хочу сюда!
 

Валерия

32 года, водолей, познакомится с парнем в возрасте 33-45 лет

Смерть через науку та вірність королю. Відомі жертви інквізиції

1542 року Папа Римський Павло ІІІ заснував спеціальний орган для боротьби з єретиками.

21 липня 1542 року Папа Римський Павло ІІІ заснував єдиний для усіх католиків орган, що видавав укази щодо інквізиції та стежив за їхнім виконанням ,– Конгрегацію священної канцелярії. Відтоді Конгрегації підпорядковувалися локальні інквізиції. Вона узаконювала усі методи боротьби з єретиками, зокрема і полювання на відьом, яке загалом за 200 років забрало життя близько 50 тисяч людей.

Зокрема, нещадним гонінням піддавали талановитих вчених та усіх тих, хто не задовільняв своїми діями католицьку церкву.


ОРЛЕАНСЬКА ДІВА

Національна героїня Франції, святаЖанну д'Арк було спалено у Руані 30 травня 1431 року, за 100 років до появи Конгрегації. Дівчину, яка вела переможну війну французької армії проти англійців, засудили за чаклунство. Жанні було висунуте обвинувачення за сімдесятьма пунктами, зокрема, чаклунство, ворожіння, викликання духів і знахарство, а також єресь. Однак, дівчина тривалий час відмовлялася визнавати свою "провину".

Однак, єпископ П'єр Кошон, який вів обвинувачувальний процес, хитрістю змусив дівчину визнати свою провину. Просто перед розпаленим багаттям її пообіцяли  перевести з англійської до церковної в'язниці та забезпечити хороший догляд, якщо вона підпише папір про слухняність перед Церквою і зречення від єресей.

Однак, зачитане неписьменній дівчині замінили на текст про повне зречення від усіх своїх "помилок", де Жанна поставила підпис-хрестик.

За це дівчину відправили до старої в'язниці. Більше того, у воїтельки забрали жіночий одяг, який вона почала носити після підписання паперу, адже до цього Жанна носила винятково зручне у битві чоловіче вбрання. Те, що дівчина була змушена знову вдягатися як чоловік, стало приводом для її страти.

Уже після смерті "Орлеанської діви" 7 липня 1456 року суд, який скликав король Карл VII, повністю виправдав загиблу. А 1909 року папа Пій X проголосив Жанну блаженною, а 16 травня 1920 року папа Бенедикт XV канонізував її.МИКОЛАЙ КОПЕРНИК

Польський астроном, творець геліоцентричної системи світу, зробив переворот в природознавстві, відмовившись від прийнятого протягом багатьох століть учення про центральне положення Землі. Пояснив видимі руху небесних світил обертанням Землі навколо осі і обертанням планет навколо Сонця (геліоцентризмом).Переслідування інквізицією Коперника було не смертельним, однак не менш трагічним.

Ідеї щодо істинного положення Землі та непанівного становища людини у світі, які Коперник виклав у своїй головній праці "Про обертання небесних сфер",  були вороже сприйняті як католицькою церквою, так і представниками протестантизму.

Саме небезпека гонінь та переслідувань з боку церкви змусив науковця відкласти публікацію справи свого життя до останнього року своєї смерті.

Деякий час його праця поширювалася серед учених. Але коли у Коперника з'явилися послідовники, його вчення було оголошено єрессю. Книгу внесли до "Індексу" заборонених книг на 212 років (з 1616 до 1828 року).

 
ДЖОРДАНО БРУНО

Італійський філософ, послідовник КоперникаДжордано Бруно, який мав сан священика, був активним популяризатором ідей Коперника. Він розвинув геліоцентричну систему свого "вчителя" та висунув теорію про множинність світів. Більше того, попри провокативні наукові погляди, Бруно категорично відкидав ідеї потойбічного життя та критикував більшу частину християнських догм.

Саме за це 1592 року вченого було схоплено італійською інквізицією, а 1593 року чоловіка доправили до Риму. Там у нього вимагали відмовитися від своїх поглядів, а після його відмови, 1600 року, Джордано Бруно було спалено на стовпі у Римі як єретика та порушник маншської обітниці.

Лише 1865 року науковцеві звели пам'ятник у Неаполі, а 9 червня 1889 ще один монумент на честь Бруно поставили на площі Кампо деї Фйорі, де саме загинув науковий революціонер.


ГАЛІЛЕО ГАЛІЛЕЙ

Італійський фізик, астроном, філософ та математик, засновник експериментальної фізики, заклав фундамент класичної механіки1633 року в Римі відбувся процес над 70-річним фізиком та астрономом Галілео Галілеєм. Ученого звинувачували у публічній підтримці геліоцентричної системи світу, запропонованої Миколаєм Коперником. Ця модель тоді була визнана єретичною.

