Результати держфінконтролю за 11 місяців 2020 року

  • 29.12.20, 15:00

Аудитори Харківщини за 11 місяців виявили фінансових порушень на загальну суму майже 958 млн гривень.

 

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня-листопада 2020 року, за результатами проведених ревізій встановлено фінансових порушень на загальну суму майже 957,6 млн гривень. Зусиллями аудиторів, забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 244,9 млн гривень.

За підсумками проведених державних фінансових аудитів об’єктами контролю впроваджено 75 рекомендацій. Загальна сума досягнутого економічного ефекту, за результатом впроваджених рекомендацій, складає суму понад 246,4 млн гривень.

За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 147 посадових осіб, до дисциплінарної та матеріальної – 7 осіб, із займаних посад звільнено одну посадову особу.

 

За допущені порушення бюджетного законодавства, аудитори до об’єктів контролю застосували 43 фінансових санкції.

З метою повного відшкодування виявлених втрат фінансових та матеріальних ресурсів, перед органами прокуратури та об’єктами контролю, ініційовано пред’явлення 23-х цивільних позовів.

Окремо, Північно-східним офісом Держаудитслужби до суду пред’явлено позов на суму 0,9 млн грн щодо відшкодування завданих місцевому бюджету збитків.

На розгляд правоохоронним органам передано матеріали 29-ти ревізій, за результатами розгляду матеріалів заходів державного фінансового контролю правоохоронними органами розпочато 7 досудових розслідувань, вручено 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та матеріали 17-ти ревізій і одного аудиторського дослідження долучено до відкритих кримінальних проваджень.

Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби

#підконтролем #dasukharkiv

Результати ревізії Харківського торговельно-економічного інститу

  • 21.12.20, 16:23

Ревізія Харківського торговельно-економічного інституту КНТЕУ мала вражаючі результати

 

За дорученням Державної аудиторської служби України, фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Харківського торговельно-економічного інституту, що є відокремленим структурним підрозділом Київського національного торговельно-економічного університету, за період з 2017 по 2020 роки.

 Ревізією виявлено фінансових порушень на загальну суму 7,6 млн грн, в тому числі: фінансових порушень на суму 3,5 млн. грн за результатами діяльності Харківського інституту фінансів, який також був структурним підрозділом Київського національного торговельно-економічного університету, але з жовтня 2019 року приєднаний до ХТЕІ КНТЕУ, внаслідок реорганізації.

 Так, за результатами діяльності Харківського торговельно-економічного інституту виявлено незаконних витрат на суму 310 тис. грн, серед яких: покриття за рахунок загального фонду витрат за комунальні послуги, пов'язані з наданням платних освітніх послуг, послуг з проживання у гуртожитках та надання приміщень в оренду, зайве перерахування єдиного соціального внеску на суми компенсацій за невикористану відпустку, нарахування та виплата яких здійснювалось після звільнення працівників, тощо.

 У складі інших фінансових порушень, що не призвели до збитків встановлено: заниження балансової вартості житлового фонду на суму 3,6 млн. грн, що стало наслідком часткового не проведення індексації вартості гуртожитку та лишки матеріальних цінностей на суму 149 тис. гривень.

 За результатами діяльності приєднаного Харківського інституту фінансів встановлена заборгованість по заробітній платі працівникам на суму 3,3 млн. грн, що виникла внаслідок взяття бюджетні зобов’язання без відповідних бюджетних асигнувань та з перевищенням повноважень, установлених Бюджетним кодексом України.

 Дослідженням доходів Інституту встановлено, що не вжиття посадовими особами Харківського інституту фінансів заходів до стягненні заборгованості за договорами зі студентами, про надання платних освітніх послуг на суму  122 тис. грн, що призвело до втрати доходів на зазначену суму внаслідок спливу терміну позовної давності.

 За результатами ревізії, за ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку, 5 посадових осіб Інституту притягнуто до адміністративної відповідальності.

 Інформацію, про результати ревізії направлено до Державної аудиторської служби України для вжиття заходів згідно вимог діючого законодавства.

 Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.

#підконтролем #dasukharkiv

Результати моніторингу публічних закупівель у листопаді 2020 рок

  • 14.12.20, 09:37

Результати моніторингу публічних закупівель у листопаді 2020 року


Аудитори Харківщини в листопаді цього року провели 27 моніторингів публічних закупівель, які здійснювались на веб-порталі prozorro.gov.ua, загальна сума цих закупівель становила понад 127 млн гривень.

