«Избирательный бюллетень сильнее пули» Авраам Линкольн

  Люди, будьте бдительны! (Юлиус Фучик)
Бойтесь данайцев,дары приносящих! (Вергилий «Энеида»)


Пять технологий подкупа избирателей


Начался март месяц. И что мы  видим на нашем выборном фронте. Состязание богатых с очень богатыми. Кто больше всех купит голосов избирателей в округе, тот и победитель. Используется примитивный подкуп. Причем адресная группа, на которую этот подкуп распространяется, - люди, стоящие на краю. Это старики, маргиналы, дети. Старики всегда были ударной силой выборов. И сегодня они очень удачно используются путем подкупа. Причем здесь следует заметить, что в отличие от маргиналов они честно отрабатывают эти деньги. Также, хотя это кощунственно  прозвучит – это дети. Здесь играют на родительских чувствах. О подкупе родителей , используя детей,читайте подробно под катом.

Ну а теперь о самих технологиях подкупа. Как говориться ознакомлен, значит вооружен. Наверное, на самом деле технологий подкупа больше, но я бы выделила, по моему мнению, наиболее распространенные.

1. «Прикормка». Нечто подобное применяется на рыбалке, когда на участке будущей ловли заранее рассыпается корм, а уже потом можно приходить с удочкой.В последнее время именно эта технология наиболее распространена, она же является самой сложной с точки зрения противодействия.

Что происходит? Будущий кандидат создает благотворительный фонд или организацию под каким-нибудь названием, содержащим либо фамилию этого кандидата, либо иной признак, чтобы потом кандидат был прочно с ней ассоциирован. Дальше начинается непосредственно благотворительность. При этом еще нет никакой избирательной кампании, выборы не объявлены и никто не зарегистрирован. Законы не запрещают одному гражданину по доброй воле оказывать помощь остальным в тех пределах, в которых он считает нужным. Естественно, запретить это невозможно. Настает избирательная кампания, соответствующий кандидат регистрируется, после чего у него есть два способа действия.

а) прекращение благотворительности, самый безопасный. При этом избирателям напоминают: «я ваш благодетель, на протяжении полугода или года вас «кормил», а теперь ваш святой долг отплатить мне, поддержав меня на выборах».

б) продолжение «благотворительности», которая теперь уже по закону квалифицируется как подкуп избирателей. Но если кандидат пользуется поддержкой властей, то не существует способов заставить избирательную комиссию признать это нарушением закона. Можно, конечно, обратиться в суд, но, если у кандидата хорошие отношения с властями, то, скорее всего, и суд не поможет, а прокуратура у нас отличается тем, что имеет право, но не обязана признавать такие действия нарушениями, и может на все закрыть глаза и заявить, что не видит никаких оснований для того, чтобы вмешаться.

2. «Договор». Речь идет о массовом заключении договоров с избирателями.

В одном случае эти договоры официально оплачиваются и предусматривают якобы выполнение нанятыми гражданами (число которых может достигать сотен и тысяч человек) работы на выборах - проведения агитации, распространения листовок и т.д. В другом - договором предусматривается последующее оказание кандидатом (если он становится депутатом) неких услуг избирателям, например - выделение денег из «резервного фонда».

3. «Карусель». Вблизи от избирательного участка располагается пункт по сбору избирательных бюллетеней. Избиратель заходит на участок, получает бюллетень, в урну не опускает, а приносит в этот пункт, получая в обмен на него бутылку водки или деньги. Там этот бюллетень «правильно» заполняется и передается следующему избирателю. Он опускает его в урну, а незаполненный, полученный от избирательной комиссии, выносит с участка и сдает на «сборный пункт». И так далее до бесконечности. Точнее, до победного конца.

4. «Досрочно» - на  выборах уже применяться не будет, поскольку отменено досрочное голосование. Суть ее проста: избирателей в организованном порядке привозят (как правило, в автобусе) на участок, чтобы они проголосовали досрочно за «нужного» кандидата. Непосредственно до голосования или сразу после него таким избирателям выдается гуманитарная помощь, а иногда и денежное пособие.

