хочу сюда!
 

Sweetlana

44 года, дева, познакомится с парнем в возрасте 33-45 лет

Майбутні очільники МОЗ можуть використати досвід ОНМедУ

Успішний досвід Одеського національного медичного університету може бути поширений на кожний медичний виш в Україні. Про це заявив голова Вченої ради ОНМеДУ академік Валерій Запорожан у статті для видання «Вести».

Відтак університет першим в Україні повернув університетські клініки, які у радянські часи передали у комунальну власність. Тут здійснюється додипломна та післядипломна підготовка майбутніх лікарів, розробляються і впроваджуються інновації: Крім клінік практичні навички студенти розвивають у симуляційних кабінетах. «В усьому світі студента не допускають до спілкування з пацієнтом, доки він не отримає залік з практичних навичок. Саме це студент має відпрацювати в навчально-інноваційному центрі. Тренажер сам оцінює дії студента, доводить його навички до автоматизму і після цього виставляє залік. Таким чином, нам вдалося усунути суто теоретичну підготовку та викладацьку суб’єктивність», — наголосив Валерій Запорожан.
Одеський національний медичний університет ще в 1996 році першим в країні перейшов на англомовне навчання. Кожний викладач володіє англійською і завдяки цьому інтегрований у світове наукове товариство. Щороку близько 200 викладачів і студентів проходять стажування, відвідують конгреси в провідних клінічних і наукових центрах Європи та США. Завдяки збудованій електронній бібліотеці, студенти мають необмежений доступ до on-line ресурсів бібліотек провідних університетів світу.
Валерій Запорожан підкреслив, що наразі багато вишів йдуть таким шляхом, отже Міністерство охорони здоров’я має готовий кейс для реформування медичної освіти в Україні. «На жаль, минула влада вважала все це непотрібним і навіть шкідливим. Університет і потужні наукові школи ледь не знищили. Вважаю, що нова команда здатна забезпечити якісні зміни і згуртувати навколо цієї мети всю медичну і освітянську спільноти. Об’єднати найкращий досвід, а не ділити на хороших і поганих. Одеський медуніверситет готовий долучатися до цієї роботи, ділитися результатами і знаннями», — додав Валерій Запорожан.

0

Комментарии