хочу сюди!
 

Ирина

41 рік, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Енциклопедія корупції: невідомий Київ. Частина 3.

3. "Відкат". Серце чиновника починає прискоренно битися і пульс частішає, коли чує він це слово. Мова йде про отримання недобросовісними комунальними чиновниками хабарів від приватних підприємців за допомогу у перемозі на комунальних тендерах. «Відкати» (українська «Вікіпедія» каже, правильніше писати - «Відкіти») сплачуються з отриманих приватними підприємцями бюджетних коштів. Справа в тому, що перемогти на комунальному тендері з великими грошима у Києві без «відкіту» - НЕМОЖЛИВО.

Як приклад оприлюдненої відкітної діяльності, можна навести, зафіксовану правоохоронними органами, передачу керівником приватної будівельної компанії хабара, чиновникам Дарницької РДА, за створення сприятливих умов для перемоги у конкурсних закупівлях будівельно-ремонтних робіт, що проводила райдержадміністрація.

19 липня 2019 року радниця керівника Дарницької РДА, була затримана правоохоронними органами, як посередниця, що отримала черговий транш хабара у сумі 650 тисяч гривень, для подальшого його передачі посадовцям Дарницької РДА. Ці гроші були частиною, так званого «відкіту» від бюджетних коштів тендеру, що проводився структурним підрозділом Дарницької РДА.

Приклад це «дрібний» (але типовий), тому що сума мала, а схеми по отриманню корупційних коштів відпрацьовані та відполіровані роками. Звичайно, якщо чиновникам треба надати «відкіт», будівельні компанії переводять мільйони «відкітів» на рахунки фіктивних фірм, а далі гроші переводяться в готівку, через так звані «конвертаційні центри» та передаються чиновникам.

На сьогодні Управлінням капітального будівництва Дарницької РДА укладено  тендерних договорів з приватними фірмами на 704 мільйони 290 тисяч гривень, більшість яких сплачені компаніям-постійним переможцям тендерів.

Єдиним (хоча може і сумнівним) плюсом, у наведеній «відкітній» справі є те, що за допомогою у т.ч і таких прикладів, ми можемо всьому світу доводити реальне існування гендерної рівності у країні. Навіть у такій складній адреналіновій та переважно чоловічій сфері діяльності, якою є корупція, сміливі та неординарні жиночки відстоюють своє право на працю та гідну її оплату.

Прокол з затриманням посередника чиновників райдержадміністрації, є рідкісною випадковістю і іноді відбувається у посадовців, з відносно невеликим корупційним досвідом. Середня такса «відкітів», дорівнює 15 % (плюс-мінус 5%) ціни контракту, але ми зустрічали чимало випадків, коли при змові комунальників з приватними компаніями, «відкіти» дорівнювали 50% від ціни контракту. Частина з загального обсягу виконаних робіт або наданих послуг, була тільки на папірцях формату А 3.

Але безумовно, це не просто папірці - це квитки та перепустки у майбутню «Beautiful Life», завдяки яким комунальні підприємці, дуже швидко становляться доларовими мільйонерами, з відповідними суперприємними наслідками.

Поза всяким сумнівом, чимало з народжених під щасливою зіркою колишніх та сьогоднішніх керівників архітектурно-будівельно-земельних підрозділів Київської міської та районних держадміністрацій, через банківські рахунки яких щорічно проходять фінансові потоки з мільярдів бюджетних гривень, напхали у свої кишені стільки комунальних грошей, що можуть за свій рахунок, без особливого клопоту для своїх статків, з успіхом фінансувати будівництво та ремонт муніципальних дитячих садочків, шкіл, поліклінік, закладів культури, дитячих та спортивних майданчиків, а також іншої вкрай необхідної для киян, міської інфраструктури.
0

Коментарі