5. «Демпинг» - оказание бесплатных услуг от имени кандидата или поддерживающей его организации, продажа товаров по сниженным ценам или вообще бесплатная раздача, вручение подарков и т.д. Во время кампании это, конечно, квалифицируется по нынешнему законодательству как подкуп избирателей и теоретически может быть наказано. Например, Литвин, который обнаружил вдруг проснувшуюся горячую любовь к своим согражданам и решил, что им нужно помогать. Он давно уже вручает подарки, приглашает на встречи, обещает раздавать бесплатные лекарства и пр., и пр. Причем этот альтруизм проявляется в пределах исключительно одного избирательного округа, где он намерен баллотироваться.[ Читати далі ]

Кому ростуть борги?

За останні роки ми занадто часто чуємо, що переважна більшість проблем з можливістю фінансувати ті чи інші програми (у тому числі соціальні) пов’язані із необхідністю повертати борги "попєрєдніків". Вважаю за необхідне дещо детальніше проаналізувати ситуацію з державним боргом України та умов його формування.

Кому ростуть борги? 

Як всі чудово пам’ятають, криза в Україну прийшла "зненацька"… До останнього моменту можливість її приходу вперто заперечувалась. Держбюджет на 2009 рік було прийнято виходячи із прогнозу реального зростання економіки на рівні 0,5%. По факту – відбувся обвал економіки на майже 15%. Що це означає для державного бюджету? Дуже просто. Були заплановані завищені доходи під них, як наслідок, сформовані нереальні до виконання видатки. За великим рахунком Закон "Про державний бюджет" – це закон про видатки, які визначаються як зобов’язання держави. Не проводити їх фактично неможливо.

Фактично з кінця грудня 2008 року я, як перший заступник Міністра фінансів на той час, за посадою почав виконувати обов’язки Міністра. Розпал світової фінансової кризи, нереальний до виконання держбюджет, політичні війни у трикутнику "Президент – Уряд – Парламент" - такий спадок я отримав. Хтось заздрить?. Намагання через Верховну Раду переглянути та зменшити показники держбюджету призвели на виході з парламенту… до збільшення таких видатків по року на приблизно 6,4 млрд.грн. Допомогли, дякуємо!

За таких умов Уряд запозичав багато і це правда. Але! Ключовою є теза про умови, в яких і у зв’язку із якими ці запозичення робились.

Між тим, давайте подивимося на голі цифри. За два роки роботи в умовах найбільшої за останні десятиліття кризи (2008-2009) та за два неповні (за грудень п.р. ми ще приростемо боргами додатково) останні роки (2010-2011) в умовах економічного зростання. За яке, до речі, нинішній уряд не подякував.

Інформація взята з офіційного сайту Мінфіну і свідомо у доларах США, бо з кінця 2007 року курс гривна/долар змінювався від 4,7 до приблизно 8 на сьогодні, а спотворювати через валютні коливання обсяг зобов’язань не зовсім коректно.

Номінальне порівняння досить наочне - $ 14.3 млрд. були запозичені під час і задля подолання кризи і $ 16.1 млрд. – для… А от для чого – це ще питання!

Між тим, а чи коректне це суто номінальне порівняння офіційної статистики? Не зовсім. Не враховано мінімум два фактори. Перше – у 2009 році уряд вимушений був допомагати НБУ рятувати банківську систему і проводив рекапіталізацію банків, які Нацбанком було визначено як системні на суму 44 млрд грн. Після продажу цих банків на відповідну суму необхідно буде зменшити розмір держборгу – думаю заперечень викликати це не може. Інше питання, що відбувається в цих банках, кому і за яку ціну вони будуть продані.

Друге – уряд вперто не відображає в офіційній статистиці борги за "харківськими угодами" – я вже писав неодноразово з цього приводу. За ці півтора роки борг України перед РФ додатково зріс приблизно на $6 млрд.

Висновок 1. За неповних два роки нинішній уряд збільшив державний борг на $22,1 млрд., що на $7,8 млрд. (більше ніж у 1,5 рази) перевищило "рекорд" попереднього уряду.

Кому і за ким сформованими зобов’язаннями Україна зараз розраховується? Інформація, знову ж таки, - з офіційного сайту Мінфіну (боюся, що її або його скоро "закриють"):

Вибачте за деталізацію – інакше складно побачити та зрозуміти структуру виплат.

Всього поточного року передбачено до погашення 61,6 млрд грн. З них лише 4,6 млрд грн (7,5%) за зобов’язаннями 2008-2009 рр. та 47,6 млрд грн. (77,3%) за зобов’язаннями сформованими у 2010-2011рр.

