Профиль

Ostap Pisar

Ostap Pisar

Украина, Харьков

Рейтинг в разделе:

У МЗС пояснили, про що каже "формула Штайнмайєра"

  • 11.10.19, 14:52
Проведення виборів на окупованій території Донбасу прописане в мінських домовленостях, а "формула Штайнмаєра" каже лише про те, коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар під час зустрічі з громадою Херсонщини, повідомили у департаменті з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА.

"Проведення виборів на окупованій території Донбасу прописане в мінських домовленостях. Саме вони є підставою для накладення санкцій на Росію. А "формула Штайнмаєра" каже лише про одне - коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу, а саме: після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України", – запевнив заступник голови МЗС.

Боднар наголосив, що на дипломатичному фронті докладають максимум зусиль, аби перемогти військового агресора.

Своєю чергою, присутній на зустрічі заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос зазначив, що "зараз йдуть заходи по розведенню військ у трьох населених пунктах на лінії розмежування – у Станиці Луганський, Золотому та Петрівському".

Альтернатива

  • 09.10.19, 16:22

Парламентська асамблея ОБСЄ підтримала погодження тексту так званої формули Штайнмаєра. Президент ПА ОБСЄ Георгій Церетелі заявив, що така формула може стати відправною точно у реалізації Мінських угод.

Про це йдеться у заяві президента Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгія Церетелі, повідомляє UATV.

“Єдиним способом полегшити людські страждання на сході України, особливо на тлі наближення зими, є покроковий підхід. Попри потребу деяких подальших роз’яснень та уточнень, так звана формула Штайнмаєра могла б стати реальною відправною точкою в досягненні прогресу з реалізації Мінських домовленостей”, – заявив  Церетелі.

За його словами, ПА ОБСЄ готова підтримати усі необхідні кроки для виконання Мінських угод.

Особливий статус Донбасу

  • 07.10.19, 17:49
Закон про особливий статус Донбасу запрацює після повернення контролю України над захопленою ділянкою кордону на сході України. Закон може вступити тільки після  проведення виборів на окупованих територіях згідно українського законодавства й після того, як їх визнає ОБСЄ. 

Про вказане заявив спікер Верховної Ради Дмитро Розумков.
"Ми дійсно розуміємо, що так званий закон про особливий статус тимчасово окупованої території закінчується цього року. Треба знайти новий механізм, новий закон. Президент говорив, що це буде публічна позиція. Він не буде писатися в Офісі президента, парламенті чи в закритому комітеті Верховної ради. Цей закон буде писатися разом з громадськістю", - заявив Розумков. 

Разумков наголосив, що вище згаданий документ не є законом про федералізацію. За його словами, аби ні в кого не було таких сумнівів, закон повинен розроблятися із залученням експертів, громадськості, Верховної Ради, Офісу президента, а також закордонних партнерів. 

"Таким чином, у цій дискусії ми отримаємо якісний законопроект, який буде розглянуто у Верховній раді України. Дискусія повинна бути в цьому питанні. Залишаючись у тих червоних лініях, ми зможемо розробити таке законодавство, яке зможе зберегти інтереси держави, і повернути території і людей ", - підсумував він.

Український журналіст Павло Шаройко повернувся до України

  • 04.10.19, 16:50

Український журналіст Павло Шаройко, якого раніше засудили у Білорусі за шпигунство до 8 років ув'язнення, повернувся в Україну після двох років ув'язнення.

Зазначається, що у 2012 – 2014 роках Павло працював кореспондентом агенства УНІАН в Мінську, а з 2015 року – на "Українському радіо". У своїх матеріалах він висвітлював роботу тристоронньої контактної групи, а також писав про зниклого Павла Гриба.

Був затриманий білоруськими правоохоронними органами два роки тому, а 19 лютого 2018 року – засуджений Верховним судом Республіки Білорусь до позбавлення волі строком на 8 років за нібито шпигунство.

"У результаті перемовин двох Президентів – Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка – Павла повернуто додому", - зазначила Денісова.

Формула Штайнмаєра - що саме підписано Україною

  • 03.10.19, 19:28


В мережі, після брифінгу Президента України Володимира Зеленського щодо погодження українською стороною тексту так званої "формули Штайнмаєра"  поширюються повідомлення про зраду, повну капітуляцію України і т.д. Хоча всі хто кричить троща клавіатуру про зраду навіть не розібрались про що ця формула говорить. А зводиться вона до одного - проведення виборів на окупованих територіях згідно з українським законодавством і під наглядом Організації з безпеки та співробітництва в Європі та до повного українського контролю над кордоном.

На відміну від "Мінського протоколу" 2014 року, під яким підписалися і представник України у ТКГ Леонід Кучма, і лідери проросійських бойовиків Захарченко з Плотницьким, нині згоду України на "формулу Штайнмаєра" оформили інакше: окремими особистими листами на адресу ОБСЄ від представника України та від "республік" про те, що вони погоджуються із імплементацією "формули".

Як зауважив Президент  — «Після проведення виборів, які відбудуться лише після виведення військових і за українським законодавством, а також якщо ОБСЄ їх визнає вільними – Україна надає особливий режим місцевого самоврядування територіям Донбасу, які на сьогодні є окупованими. При цьому Київ отримує повний контроль над кордоном»

І тільки після цього, буде розроблено новий закон про особливий статус Донбасу, який буде обговорено з суспільством і куди будуть включені основні положення "формули Штайнмаєра".

