Алкоголь — це надто серйозно
- 07.01.08, 18:13
АЛКОГОЛІЗМ
Запам'ятайте на все життя: жінка та алкоголь — поняття несумісні. Ви спитаєте, чому? Тому що горілка — нейстрашніший ворог сім'ї, кохання та щастя. Чоловік, що п'є (а батько, син?), який збиткується над дружиною та дітьми, пропиває зарплатню, морально занепала людина, — що може бути для жінки страшніше за це лихо? «Скільки чоловіки випили горілки, стільки жінки й діти пролили сліз» (Н.О. Семашко).
П'яниця, як правило, до того ж і «не мужчина». За даними медиків, у 43% алкоголіків було встановлено послаблення статевої потенції. Не маючи змоги вести нормальне статеве життя та не маючи покою від думки, що такої аномалії немає у їхніх дружин, алкоголіки звинувачують своїх дружин у зраді.
Законами, що направлені на охорону здоров'я підростаючого покоління, передбачається суворе покарання — позбавлення волі терміном до 5 років — за залучення дітей, підлітків до вживання алкоголю.
Заливати горе або радість, а частіше просто пустоту існування вином завжди вважалося «привілеєм» окремих ЧОЛОВІКІВ (справжні мужчини не вимірюють свою гідність кількістю ВИПИТИХ пляшок). Аж ось і дівчата, не соромлячись, а часто хизуючим., стали випивати «для настрою» перед тим, як іти на дискотеку, ПІСЛЯ вдало складеного іспиту й т. ін. Що це? Страх відстати від чоловіків?
Жінка, яка п'є, — це страшно. Вона менш стримана, розв'язніша ніж чоловік, агресивніша, цинічніша, розпущеніша, Ще кілька десятиліть тому жіночий алкоголізм був рідким явищем, яке розвивалося під впливом якихось особливих, надзвичайних ситуацій. А вже в середині минулого століття вітчизняні психіатри налічують серед своїх пацієнтів, які страждають на алкоголізм, до 17% жінок. Найнеприємніше те, що більшість дівчат починають пити у віці 14—17 років. І насамперед у себе вдома.
Під впливом постійного вживання алкоголю зникає жіночність, привабливість, форми тіла втрачають характерну для жінок плавність, округлість, голос стає грубілим, шкіра — зморшкуватою та потрісканою. Це результат ураження алкоголем залоз внутрішньої секреції. А оскільки жінки більш чутливі до алкоголю, ніж чоловіки, то і зміни у них наступають швидше (жінки спиваються за 3—4 роки), більш виражені й протікають з ускладненнями.
Зловживання спиртними напоями призводить до розладу діяльності серцево-судинної системи, нирок, печінки, шлунка, психіки. П'янство скорочує життя на 15—20 років. Під впливом алкоголю глибокі зміни виникають у статевій системі жінки. Різко послаблюється статевий потяг, порушується менструальний цикл, нерідко виникає безпліддя.
Суспільство веде активну боротьбу з алкоголем. Заміжні жінки добре розуміють, що таке тверезість у сім'ї. А от дівчата в силу своєї молодості, несвідомості помилково вважають, що випивка в компаніях — обов'язковий і безперечний показник їхньої дорослості, «самостійності». І п'ют, щоби не здатися «маминою донькою», щоб у компанії бути «за свою».
Жіночий організм беззахисний перед алкоголем. Алкоголь розгальмовує центри кори головного мозку, звеселяє, розв'язує язик, знімає заборони, напруженість, невпевненість у собі, притупляє совість, сором і навіть відчуття власної безпеки... Дівчина, яка п'яніє, викликає неприязнь, відразу, неповагу до себе. Саме алкогольне сп'яніння найчастіше буває причиною небажаного навіть для самої дівчини вступу у статеві відносини.
Дівчата, пам'ятайте, одна рюмка вина призводить до того, що ваш син або донька можуть народитися невиліковно хворими.
Якщо п'янство батька призводить до народження розумово відсталих або не зовсім повноцінних дітей, то п'янство матері, і тим паче під час вагітності, веде до народження дітей-інвалідів, не здатних до нормального розумового і фізичного розвитку, до праці, які часто помирають в перші місяці життя. У кожної десятої жінки, яка зловживає алкоголем, — патологічні пологи. Ще частіші пологові травми, у кожної четвертої дитина народжується мертвою.
Вживання алкоголю може стати причиною викидня, народження мертвої дитини, ранньої смерті дітей, розладу їхнього фізичного і розумового розвитку, епілепсії, психофізичний розвиток дітей уповільнюється при найменшому вживанні алкоголю матір'ю.
За даними досліджень, в результаті обстеження 1,5 тис. матерів та їхніх дітей, з'ясувалось: відхилення від норми — у 2% дітей, матері яких зовсім не вживали спиртного. Цей відсоток підвищився до 9 серед дітей, матері яких пили «помірно» і до 74% — у матерів, які п'ють, До того ж у цих дітей виявилося багато дефектів.
За даними медичних обстежень, померли в перші місяці житія в сім'ях, де п'ють, 45,9%, у сім'ях, де не п'ють, 8,2%, виявились недорозвиненими відповідно 96,8% і 36,6%; здорові фізично і духовно 17,5% і 82%. Ці дані переконують: у сім'ях, де п'ють, здорових дітей у 5 разів менше, дитяча смертність у 5 разів вища і хворих дітей у 3,5 рази більше, ніж у «тверезих» сім'ях. І тут йдеться не про сім'ї алкоголіків, а про
З сім'ї, де випивають «вельми помірно», «ритуально», в особливих випадках.
Ніхто не хоче зла своїй дитині, але постійно усвідомлювати, що цього могло б і не бути, — істинне горе для батьків. І це горе на все життя.
Особливо чуттєвий до алкоголю зародок у перші тижні свого існування, коли він ще не має власного кровообігу і харчується безпосередньо з кров'яного русла матері. А це ж якраз той період, коли жінка до затримки чергової менструації ще не знає про вагітність і, не остерігаючись, може вживати спиртні напої, наносячи невиправну шкоду майбутній дитині. Найбільше алкоголь уражає мозок і печінку плоду
Жінка, яка несе зло... Не випадкове прислів'я: «Чоловік п'є — півбудинку горить, жінка п'є — весь будинок горить».
Моторошно читати твори, в яких діти пишуть: «Я ненавиджу свою маму. Ненавиджу за те, що вона завжди п'яна...» Дитина соромиться свого батька, який п'є, але п'янство матері діти сприймають болючіше. П'янство матері — глибока травма для дітей.
Соціологи підрахували, що подій, за які «не можна не випити», у людини може набратися 40—50 за рік. Чи не забагато? А така «вимушена» регулярність у вживанні спиртного сприяє розвитку алкоголізму.
Алкоголізм — це ланцюгова реакція, яка передається від однієї людини до другої, від батьків до дітей. Ми знаходимося в зачарованому, замкненому колі. Хто розірве це коло?
На наш погляд — жінка. Якщо не вона, мати своєї дитини і, відповідно, мати людства, то хто ж більше зацікавлений? Дівчата, жінки не повинні бути провокаторами чоловічого п'янства («Який же він мужчина, якщо не палить і не п'є?»), а, навпаки, повинні стати стримуючим началом. Алкоголь — це надто серйозно.
Эта заметка посвещанна исключительно девушкам...
-
-
-
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.