Висновок 2. За неповних два роки нинішній уряд створив навантаження на виплати держборгу у 2011 році в сумі 47,5 млрд грн, що на 41 млрд грн або у 10,4 рази більше ніж попередній уряд.

Доречи, ще 4,7 млрд грн необхідно виплатити за боргами 2004 року. Пам’ятаєте хто був тоді першим віце-прем’єром та Міністром фінансів?

То за чиїми боргами розраховується Україна? "Легенда" про борги попередників виявилася примарою. Кому вірити і чи є межа?. Межа, за якою необхідно згадати і про професійну гідність, якщо хочете.


Игорь Уманский и.о. министра финансов во втором правительстве Юлии Тимошенко
http://economics.lb.ua/state/2011/12/19/128789_komu_rostut_borgi.html

Луценко: між тюрмою і втратою гідності, я обираю тюрму

Напередодні виголошення вироку Юрію Луценку залишалося сподівання на диво.

Це спровокували самі представники прокуратури, які несподівано запросили колишньому міністру менший термін увязнення, ніж передбачено його статтею - 4,5 роки за мінімальних семи.

Покарання до п'яти років дозволяло застосувати щодо Луценка статтю 75 Кримінального кодексу, якою звільняють від покарання "з випробуванням". Тобто вже минулого понеділка він міг вийти на свободу...

Але замість цього Луценко із зали суду повернувся до Лук'янівського СІЗО.

Схоже, влада до останнього вагалася з вироком екс-міністру. Це враження підсилювалося тим, як судді взяли паузу у виголошенні вердикту та взагалі залишили приміщення за мить до того, як присудили Луценку чотири роки.

Луценка ув'язнено за нарахування пенсії водію та виділення йому квартири, а також за витрачання бюджетних коштів на святкування дня міліції.

Це виглядає знущанням на фоні нинішніх зловживань влади. І майже ніхто не пригадує іншу історію, як після перемоги Януковича, в травні 2010 році прямо в залі суду прокурор відмовився від обвинувачення екс-міністра транспорту (і, до речі, екс-соратника Луценка по Соцпартії) Миколи Рудьковського.

Рудьковський так само витрачав державні гроші, але навіть не на водія, а в своє задоволення - на чартер до Парижа із коханою жінкою ціною 80 тисяч доларів. Він так само проходив по пункту 5 статті 191 Кримінального кодексу і так само міг отримати від семи років тюрми...

Але замість цього Рудьковський тепер готується до виборів, тоді як Луценко - до етапу в колонію.

Сьогодні Юрій Луценко спілкується із зовнішнім світом за допомогою листування.

Його попередні послання на волю оцінив Юрій Андрухович. "...Луценко виявився гігантом публіцистики. Тюрма проявила в ньому літературний талант", - сказав письменник про свого тезку.

Це інтерв'ю "Українській правді" Юрій Луценко також дав у письмовому вигляді. Тобто це, фактично - його публіцистика, розбавлена нашими запитаннями.

- Пане Юрію, чому, за вашою інформацією, суддя перед виголошенням вироку вийшов з зали суду, перервавши читання вироку?

- Непевне, текст був "немножко по-дебильному написан" :). Якщо серйозно, то скоріш за все в тексті не було виправлено цифру років ув’язнення, яку погодили між адміністрацією президента та Генпрокуратурою.

Це ще раз підтвердило всім давно відому істину, що роль суду в Україні зводиться в таких процесах виключно до декламаторських зусиль.

У Древньому Римі закон не дозволяв приймати суду свідчення рабів. Наївні римляни! Вони й подумати не могли, що власне суд може бути сформований із рабів!

- Які сподівання ви покладаєте на апеляцію?

- Для мене зрозуміло, що в нинішній політичній ситуації я не отримаю в Україні справедливого і об’єктивного суду. Але доводити свою невиновність я буду і перед апеляційним судом.

- Чи відомо, до якої колонії вас планують доправити?

- Наскільки я розумію, йдеться про колонію для колишніх службовців силових структур у Менському районі Чернігівської області.

- Ви остерігаєтеся переведення до колонії?

- Мені вже передали, що там мене чекають ті, хто отримав термін за матеріалами Служби внутрішньої безпеки МВС. Але розводити "плач Єремії" - не в моїх правилах.

- Як ви для себе пояснюєте, чому прокурор попросив санкцію "нижче нижчого", що дозволяло припустити, що вам дадуть умовний термін?

- Не можу стверджувати напевне, але мені здається, що під тиском міжнародної та внутрішньої української критики політичних процесів команда Януковича прийняла рішення демонструвати пом’якшення: Тимошенко – 7 років, Луценко – 4, Іващенко – 3.

- Хтось намагався з вами домовитися перед вироком суду?

- Жодних контактів із Генпрокуратурою ні я, ні мій захист не мав. Але брехлива заява Рената Кузьміна, підхоплена Пшонкою про те, що я нібито частково визнав свою вину, була такою собі пропозицією прогнутися заради можливості умовного терміну. Такі оборудки для мене є неприйнятними.

Якщо вибирати між тюрмою і втратою гідності, я обираю тюрму. В своєму останньому слові я висловився достатньо зрозуміло.[ Читати далі ]
 

Микола Княжицький: Україна не Ісландія:)

Відповідь шанованим мною Костю Бондаренку та Леоніду Кожарі

Двоє загалом талановитих людей Кость Бондаренко та Леонід Кожара, відчуваючи, мабуть, щиру симпатію до теперішньої української влади та її дій, вирішили довести українському суспільству, що і Євросоюз, і Росія і навіть покійний Вацлав Гавел користувалися подвійними стандартами, засуджуючи процес та ув'язнення Юлії Тимошенко. Вони стверджують, що в інших європейських країнах, які хочуть вступити в Євросоюз, зокрема, в Ісландії, судять прем'єр-міністра Гейра Хорде за перевищення повноважень.

Звинувачення, навіть не пряме, покійного Гавела у подвійних стандартах є неприпустимим і не справедливим у цьому разі.

Суд над Г.Хорде є не кримінальним, а політичним. Його судить не районний суд Рейк'явіка, а Політичний Трибунал, який є спеціальним судом для розгляду політичних зловживань найвищими посадовими особами держави. Цей Трибунал розпочав роботу лише після відповідного голосування у парламенті Ісландії та дворічного попереднього розслідування.

Хорде ніхто не арештовував. Він вільно ходить на засідання під ручкою з дружиною і має повне право продовжувати брати участь у політичному житті країни.

Трибунал ще не виніс Хорде жодного вироку і не відомо, який винесе у цьому політичному, а не кримінальному, як у випадку з Тимошенко процесі. Хорде звинувачують в тому, що в результаті його бездіяльності заборгованість Ісландії у 12 разів перевищила ВВП.

Якщо суд над Хорде буде заангажованим чи несправедливим, реакція світового співтовариства нічим не відрізнятиметься від реакції на українські події. До речі, після Хорде уряд очолила Йохана Сігурдардоттір. Ісландці називають її Святою Йоханою за принципове відстоювання прав інвалідів, пенсіонерів та бідних людей, а це трошечки відрізняє її від теперішніх українських урядовців:)

http://blogs.pravda.com.ua/authors/knyazhytsky/4f571596821fb/

***

Оксана Репинська (фейсбук):
Чудова відповідь, Миколо! А чому вони всі Берлусконі не приводять у приклад? Проти того відкриті кримінальні справи і вже впродовж багатьох років, але ніхто його не кидає за грати ще до закінчення суду та винесення вироку, не тримає в колонії з постійно включеним світлом та перед телекамерами і так далі..

09.03.12 о 10.30 збираємось біля пам’ятника Шевченкові



9 березня 2012 р. виповнюється 198 років від Дня Народження ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.

Громадянський рух «Спільна Справа» закликає своїх активістів та всіх патріотів приєднатись до вшанування пам’яті Поета, що розпочнеться у Києві о 10.30 біля його монумента.

Закликаємо громадян по всій Україні також провести патріотичні зібрання і відкрито висловити своє ставлення до подій, що розгортаються сьогодні в державі.

У цей день за будь-якої влади українці приходили до пам’ятників Кобзареві, щоб продемонструвати свою нацональну єдність, нескореність та свідомість.

Нинішня влада своїми діями, скерованими на ліквідацію української державності, змушує нас невідкладно мобілізуватись, об’єднуватись та зупинити знищення нашого суверенітету, не дозволити різній безродній наволочі принижувати національну гідність українців, ганьбити наші святині, знущатись над пам’яттю наших Героїв!