Про формулу Штайнмаєра

  • 02.10.19, 15:31
Що скажете про промову зеленського?

Вибори на Донбасі неможливі в присутності військових

  • 02.10.19, 15:21

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вибори на Донбасі не проводитимуться, доки там є військові.

"Ми підготуємо всі запобіжники. Ми з вами ніколи не підемо на те, щоб проводити вибори, якщо там є військові", - сказав він на брифінгу у вівторок у Києві.

Глава української держави наголосив, що виборів "під дулами кулеметів" в окремих районах Донецької та Луганської областей бути не може.

Зеленський зазначив, що вони мають відбуватися за українським законодавством.

Реформування СБУ

  • 01.10.19, 16:50
Колегія СБ України підтримала концепт нової редакції Закону “Про Службу безпеки України”. Відповідно до цього рішення учора, 30 вересня, основні положення законопроекту були презентовані на засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки. У засіданні також взяли участь Ірина Венедіктова – Голова Комітету з питань правової політики та інші народні депутати.
Наслідком ухвалення нової редакції Закону “Про Службу безпеки України” стане наймасштабніша реформа Служби безпеки за часів незалежності.
Наразі ж, не очікуючи законодавчих змін, СБ України у межах існуючих повноважень розпочато реформування відомства. Зокрема, завершився перший етап функціонального обстеження існуючої структури Служби безпеки, результати якого стануть основою детального плану послідовних управлінських рішень в контексті реформування.
Очільник відомства Іван Баканов визначив пріоритетом перетворень наближення СБУ до кращих моделей спецслужб держав-членів ЄС і НАТО з урахуванням сучасних потреб України. Особливо голова СБ України акцентує увагу на проблемах державної безпеки, які є наслідками військової агресії з боку Російської Федерації. «Необхідність кардинальних змін у спецслужбі викликана швидкісною мутацією викликів, що впливають на рівень національної безпеки. Служба має не лише аналізувати загрози в режимі онлайн, але і передбачати нові, оперативно розробляючи «вакцини», що зможуть нейтралізувати загрози ще на етапі їхнього виникнення», акцентував Іван Баканов.
У СБ України передбачають, що з таким завданням може впоратися лише високотехнологічна, професійна та мобільна, оптимальна за чисельністю й структурно гнучка спецслужба, функціональні завдання якої формуватимуться не на підставі заздалегідь визначеної організаційної структури, а залежно від особливостей безпекового середовища.
Результатом комплексної реформи СБУ за пріоритетними напрямками стануть:
- відмова від невластивих функцій та унеможливлення розслідування злочинів, що не становлять загрози державній безпеці України;
- розширення контррозвідувального вектору роботи СБ України та ризик-орієнтований підхід до протидії загрозам державній безпеці;
- впровадження гнучкої структури служби;
- скорочення та перезавантаження кадрового складу служби;
- демілітаризація,
- підвищення рівня заробітної плати працівників служби;
- деполітизація керівної вертикалі СБ України та призначення Голови СБ України на строк, що не збігається зі строком каденції Президента України;
- вдосконалення порядку міжнародного співробітництва та обміну інформацією з партнерськими спецслужбами;
- формування розгорнутої системи демократичного цивільного контролю за діяльністю спецслужби, що слугуватиме запорукою дотримання Службою безпеки прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, зокрема, унеможливлюватиме тиск на бізнес.
Найближчим часом проект нової редакції Закону України “Про Службу безпеки України” буде презентовано міжнародним партнерам і подано Президенту України.

Скорочення СБУ призведе до професіоналізації спецслужби

  • 30.09.19, 10:28

Найважливіша цінність оновленої спецслужби є її співробітники. Від, їх роботи, отримання достойної винагороди за складну роботу та високого корпоративного духу залежить ефективність спецслужби у цілому.

18 вересня поточного року Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки на засіданні ухвалив рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування Служби безпеки України.

"Була підтримана пропозиція щодо створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування Служби безпеки України. Керівником цієї робочої групи визначено голову підкомітету з питань нагляду за діяльністю державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, правоохоронних органів, правоохоронних органів спеціального призначення та розвідувальних органів Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народного депутата Давида Арахамію", - йдеться в повідомленні.

Важко не погодитися, що реформа просто необхідна. Про це говорять не лише експерти, про це неодноразово наголошували представники НАТО і ЄС. Якщо хтось хоче сказати, що ЄС і НАТО  намагаються нам запропонувати свої стандарти, це неправда. Вони створили чіткі рамки, але самі заявили, що кожна країна має свої традиції і нюанси. Ніхто не буде втручатись у призначення офіцерського складу, забирання погонів чи розподілення посад агентів. Європа і НАТО підтримують лише глобальні реформи і створення в Україні справжньої спецслужби, яка б могла «на рівних» увійти у спільноту спецслужб країн Заходу і Америки.

Звичайно, реформа такого правоохоронного органу, який відіграє важливу роль в забезпеченні безпеки українського суспільства пройде зі значним скороченням штатної чисельності. В свою чергу збільшиться фінансування спецслужби, будуть перерозподілені функції кадрів, що вплине на реальні результати та досягнення. Це вплине на саму систему безпеки країни, в цілому.

І слід пам’ятати, що СБУ бореться не за повноваження, а за державу та спроможність ефективно забезпечувати її безпеку та демократичні євроатлантичні цінності.

Normal 0 21 false false false UK X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Звичайна таблиця"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}
Страницы:
1
2
предыдущая
следующая