какие могут быть сомнения?
    ..а если бы краха не произошло? В предыдущих постах о Вильгельме Габсбурге рассказывалось о планах Вены относительно восточных территорий... Кто знает, если бы Австро-Венгрия не потерпела крах в Первой Мировой, возможно нынче бывшие австро-венгерские протектораты были бы весьма развиты, Украина в их числе...
    Но... История пошла по иному пути, и Украина попала в регрессивное течение Мордора...

     Гість: ONCORD

     53.02.11, 22:22Відповідь на 3 від Diamant_art

     Я мав на увазі кордон між УНР і рештою України. В той час як без жодного натяку на спротив роблять два конституційні перевороти за півроку, людей грабують не чим не виправданими тарифами, податково-адміністративною реформою, проходе наймаштабніший деребан народного добра за останні 20р., в країні культивується гіперкорупція та галопує інфляція, шановні пани як-то Ви своїми байками про історію розпалюють внутрішні суперечки та закликають до міжнаціонального розбрату. І найбільша небезпека для пересічного громадянина це не Йолки та Собачники, а Ви-вірні нукери Гані Г. та Тягнипуків. Одного досі не втямлю, вам там гарно платять чи на заході дісно концентрація ідіотів значно більша? Мені до спини хто був коли героєм і які були кордони, вони ніяк не вплинуть на сьогоднішній ріст безробіття.

      63.02.11, 22:39Відповідь на 5 від Гість: ONCORD

      І найбільша небезпека для пересічного громадянина це не Йолки та Собачники, а Ви-вірні нукери Гані Г. та Тягнипуків. Одного досі не втямлю, вам там гарно платять чи на заході дісно концентрація ідіотів значно більша? Мені до спини хто був коли героєм і які були кордони, вони ніяк не вплинуть на сьогоднішній ріст безробіття.Эмоционально...
      Перестаньте быть "пэрэсичнымы", выйдите из того стойла, в которое вас загнали и покажите им Тунис с Египтом! А не исходите пролетарской завистью на живущих в Европе. Да никто мне не платит, успокойтесь.. Прост оя мыслю головой, а не только ем в неё... И мне многое не "до спини"... Вот именно потому что нашему народу всё "до жопы" - потому на шее народа сидят эти уроды... Учитесь думать, земляки... (Блин, зарекался писать на советских сайтах)

       74.02.11, 09:32

       Це дійсно новина! Треба порадувати друзів.

        84.02.11, 09:54

        Враньйо ета фсьо, ета фсьо нємци прідумалі

         94.02.11, 13:12

         Відновимо історичну справедливість.

          104.02.11, 13:32

          Така ж карта 1918 року є в Кременецькому музеї Тернопільської обл

           Сторінки:
           1
           2
           3
           попередня
           наступна