хочу сюда!
 

Nikolll

43 года, весы, познакомится с парнем в возрасте 36-46 лет

У Таджикистані готуються скинути обридлого диктатора

В Таджикистані уперше за довгі роки з'явився шанс видворити з президентського крісла Емомалі Рахмона, який утримує владу ще з 1994 року. Рахмон давно відомий тим, що усуває своїх політичних конкурентів, нехтує дотриманням прав та свобод громадян та активно насаджує культ особистості. При цьому так званий самопроголошений "лідер нації" за 26 років у владі нічого не зробив, щоб перемогти бідність з безробіттям та переломити важку ситуацію з наркотрафіком. 11 жовтня в Таджикистані пройдуть чергові президентські вибори, які, судячи з попередніх виборчих кампаній, можуть знову перетворитися на умовність.

Але на диво тих, хто вже поспішив похоронити громадянське суспільство в Таджикистані, саме зараз в країни з'явився шанс радикально змінити політичну ситуацію, та при цьому знайшлися серйозні ресурси та можливості для цього. Перспектива демократичних змін виникла завдяки діяльності лідера Соціал-демократичної партії Рахматілло Зойірова, що не тільки жорстко розкритикував Рахмона та умови прийдешніх виборів, але й активно шукав підтримку для організації масштабного протесту. У результаті в листуванні з Темуром Варкі, який живе за кордоном та є впливовим противником Рахмона, Зойіров заявив про згоду Азіатського банку розвитку виділити додаткові кошти на організацію майбутніх акцій протесту в Таджикистані.

При цьому судячи з офіційного листа АзБР головною умовою гарантованої підтримки є наступна передача банку контролю над Рогунською ГЕС. Незважаючи на вельми високу ціну за фінансову підтримку, Темур Варкі погодився з аргументами Зойірова та виразив готовність до спільних дій.

Таким чином, таджицькі опозиціонери уперше змогли об'єднати зусилля та заручитися реальною фінансовою підтримкою з боку зарубіжних партнерів. Чесно кажучи, це справжній прорив для громадянського суспільства Таджикистану, яке тривалий час не міг зважиться на активні протестні дії. Зойіров, безумовно, поступає правильно, як справжній патріот своєї країни, який готовий йти на компроміси заради здійснення назрілої революції. Невідомо, як саме закінчиться вже неминуче протистояння Рахмона з Варкі та Зойіровим, але опозиціонери явно вибрали правильний вектор для досягнення своїх цілей. З таким безкомпромісним підходом, рано чи пізно вони зможуть домогтися перемоги та демократизації країни. Україна же, в свою чергу, тільки виграє, якщо ще одним президентом, що підспіває кремлю, у світі стане менш.

0

Комментарии