Існують лише три причини, що можуть за цих умов не дозволити прийти 9 березня до пам’ятника Шевченкові: тяжка хвороба, відсутність присутності в Україні, тупа злочинна байдужість, що, насправді, є зрадою національних інтересів!

Ті, хто не здатен зробити цей крок через тваринний страх, зараховуються не до тяжко хворих, а до генетичного сміття!

Громадянський рух «Спільна Справа»

8 березня біля Качанівської колонії

Бiля Качанiвської виправної колонiї в Харковi, де перебуває екс-прем'єр Юлiя Тимошенко, вiдбувся мiтинг, присвячений Мiжнародному жiночому дню. Привiтати Тимошенко з 8 Березня зiбралися близько 200 прихильникiв, повідомляє "Iнтерфакс-Україна".
Серед мiтингувальникiв - i харкiв'яни, i люди, якi приїхали з Сум, Кiровограда та Одеси.


 
Фото з facebook Олександра Сочки

 На мiтингу також присутнi народнi депутати України фракцiї "БЮТ-Батькiвщина" Володимир Фiленко, Володимир Яворiвський, Вiктор Уколов та iншi.

Люди прийшли з тюльпанами та хризантемами, якi планують передати екс-прем'єру. Вони прикрасили огорожу колонiї квiтами та фотографiями Тимошенко.

Учасники мітингу передали Тимошенко квіти, торт і листи з пртвітаннями з 8 березня.

Оскільки ворота в колонію спочатку не відкривали, учасники мітингу почали перекидати принесені із собою квіти - білі і червоні троянди, тюльпани і хризантеми - через паркан.

"Ми передаємо їй (Тимошенко) квіти повітряним шляхом - як повітряний поцілунок", - сказав народний депутат (фракція "Бют-батькивщина") Володимир Філенко.

Трохи пізніше, коли ворота відкрили і дозволили зайти на територію колонії Філенку і його колезі Юрієві Одарченку, вони передали квіти і торт для Тимошенко адміністрації колонії.

"Адміністрація колонії пообіцяла нам, що передасть Юлії Володимирівні квіти і торт, а також розповісти, що сьогодні до неї прийшли люди зі всієї України, щоб поздоровити її з 8 березня", - сказав Одарченко.

Юлія Тимошенко - політв'язень №1 в Україні

Юлія Тимошенко сьогодні є справжнім політв’язнем. Замовний, несправедливий, політичний і цілком протизаконний вирок Печерського суду у цій справі поставив її до лав борців за Незалежність України, людей, які в усі часи мали відвагу виступати проти злочинної влади. Таких, як В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Василь Стус, брати Горині та інших, які боролися проти тоталітаризму за радянських часів, і тих, хто виступав проти диктатури Леоніда Кучми вже зовсім нещодавно.

9 березня - це не лише день народження нашого великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Це ще й чергова річниця акції «Україна без Кучми», коли 2001 року українці продемонстрували, що не бояться відстоювати свої права. У цей день, вшановуючи українського генія Тараса Шевченка, варто загадати, що нині за гратами перебувають: Юлія Тимошенко, Юрій Луценко та інші люди, чия вина тільки в тому, що стали на перешкоді злочинному режиму Януковича. Ці люди не скорилися диктатурі влади, а борються за людські та національні права.

 

Я був серед тих, хто став політв’язнем за режиму Кучми. І таких, як я, є чимало, і вони продовжують боротьбу проти узурпації влади в країні громадянином Януковичем. Не так давно у спеціальній заяві ті, хто боролися проти Кучми і з його волі були ув’язненими, підписали спеціальну заяву. Ми, політв’язні «справи 9 березня 2001 р.», закликали та закликаємо всіх людей доброї волі стати на захист Юлії Тимошенко, незалежно від ставлення до її політичної та урядової діяльності.

В усі часи знаходилися люди, яким доводилося жертвувати власним добробутом, свободою, навіть життям, виборюючи краще життя для всього народу. І наше завдання - продовжити боротьбу з авторитарним режимом. Політичні в’язні у «справі 9 березня 2001 року» твердо переконані, що режим Януковича так само безславно піде у минуле, як і режим його вчителя Кучми. Диктатори зникають, а борці залишаються.

