хочу сюди!
 

Людмила

37 років, лев, познайомиться з хлопцем у віці 33-43 років

Нотатки до шуфляди.Майже у кожного письменника виникають обставини, коли він щось пише, але не поспішає те публікувати з різних причин. Часто це мало позначку типу "Прочитати після мої смерті" або "Опублікувати тільки за 20-100 років" і тому подібне.
В радянський час у письменників подібне писання творів явно крамольного змісту отримало назву "писати у шуфляду". Людині творчій часто хочеться самовиразитись в різних іпостасях, але не завжди хочеться все розголошувати, тому твори "з шуфляди" письменники давали читати тільки дуже довіренним особам.
З іншого боку кожен письменник свято вірить у потрібність його творів для Людства, Світу і Всесвіту - інакше втрачається сенс творчої праці. Навіть якщо письменник ставиться до свого твору скептично, як то було з "Енеїдою" Котляревського: перелицьовуючи твір Вергілія на українську пародію, письменник чудово розумів, що він займається літературним хуліганством і був надзвичайно обурений, коли його "Енеїду" опублікували.
Всяке бувало, але переважно твори "до шуфляди" там навічно і залишались.Рідкісні винятки якраз підтверджували правило: писати в шуфляду так само безглуздо, як актору грати без пуліки або боксеру ставати чемпіоном за виграні бої з васною тінню тощо.
Вищенаведенна преамбула написана мною для того, щоб повідомити себе і всіх моїх можливих читачів, що я починаю публікувати у своєму блозі все, що мав би покласти до шуфляди. Мені просто набридло самому бути цензором, редактором і катом своїх опусів. Я не думаю, що можу завдати шкоди їх оприлюдненням. Інтернет - та така величезна і захаращенна шуфляда, що можна цілком спокіно викладати сюди весь свій доробок яко homo sapiens.
Я вже й так почав це робити в розумних межах, а відтепер просто попереджаю, що всі межі мною відкинуто і на тому - крапка. А найсмішніше в цій моїй заяві до самого себе у тому, що я відкидаю "межі" просто з причини втрати розуміння оцих "меж". Сучасний світ і суспільство стають безмежними у прямому розумінні цього слова. Примусові зовнішні обмеження зменшуються як чинник фізичного впливу і меж стосовно окремої особи, зникає чітка суспільна градація Добра і Зла, через що виникає потреба трансформації світоглядних самообмежень для кожної окремої людини сучасності.
Загальнолюдські норми втрачають свою універсальність і авторитет, як і норми національні та релігійні, в розумінні їх обов*язковості дотримання кожній людині, як члену певного соціуму в залежності від події свого народження. В сучасному світі все перейшло до суб*єктивного рішення кожної людини поокремо на рівні "хочу - не хочу", тоді як рішення "можна - не можна" стає другорядним в розумінні простого визначення змісту обставин. Для прикладу, загальна моральна норма "людей не можна вбивати" за суспільними обставинами нівелюється до навпаки: можна легально вбивати людей, якщо ти військовий.
Глобалізація світу означає тільки одне: кожна людина перетворюється в автономну універсальну одиницю мегаполісного суспільства.
Свої мудрування-копирсання я власне і присвячую пізнанню новітнього феномену "людина урбаністична", де кожен живе у своїй шуфляді, а при тому ми всі разом творимо світ. Подивимось, що з того вийде.

Богдан Гордасевич
10:45 12.10.2010
Львів-Рясне
12

Коментарі

Гість: Тираъ

112.10.10, 11:06

Вітаю Ваше рішення. Це мужній вчинок. Можливо. сама на щось таки наважусь.

  212.10.10, 11:12

  геть межі і паркани...
  як маєте, що казати, кажіть

  А ви ще й сусід в Рясному

   312.10.10, 12:54Відповідь на 2 від bestiaya

   Для Києва усі сусіди?

    412.10.10, 12:59Відповідь на 1 від Гість: Тираъ

    Дякую, що зрозуміли.
    Я хотів у замітці подумати над феноменом фільму "Секс і місто", яке по-суті не є про секс, а є про тривіальну безпомічність знайти нормальне життя з нормальним коханням, - але то вже деталі.
    Так само отой "Дом-2"- що це, як не "корабель приреченних"?

     512.10.10, 13:02Відповідь на 3 від Богдан Бо

     Київ то таке...
     а рідне село -- то Рясне

      612.10.10, 13:03Відповідь на 5 від bestiaya

      поряд Львова?

       Гість: Тираъ

       712.10.10, 13:07Відповідь на 4 від Богдан Бо

       Дякую, що зрозуміли.
       Я хотів у замітці подумати над феноменом фільму "Секс і місто", яке по-суті не є про секс, а є про тривіальну безпомічність знайти нормальне життя з нормальним коханням, - але то вже деталі.
       Так само отой "Дом-2"- що це, як не "корабель приреченних"?

       я з Вами згодна

        812.10.10, 13:11Відповідь на 6 від Богдан Бо

        нє, Рясне1

         912.10.10, 13:13Відповідь на 8 від bestiaya

         то якраз коло мене - Шевченка 400

          1012.10.10, 13:18Відповідь на 9 від Богдан Бо

          350

           Сторінки:
           1
           2
           3
           попередня
           наступна