Утеплення стін перлітом

Перліт спучений - це утеплювач у вигляді дуже легкого піску. Придатний для виконання будь-яких теплоізоляційних засипок. Перліт використовують для утеплення підлоги, перекриття і стін. Спучений перліт дуже добре підходить для задувки в стіну, він має дуже низьку теплопровідність, високу текучість, екологічний і негорючий. Саме тому, утеплення стін перлітом - кращий спосіб утеплення пустотілих стін. Таким способом утеплюються будинку з колодязьною кладкою або будинки облицьовані цеглою.

Утеплення стіни з повітряною подушкою всередині потрібно починати з її заповнення. Як відомо, тепле повітря завжди прагне піднятися вгору, такий процес називають конвекцією. Саме цей спосіб передачі тепла є найбільш ефективним серед всіх інших. Коли стіна має в середині порожнину, втрати тепла стають дуже великими. Тому ми заповнюємо міжстінових простір певним матеріалом і прибираємо можливість повітря рухатися в порожнині стіни. Таким чином вона перестає продуватися і втрати тепла значно знижуються.

Як відомо, найкращий утеплювач – це повітря, замкнене в певному обємі.

Матеріал для заповнення пустот повинен також володіти теплоізоляційними властивостями, а значить він повинен бути легким. В такому випадку ми не тільки прибираємо продування, а й додаємо в стіновий пиріг утеплювач товщиною повітряного прошарку що була всередині стіни. Для заповнення повітряних прошарків в стінах використовують різні утеплювачі, але спучений перліт марки М75 підійде для таких цілей найкраще.

 

Теплоізоляційна засипка з перлітового піску:

• не горить

• не розкладається

• повністю екологічний

• не осідає

• заповнює всі порожнечі

• дозволяє стінам дихати

• не затримує в собі вологу

• має дуже низьку теплопровідність

Саме тому, теплоізоляційна засипка з перлітового піску є найкращим способом утеплення багатошарових стін.

Часто перліт використовують у процесі кладки або облицювання як просипку. Такий спосіб утеплення багатошарових стін є дуже ефективним. Також вже готову вимурувану стіну можна утеплити перлітом способом задувки його за допомогою пневмоустановки.

Замовляючи утеплення будинку перлітом, Ви точно знаєте скільки матеріалу було використано при роботі і наскільки якісно був заповнений міжстінових простір в стіні вашого будинку.

В процесі утеплення можна на власні очі переконатися як продувається кладка і ліквідувати проблемні місця. Перліт в своєму складі має пилоподібні домішки, які забивають навіть найменші мікротріщини. Але це є мінусом під час самих робіт.

Сьогодні на ринку зустрічаються кілька видів перліту. Який з них краще підійде для утеплення Вашого будинку, можна прочитати тут.

Утеплення будинків паропроникним матеріалом

Мабуть, всі неодноразово чули про паропроникність та «дихаючі стіни». Чому це питання стало актуальним останнім часом та як в ньому розібратися?

Актуальним питання стало через те, що ніщо не стоїть на місці, прогрес заставляє рухатись вперед. Зокрема, це стосується, в першу чергу, сфери енергозбереження та будівництва. Всі розвинені держави поступово  підіймають норми значення опору теплопередачі огороджуючих конструкцій, а це стіни, підлога та перекриття. В Україні таким документом є ДБН В 2.6-31:2016 (остання редакція) Конструкції будинків та споруд. Теплова ізоляція будівель. Відповідно, щоб виконати вимоги даних норм, архітекторам та конструкторам при проектуванні потрібно або збільшувати товщину стін та перекриттів, або використовувати інші матеріали чи проектувати багатошарові оболонки, що є найоптимальнішим варіантом. Товста стіна чи перекриття з конструкційного матеріалу буде мати велику вагу, це економічно невигідно. Уявіть собі цегляну кладку завтовшки півтора метри! Енергоефективні матеріали, як газобетон чи керамічний поризований блок, його ще називають просто – керамоблок, мають низьку марку на стиск, що звужує спектр їхнього використання. Але навіть газобетон марки D400 чи керамічний поризований блок товщиною 375мм, все одно потребують додаткового утеплення та захисту. Тому повсюдно стали застосовувати багатошарову стінову конструкцію, яка комбінує в своєму складі як конструкційні так і теплоізоляційні матеріали. Для утеплення використовують системи мокрого фасаду, системи на основі теплоізоляційних сумішей чи системи вентильованого фасаду. Такі способи утеплення характеризуються великою кількістю шарів в своєму складі. І тут постає питання як їх правильно розмістити? Кожен теплоізоляційний матеріал характеризується своєю теплопровідністю та паропроникністю. Ці два показники взаємопов’язані між собою через влогість. І не дивно, адже коефіцієнт теплопровідності , що вимірюється у Вт/мК, в тій чи іншій мірі залежить від вологості самого матеріалу.  Для різних матеріалів цей вплив різний. У води в рідкому стані коефіцієнт теплопровідності  становить 0,603 Вт/мК, що більш як в десять разів вище, ніж у всіх утеплювачах. Тепер  логічно зробити висновок, що 1% цієї самої вологи, збільшує теплопровідність теплоізоляційного матеріалу на 10%!!!  Особливо це важливо для такого енергоефективного матеріалу, як газобетон, тому що при підвищеній вологості він не тільки втрачає свої теплоізоляційні властивості, а й знижується його міцність, а отже і термін ефективної експлуатації. Київською лабораторією ДП НДІБК проведені експериментальні дослідження вологісного режиму газобетонних зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. І результат для стіни утепленої пінополістирольними плитами був не втішний. Результати випробувань розміщені на сторінці Всеукраїнської Асоціації Виробників Автоклавного Газобетону(ВААГ). Чому так ? Все діло, саме в паропроникності матеріалів. Не дарма, соновна вимога вищезазначеного ДБН В 2.6-31: