Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Славушка

48 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

Офіційні правила посту в УГКЦ.

  • 11.09.13, 22:08

Останнім часом з’явилося дуже багато різних церковних календарів та статей у друкованих та інтернет-виданнях стосовно правил посту в Українській Греко-Католицькій Церкві. Ці приписи дуже часто кардинально різняться між собою і вносять дезорієнтованість серед вірних. Пропонуємо увазі читачів список посних днів в УГКЦ, так як вони розміщені в офіційному «Благовіснику Верховного Архиєпископа УГКЦ». Це ті приписи стосовно посту, які дійсно зобов’язують вірних УГКЦ. Усе решта є виявом самодіяльності окремих осіб, а не церковними постановами.

Витяг з «Благовісник Верховного Архиєпископа УГКЦ(1966 р. Б.)»:

Посні дні в УГКЦ є наступні:

1) До стриманости від вживання м'ясних страв в усі п'ятниці цілого року, за вийнятком загальниць і припадаючих у ті дні Господських і Богородичних празників. В ці дні дозволяється вживати молочні страви.

2) До стриманости від м'ясних і молочних страв у перший день Чотиридесятниці, тобто Великого посту і у Велику П'ятницю.

3) До стриманости від м'ясних страв і до посту, тобто до здержливости в кількості їди: в навечір'я Різдва Христового і Богоявлення а також у наступні свята: Воздвиження Чесного Хреста і Усікновення Чесної Голови св. Йоана Хрестителя. Дозволена кількість їди у ті дні обмежена до одноразової їди досита (страви з молоком чи без молока) з додатковим скромним підкріпленням відповідно до місцевих звичаїв.

4) Церква зобов'язує: до стриманости від м'ясних страв дітей, які закінчили 14-ий рік життя, а до посту тих усіх, що закінчили 21-рік життя аж до закінчення 59-ого року життя.

5) Вийняті від цього закону: недужі душевно і тілесно, матері, що кормлять, а також ті, що не розпоряджаються вповні своєю особою задля прийнятих на себе обов'язків.

6) Єпископи, Отці парохи і сповідники можуть уділювати в потребі диспензи від цього закону, згідно із нашим обрядом.

7) Звільнені від посту є:

a. Убогі, які живуть з милостині.

b. Хворі і немічні, що повертаються до здоров'я.

c.  Вагітні жінки і матері, що кормлять грудьми немовлят.

d. Важко працюючі.

e. Ті, які не можуть легко дістати пісних страв

f. Люди, що закінчили 59 років життя.

Джерело інформації: http://catholicnews.org.ua/oficiyni-pravila-postu-v-ugkc


4

Коментарі

111.09.13, 22:28

о напиши про деньги ..вот к примеру я принес 1000 в церковь и куда она разошлась... Если есть такие статьи закона о посте то о деньгах и подавно должно быть чего.. ПОЖАЛУЙСТА!

    Гість: ЛемБой

    211.09.13, 22:48Відповідь на 1 від Sky_Dreamer

    В нас по закінчені недільної або святкової Літургії священник повідомляэ куди і скільки потрачено пожертв мирян.

      311.09.13, 22:52Відповідь на 2 від Гість: ЛемБой

      спасибо за ответ

        412.09.13, 09:08

        Парафія - це духовна родина! Ми всі разом вирішуємо, що нам треба першочергово зробити, а тому все відбувається в атмосфері довіри. Про пожертвування все гарно прописано у Біблії - закон про десятину! (Мал. 3, 10) Все слід робити з вірою і любов"ю!