 Всі проведені моніторинги дали результати у вигляді встановлених порушень, законодавства про публічні закупівлі, які допустили замовники.

Найпопулярніші порушення, що допускають замовники – це порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерної пропозиції, невідповідність тендерної документації вимогам законодавства та  порушення встановлених законом термінів оприлюднення інформації на веб-порталі prozorro.gov.ua.

За результатами проведених моніторингів по 10 процедурам закупівель, аудиторами попереджено, незаконні витрати бюджетних коштів на загальну суму понад 59 млн гривень. 

За результатом складених аудиторами висновків про результати моніторингу закупівель, замовниками здійснено відміну 4 торгів та розірвано 2 укладені договори.

Одну посадову особу, за допущені порушення законодавства про закупівлі, відповідальність за яке передбачена статтею 164-14 КУпАП, судом притягнуто до відповідальності та накладено штраф у розмірі 25,5 тис. гривень.

Представляємо наш топ 4 порушників при проведенні у листопаді публічних закупівель:

Комунальне некомерційне підприємство «Зміївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Зміївської районної ради Харківської області, загальна сума укладених договорів 13,9 млн грн; Встановлено порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерних пропозицій.

Військова частина 3017, сума укладеного договору 6,2 млн грн; Встановлено порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерної пропозиції

Красненська сільська рада, сума укладеного договору 5,4 млн грн; Встановлено порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерної пропозиції.

Квартирно-експлуатаціний відділ в м. Харків, сума укладеного договору 8,5 млн грн. Встановлено порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерної пропозиції.

Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.
#підконтролем #dasukharkiv

Розпочато проведення аудиту ДП «Завод «Електроважмаш».

  • 10.12.20, 15:16

Розпочато проведення аудиту ДП «Завод «Електроважмаш».

 

До уваги громадськості!

 

Північно-східний офіс Держаудитслужби повідомляє про початок проведення аудиту фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Завод «Електроважмаш».

 Період, що підлягає дослідженню: з  01.02.2017  по 31.10.2020 року.

 Початок проведення аудиту – 30.11.2020 року.

Орієнтовний термін завершення аудиту – березень 2021 року.

 Про відомі факти фінансових порушень, а також інші конкретні факти, котрі свідчать про порушення об’єктом контролю вимог законодавства з фінансових питань, контроль за дотриманням якого належить до компетенції органів Державної аудиторської служби України, громадяни та громадські об’єднання можуть поінформувати за телефоном довіри Північно-східного офісу Держаудитслужби - (057) 725-86-24, або надіслати інформацію на електронну адресу: Kharkiv@dkrs.gov.ua

 

При інформуванні, прохання враховувати термін завершення ревізії, для можливості здійснити перевірку наданої інформації про фінансові порушення.


Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.

#підконтролем #dasukharkiv

Результати ревізії Управління освіти Харкова

  • 08.12.20, 16:10

 

Результати ревізії Управління освіти в Індустріальному районі Харкова

 

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби проведено ревізію фінансово-господарської діяльності в Управлінні освіти Індустріального району Харківської міськради, за період роботи з 2017 по 2020 рік. За результатами ревізії, аудитори виявили фінансових порушень на загальну суму 1.2 млн гривень.

  Ревізією встановлено значні порушення бюджетного законодавства, а саме: затвердження у кошторисах показників, що не підтверджені економічними обґрунтуваннями та взяття зобов’язань з перевищенням повноважень установлених Бюджетним кодексом України на загальну суму 0.9 млн гривень.

 Перевіркою закупівель продуктів харчування у 2018 році, в порушення Закону України «Про публічні закупівлі», Управлінням освіти не відхилено тендерні пропозиції учасників, які не відповідають умовам тендерної документації на загальну суму 3,7 млн гривень.

 Дослідженням питання проведених Управлінням освіти ремонтно-будівельних робіт встановлено, що через завищення вартості та обсягів виконаних підрядниками ремонтно-будівельних робіт, зайво сплачено бюджетних коштів 7-ми підрядним організаціям в загальній сумі 102 тис. гривень

 Крім того, дослідженням законності використання Управлінням освіти фонду оплати праці, встановлені порушення при нарахуванні заробітної плати сумісникам на загальну суму 180 тис гривень.