Григорій ЛЯХОВИЧ (наймолодший політв’язень акції «Україна без Кучми»).
http://blogs.korrespondent.net/users/blog/grishagljaxovuch/a59807

В’ячеслав Брюховецький: не може довго панувати ожирілий розум

 Ініціативна група “Першого грудня” взялася за важку місію — пробудити свідомість і моральність українського суспільства. У це коло з одинадцяти мудреців-інтелігентів увійшов і “батько” відродженої Києво-Могилянської академії і нині її почесний президент В’ячеслав Брюховецький. В інтерв`ю УНІАН В’ячеслав Брюховецький розповів, чому митці не повинні йти в політику, чому виборці вже не продадуться за гречку і в чому слабкість Віктора Януковича.

В`ячеславе Степановичу, одна з цілей ініціативи “Першого грудня” - відродити мораль і духовність в суспільстві. Які шанси прищепити мораль, якщо кожного дня багато українців думають про те, як прогодувати сім`ю?

БрюховецькийЦе правда. Коли у людини нема хліба, вона думає тільки про хліб. Так завжди було. Але я не впевнений, що аж так сьогодні доведена країна, що тільки про хліб думають. Певна річ, що особливо старшим людям нелегко жити. Я переконаний, молодим зараз краще, ніж нам було у 1970-х роках. Принаймні морально, принаймні з відчуттям того, що ти можеш зробити. Тоді ти нічого не міг зробити, тоді все вирішували за тебе: чи дозволити тобі, чи не дозволити.

Гроші вирішують все -  так сьогодні намагаються втовкмачити молодій людині. І дебілізують її. На жаль, результати є. Але життя - воно розумніше. Воно так чи інакше переламає цю тенденцію, тому що не може довго панувати ожирілий розум. Я інколи дивлюся на деяких молодих людей, які прийшли в уряд, і думаю, чому вони такі тлусті й самозадоволені? Це ж молоді люди! Боюсь, що і в головах у них те саме. Це ж важко ворушити звивинами, якщо вони там є...

[ Читати далі ]
 

На Азарова подали до суду за мову



 

Мешканець Лисичанська Луганської області Віталій Шведов вимагає звільнення прем`єра Миколи Азарова через незнання української мови.

Відповідний позов до Вищого адміністративного суду він подав 13 лютого, повідомляє  Українська правда з посиланням на "Лисичанск как он есть" .

У позові він вимагає від Верховної Ради скасувати постанову від 11 березня 2010 року про призначення на посаду прем`єра Миколу Азарова.

Причиною є невідповідність вимогам законодавства України Азарова в частині володіння державною мовою.

Як відомо, після скасування політреформи, прем`єра обирає і призначає президент за згодою Верховної Ради, припиняє повноваження прем`єра та приймає рішення про його відставку

У травні Нацбанк включить станок — експерт



Всі соціальні ініціативи влади спрямовані лише на електорат Партії регіонів — пенсіонерів, військовослужбовців, інвалідів війни.

Так в коментарі Gazeta.ua колишній заступник міністра праці й соцполітики Павло Розенко відреагував на заяву президента Віктора Януковича збільшувати пенсії на 100 — 165 гривень.

"Ми таке вже бачили на початку 2000-х років, коли також влада різко зажимала всі соціальні стандарти протягом 3-4 років, а потім перед виборами 2004 року різко підняли питання про збільшення зарплат і пенсій. Те ж саме відбувається і зараз. Фактично два роки чинна влада і уряд робили все, щоб вивести людей за межу бідності, довести населення до зубожіння. А тепер перед виборами просто тривіально намагаються купити голоси виборців через такі от подачки. Влада не виконала жодних соціальних зобов'язань. У зв'язку з цим рейтинг влади і президента обвалилися. Довіра до уряду — на рівні чотирьох відсотків, до Януковича — на рівні 15. То виходити з такими рейтингами на вибори — це самогубство", - зауважив він.

На думку Розенка, пенсіонерам мали б доплачувати не по 100 гривень, а щонайменше по 300-400 гривень.
"Це якщо провести осучаснення пенсій. Тому це заторкне не 9 мільйонів пенсіонерів, про які каже Янукович, а вдвічі менше", - додав колишній заступник міністра. Для забезпечення всіх ініціатив президента треба щонайменше 15-20 мільярдів  гривень, вважає Розенко.
"Економіка такого ресурсу не має, тому десь у травні Нацбанк включить станок. І за рахунок того виплачуватимуть ці кошти. Це призведе до того, що вже в грудні матимемо послаблення національної валюти й різке зростання інфляції — 15-20 відсотків", - наголосив він.