хочу сюда!
 

Алиса

39 лет, дева, познакомится с парнем в возрасте 35-50 лет

Веселих свят!

У «Щедрику» співається про ластівку, яка прилетіла до господи провістити багатий рік для родини.

5 жовтня 1921 року «Щедрик» був уперше виконаний на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку.

Українська культура, по суті, почала виявляти себе з часу, коли до Америки приїхали перші іммігранти з України в 1870-х роках. Однією з найважливіших подій був саме виступ хору Олександра Кошиця в Нью-Йорку в 1922 році. Тут вперше був виконаний «Щедрик» М. Леонтовича, маленьке українське диво, яке розійшлося по всіх континентах. Настільки ця пісня сподобалася американцям, що в 1936 році американець українського походження Петро (Пітер) Вільговський (англ. Peter Wilhousky), який працював для радіо NBC, створив англійську версію слів до «щедрика». Пісня нагадувала Вільговському передзвін, і він зафіксував цей образ у своїх віршах. Пізніше пісня закріпилася в музичній культурі західних країн під назвою «колядка дзвонів» (англ. Carol of the Bells). І до сьогоднішнього дня американські хори, професійні й непрофесійні, співають цей твір як колядку на Різдво.

Колядка дзвонів широко використовується в рекламі, а її гумористичні версії фігурували в таких американських телесеріалах:

 • «Південний парк» (англ. South Park);
 • «Сімпсони» (англ. The Simpsons; початок 8-ї серія 22-го сезону, кінець 3 серії 23-го сезону);
 • «Сім'янин» (англ. Family Guy);
 • «Суботній вечір у прямому ефірі» (англ. Saturday Night Live).
 • «Менталіст (3-ий сезон,10-та серія)» (англ. The Mentalist).

Пісня викорисовується у кінофільмах:

Канадійський гурт «Голонуді леді» (англ. Barenaked Ladies) записа[8]ли щедрівку в своїй обробці для альбому «Голонуді на Свята» (англ. Barenaked for Holidays). Вона з'явилася також у кінці серії Ноель серіалу «Західне крило» (англ. West Wing), коли заступник завідувача відділом кадрів Джош Ліман із асистенткою Діною Мос виходять із парадного входу Білого Дому й зупиняються послухати пісню у виконані вуличного хору.

Переробка пісні в сучасному техно-данс стилі продюсером/діджеєм Демоніксом швидко стала культовою класикою в андерграунді. Опосередковано пісня стала звичною заставкою американського радіо в період різдвяних свят. Колядка стала лейтмотивом естафети «Сараєво напередодні Різдва 12/24», записаної Саватаж, і популяризованої їхнім побічним проектом «Транс-сибірський оркестр» у їхньому дебютному альбомі «Ніч напередодні Різдва та інші історії».

H.P. Lovecraft Historical Society, Carol of the Old Ones зробили пародію на колядку, використовуючи лавкрафтівські теми й лірику.[8]

Наприкінці 2006 року пісня була використана в двох рекламних роликах фірми Dell Latitude Laptops для виробництва GPS-навігаторів 

Також мелодія звучить в треку «Shedry Schedryk» альбому Werewolf української рок-групи Esthetic Education.

Популярний американський гурт-акапелла Pentatonix виконав кавер пісню «Carol of the Bells» й отримав позитивні відгуки від користувачів популярної мережіYoutube. Композиція для 12 віолончелей «Carol of the Bells» стала одним із найпопулярніших творів, які виконав Стівен Нельсон з американського музичного гурту The piano guys (понад 9 млн переглядів на Youtube.

«Щедрик», який американська музична група «Pink Martini» виконала українською мовою, увійшов до їхнього альбому «Joy to the World».

А тепер його виконує Буття:

https://www.facebook.com/video.php?v=10203252606212026&set=vb.1115316280&type=2&theater

Що для Вас "Щедрик"?

35%, 8 голосов

13%, 3 голоса

4%, 1 голос

30%, 7 голосов

4%, 1 голос

4%, 1 голос

9%, 2 голоса
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.
24

Комментарии

127.12.14, 08:57

П. 4 ясна річ

  227.12.14, 23:17

  Обожнюю цю пісню-колядку.Колись я її співала в шкільному хорі, вона така важка в своєму різноголоссі, а завуч заборонила її виконувати, бо це американсько-ідеологічна пісня.Учитель музики тільки у відчаї підняв руки вверх і сказав:"Які ж ви дурні у своїй безбожності! Це ж українська класика, може і Різдво перестанете святкувати?" Так ми з хопцями і дівками потім на щедрий вечір її попід хати ходили співали, щедрували,нам давали яблука, такі запашні семереночки, горіхи, цукерки, грошеняток.Тому, як чую її, то зразу віддчуття, що диво вже ось-ось на порозі, тільки почне падати сніжок - і диво тут, як тут... І щороку, напередодні Нового року, міняю музику на вхідні дзвінки в телефоні на " Щедрика." Всім миру!!!

   327.12.14, 23:53Ответ на 1 от doktor_khaos

   П. 4 ясна річА як стосовно 2-го

    427.12.14, 23:56Ответ на 2 от Ми Ла

    Обожнюю цю пісню-колядку.Колись я її співала в шкільному хорі, вона така важка в своєму різноголоссі, а завуч заборонила її виконувати, бо це американсько-ідеологічна пісня.Учитель музики тільки у відчаї підняв руки вверх і сказав:"Які ж ви дурні у своїй безбожності! Це ж українська класика, може і Різдво перестанете святкувати?" Так ми з хопцями і дівками потім на щедрий вечір її попід хати ходили співали, щедрували,нам давали яблука, такі запашні семереночки, горіхи, цукерки, грошеняток.Тому, як чую її, то зразу віддчуття, що диво вже ось-ось на порозі, тільки почне падати сніжок - і диво тут, як тут... І щороку, напередодні Нового року, міняю музику на вхідні дзвінки в телефоні на " Щедрика." Всім миру!!!Чудовий коментар, дякую! Це таки українське диво.

     531.12.14, 23:04

     Пункт 1.

      631.12.14, 23:08

      http://www.last.fm/music/Dj+Demonixx/_/Carol+of+the+Bells+ (A+Demonic+Christmas)

      Ця техно-версія слабенька, можна знайти кращі.

       731.12.14, 23:14Ответ на 6 от Nech sa paci

       http://www.last.fm/music/Dj+Demonixx/_/Carol+of+the+Bells+ (A+Demonic+Christmas)

       Ця техно-версія слабенька, можна знайти кращі.
       Американці вважають цю пісню своєю. Тому канал 1+1 і зробив цей проект для них. Це один з 8 фільмів.

        831.12.14, 23:15Ответ на 5 от Nech sa paci

        Пункт 1.Дякую за позицию!

         91.01.15, 00:53

          101.01.15, 13:01Ответ на 9 от InnaFL

          Дякую, Інночко!

           Страницы:
           1
           2
           3
           4
           5
           6
           8
           предыдущая
           следующая