 Зусиллями аудиторів забезпечено усунення виявлених порушень на загальну суму 490 тис. гривень.

 Начальнику Управління освіти направлено вимогу щодо необхідності усунення виявлених порушень в повному обсязі та притягнення винних осіб до відповідальності.

 За порушення у веденні бухгалтерського обліку, 7-х посадових осіб Управління освіти притягнуто до адміністративної відповідальності.

 Про результати ревізії Офіс проінформував Адміністрацію Індустріального району Харківської міської ради, Департамент освіти Харківської міської ради та правоохоронні органи.

 Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби

#підконтролем #dasukharkiv

 

Графік проведення прямих телефонних ліній у грудніі


Пряма телефонна лінія, як спосіб взаємодії органів державного фінансового контролю з громадськістю.

 

Північно-східного офісу Держаудитслужби проводить прямі телефонні лінії з керівним складом Офісу та керівниками галузевих відділів Офісу згідно встановленого графіку.

 

Основними завданнями прямих телефонних лінії є:

1. Надання інформації щодо повноважень Північно-східного офісу Держаудитслужби;

2. Забезпечення оперативного реагування на порушення законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підконтрольними установами під час триваючих заходів державного фінансового контролю;

3. Надання профільних консультацій відносно проведення заходів державного фінансового контролю.

 

Всі громадяни та посадові особи підконтрольних установ мають можливість звернутися до посадової особи Північно-східного офісу Держаудитслужби для отримання відповідних роз’яснень та вирішення питань, що відносяться до його компетенції.

#dasukharkiv

Телефон довіри Офісу

  • 27.11.20, 15:28

 

Шановні громадяни нагадуємо, що у Північно-східному офісі Держаудитслужби  працює телефон довіри.



 

Основними завданнями функціонування телефону довіри є:

1. Надання інформації щодо повноважень Північно-східного офісу Держаудитслужби;

2. Забезпечення оперативного реагування на порушення законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підконтрольними установами, визначеними у Законі України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»;

3. Виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій (бездіяльності), рішень посадових осіб органу державного фінансового контролю, при здійсненні ними своїх повноважень.

 

Незважаючи на загальнодержавний карантин, на теперішній час, у Північно-східному офісі Держаудитслужби тривають заходи державного фінансового контролю у наступних підконтрольних установах:

 

1.      Харківська державна зооветеринарна академія;

2.      Відділ освіти Красноградської районної державної адміністрації;

3.      Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба;

4.      Комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної ради «Обласна клінічна інфекційна лікарня»;

5.      Комунальне некомерційне підприємство "Міська клінічна багатопрофільна лікарня № 17" Харківської міської ради;

6.      Державний фінансовий аудит діяльності Комунального підприємства Харківської обласної ради «ФАРМАЦІЯ»;

7.      Комунальне підприємство «Харківводоканал»;

8.      Наталинська сільська об’єднана територіальна громада Красноградського району;

9.      Малоданилівська селищна об’єднана територіальна громади Дергачівського району;

10.  Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова»;

11.  Державний фінансовий аудит бюджету міста Куп’янськ;

12.  Державна установа  "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області";

13.  Головне управління Національної поліції в Харківській області;

14.  Військова частина 3005 Національної гвардії України;

15.  Військова частина 3017 Національної гвардії України;

16.  Національна академія Національної гвардії України;

17.  Регіональна філія "Південна залізниця" акціонерного товариства  "Українська залізниця";

18.  Філія "Панютинський вагоноремонтний завод" акціонерного товариства  "Українська залізниця";

19.  Державне підприємство «Дослідне господарство «Пархомівське» Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України;

20.  Державне підприємство «Дослідне господарство «Гонтарівка» Інституту тваринництва Національної академії аграрних наук України;

21.  Державне підприємство дослідне господарство «Аграрне» Інституту рослинництва імені В.Я.Юр"єва Національної академії аграрних наук України.

  

            У випадку наявності інформації про порушення законодавства з фінансових питань на зазначених підприємствах, просимо повідомляти про це Північно-східний офіс Держаудитслужби.

 

Наш номер для надання повідомлень: (057) 725-86-24

 

Графік роботи залишився незмінним: щодня з 8 до 17, а в п'ятницю до 15:45.

 

Телефонуйте!

 

Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.

#Підконтролем #dasukharkiv

Результати ревізії Департаменту капітального будівництва ХОДА

  • 25.11.20, 14:09

Аудитори Харківщини виявили значні недоліки в роботі Департаменту капітального будівництва ХОДА 

 

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби проведено ревізію Департаменту капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації за період 2017 - 2020 років. За результатами ревізії виявлені фінансові порушення на загальну суму понад 2,6 млн гривень.

В ході проведеного ревізії виявлено незаконні витрати, порушення бюджетного законодавства та порушення законодавства при проведенні публічних закупівель, серед найвагоміших фактів можливо зазначити наступні.

Так, ревізією витрачання коштів на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів по Харківській області встановлено, що в результаті завищення кількості і вартості часу використання будівельних машин та механізмів, завищення кількості і вартості використаних будівельних матеріалів, завищення норм списання матеріалів, виконаних 19-ма підрядними організаціями, допущено незаконні витати бюджетних коштів на загальну суму майже 1 млн гривень.

Документальною ревізією питання забезпечення цільового використання бюджетних коштів, виявлені нецільові витрати у розмірі 481 тис. грн, а саме: використання бюджетних коштів всупереч напрямам, визначеним паспортом бюджетної програми.

Також, ревізією дотримання законодавства у сфері закупівель встановлені порушення термінів оприлюднення звітів по 5 укладеним договорам та по 11 процедурах не відхилено пропозиції учасників тендерних торгів, які не відповідають умовам тендерної документації та кваліфікаційним критеріям.

Крім того, ревізією виявлено ряд інших фінансових порушень, що не призвели до втрат, на загальну суму майже 1,2 млн гривень.

Зусиллями аудиторів, виявлені фінансові порушення усунуто на загальну суму 2,1 млн гривень.

 Керівнику Департаменту направлено вимогу щодо вжиття заходів по усуненню виявлених порушень та притягнення до дисциплінарної і матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущених порушеннях.

За допущені порушення у веденні бухгалтерського обліку та порушення законодавства про закупівлі, до адміністративної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб Департаменту.

Про результати ревізії проінформовано Голову Харківської обласної державної адміністрації та матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.

#підконтролем #dasukharkiv


Приєднуйтесь до нас у соцмережах

  • 23.11.20, 16:14

Приєднуйтесь до нас у соцмережах

 

Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби систематично розміщує актуальну інформацію про початок заходів державного фінансового контролю, результатів проведених ревізій та аудитів, надає щомісячну зручну інфографіку щодо моніторингів закупівель та висвітлює урочисті моменти з життя колективу у соціальних мережах 

 Дізнавайтесь про останні резонансні результати державного фінансового контролю, за нашими офіційними каналами комунікацій:

Сторінка у Facebook: facebook.com/DASUKharkiv

Twitter: twitter.com/dasukharkiv

 Підписуйтесь, слідкуйте та будьте в курсі, на що витрачаються бюджетні кошти в Харкові та які організації порушують бюджетне законодавство!

Результати роботи за 10 місяців 2020 року

  • 20.11.20, 13:45

Аудитори Харківщини підсумували результати роботи за січень-жовтень 2020 року.

 

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня-жовтня 2020 року, за результатами проведених ревізій встановлено фінансових порушень на загальну суму майже 928 млн гривень. Зусиллями аудиторів, забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 243,4 млн гривень.

За підсумками проведених державних фінансових аудитів об’єктами контролю впроваджено 73 рекомендації. Загальна сума досягнутого економічного ефекту, за результатом впроваджених рекомендацій, складає суму понад 237 млн гривень.

За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 131 посадову особу, до дисциплінарної та матеріальної – 7 осіб, із займаних посад звільнено одну посадову особу.

За допущені порушення бюджетного законодавства, аудитори до об’єктів контролю застосували 42 фінансових санкції.

З метою повного відшкодування виявлених втрат фінансових та матеріальних ресурсів, перед органами прокуратури та об’єктами контролю, ініційовано пред’явлення 21-го цивільного позову.

 

Окремо, Північно-східним офісом Держаудитслужби до суду пред’явлено позов на суму 0,9 млн грн щодо відшкодування завданих місцевому бюджету збитків.

На розгляд правоохоронним органам передано матеріали 27-ми ревізій, за результатами розгляду матеріалів заходів державного фінансового контролю правоохоронними органами розпочато 5 досудових розслідувань, вручено 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та матеріали одного аудиторського дослідження долучено до кримінального провадження.

Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби

#підконтролем #dasukharkiv