Процес над Галілеєм тривав усього два місяці. Деякі дослідники вважають, що щодо нього інквізитори застосовували тортури.

Навіть незважаючи на згоду зректися коперніканства і покаятися, Галілей був засуджений до довічного ув'язнення. Існує непідтверджена легенда, що після суду фізик сказав: "І все-таки вона крутиться!". Цікаво, що Галілея визнали не єретиком, а тим, кого надто підозрюють у єресі. Так, йому вдалося уникнути смертної кари.  А незабаром вирок замінили домашнім арештом. Галілей повернувся додому в Арчетрі, де провів залишок життя під постійним наглядом інквізиції. Режим утримання Галілея не відрізнявся від тюремного, і йому постійно погрожували переведенням до в'язниці за найменше порушення режиму.ДАНТЕ АЛІГ'ЄРІ

Італійський поет, мислитель, богослов, один з основоположників літературної італійської мови, політичний діяч, автор "Божественної комедії"Хоча Данте Аліг'єрі був католиком і шанував вище правосуддя, однак він усе одно став жертвою інквізиції, зокрема, через свою поему "Божественна комедія". Його не знищили фізично, однак один з найвідоміших творів автора був заборонений католицькою цензурою.

У "Божественній комедії" автор занадто шкодує ненажер і язичників, співчуває долі Франчески да Ріміні, яка опинилася в Пеклі через кохання. Крім того, поет описує подорож Чистилищем, що зовсім обурило Церкву, адже тоді ще навіть не існувало догмату про Чистилище. Він був введений у католицизмі 1439 року, а отже написане Данте було єрессю.


Джерело: https://tsn.ua/tsikavinki/smert-cherez-nauku-ta-virnist-korolyu-vidomi-zhertvi-inkviziciyi-701466.html
5

Комментарии

124.09.20, 19:30

есть принцип папа-цезаризм
и принцип цезаре-папизм
те кого преследовали до уничтожения небыли поддаными папства
поэтому вообще практика иезуитства странна и бандитска
подданые монарха это Его имущество и Это имущество должно сохраняться а не уничтожаться..
.поэтому правильно
цезаре-папизм

  225.09.20, 16:20

  Християнство, комунізм різні назви однієї ідеології. Християнство злочинна організація, мафія. Ця банда пап і поп своїми: забороною митися, інквізиціями, христовими походами, полюванням на відьом знищила мільярди людей. Зараз ми спостерігаєм як пахан з Туреччини дає дозвіл (томос) на доїння загинулих овечок дому ізраїлевого. Хто не дояться стрижуть шерсть і на фарш. Йде переділ бізнеспроекту - церква.

   328.09.20, 11:18

   Неучами і тупими легше керувати.Легше з них робити рабів божих. А полювання на відьом- це священники женитись не мали право і жаба їх давила,що гарні дівчата не їх.От тому в Европі мужеподобні жінки. Вони угробили свій жіночий генофонд. У нас інквізиції не було і кріпосне право було дуже не довго ( москалі при крипостному угробили свій жіночий генофонд- там тоже не гарні жінки.

    43.10.20, 19:12Ответ на 3 от Lyubavka

    Не називайте священниками садистів-збоченців. Ці попи трахали один одного і не звертали уваги на жінок, а були не байдужі до хлопчиків. Жінок же вони приносили в жертву яхве (єгова, саваоф). Їх топили, як котів, в мішку. Якщо тонула - так богу угодно, царство їй небесне, якщо випливала - відьма, спалювали.
    Моя ти любо! Не христись,
    І не кленись, і не молись
    Нікому в світі! Збрешуть юди!
    І візантійський саваоф
    Одурить! Не одурить бог,
    Карать і милувать не буде:
    Ми не раби його ми люде!

     55.10.20, 14:41Ответ на 4 от Мир о Люб

     Напевно і так було.А теперішня церква (особливо московська) це як клуб по інтересам для малоросів. Так,колись ми були синами божими,а стали рабами.
     Моя ти любо! усміхнись
     І вольную святую душу
     І руку вольную, мій друже,
     Подай мені. То перейти
     І Він поможе нам калюжу,
     Поможе й лихо донести
     І поховать лихе дебеле
     В хатині тихій і веселій. А нам дійсно треба перейти калюжу

      611.01.21, 20:30Ответ на 2 от Мир о Люб

      Я б не критикував жодну з церков, людина сама обирає свою дорогу до Творця. Просто знайдіть ту дорогу, ВІРУ, яка вам більше подобається. Не подобається ЖОДНА з існуючих у світі - створіть свою, рідна українську народну Віру.

       714.01.21, 16:41Ответ на 6 от Nikolka

       А я й не критикую, а кажу, що комуно-християнська банда давала вибір: або з нами, або в "рай".