хочу сюди!
 

Татьяна

56 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 55-58 років

Що було до Великого вибуху? Cліди попереднього Всесвіту

Що було до Великого вибуху? Вчені знайшли сліди попереднього Всесвіту 

Реліктове космічне випромінювання підказало вченим, що було до Великого вибуху (Фото: NASA)

Американські вчені висунули добре аргументовану гіпотезу про те, що до так званого Великого вибуху існував інший Всесвіт.

Група вчених з університету Пенсильванії опублікувала результати свого багаторічного дослідження.

Вчені математично описали неоднорідність реліктового випромінювання, яке, як вважається, виникло відразу після зародження Всесвіту.

Цей опис дозволяє стверджувати, що Великий вибух і зародження нашого Всесвіту стали результатом розпаду якогось попереднього Всесвіту, про який нам поки мало що відомо.

Результати дослідження опубліковано в авторитетному виданні Physical Review Letters.

Подивимося, що з’ясували вчені і що це означає?

Фото: NASA
Не Великий вибух, а Великий відскік

Дослідження стало результатом багаторічної розробки космологічної теорії, в основі якої лежить петльова квантова гравітація.

Відповідно до цієї теорії, всі великі структури у Всесвіті є квантовими флуктуаціями простору-часу, які існують від самого моменту зародження Всесвіту.

Роботи над цією теорією було розпочато ще в 1980-х.

В основі роботи було прагнення зрозуміти, що ж могло передувати Великому вибуху.

Згідно з теорією, що домінує в сучасній науці, історія нашого Всесвіту починається з сингулярності. Цим терміном описують стан, в якому вся матерія і енергія були стиснуті в одну точку.

Потім стався Великий вибух і за частки секунди з точки розвинувся космос величезних розмірів. І почався розвиток Всесвіту.

Теорія Великого вибуху не говорить нічого конкретного про те, що, власне, існувало до Великого вибуху. Простіше кажучи, що було до сингулярності.

Фізики з університету Пенсильванії, які десятиліттями працювали над своєю теорією, говорять не про Великий вибух, а про Великий відскік.

На їхню думку, нинішній постійно розширюваний Всесвіт виник із надстиснутої маси попереднього Всесвіту.

На користь цієї гіпотези говорить вивчення реліктового космічного випромінювання.

Передбачається, що це випромінювання виникло у Всесвіті майже відразу після його виникнення.

Вчені відзначили, що в реліктовому випромінюванні спостерігаються деякі дрібні, але від цього все одно помітні неоднорідності.

І вони припускають, що ці неоднорідності були результатом квантових флуктуацій у ранньому Всесвіті.

У період прискореного розширення Всесвіту після його народження (цей період називають інфляцією) навіть найдрібніші флуктуації збільшувалися під впливом сили тяжіння

Простіше кажучи, дослідники кидають виклик традиційному уявленню про космос, який продиктований загальною теорією відносності. Відповідно до неї, простір-час являє собою гладкий континуум.

Щоб пояснити, як таке можливо, Абхай Аштекар, один з авторів дослідження, наводить як приклад звичайну сорочку.

Її тканина виглядає як двовимірна поверхня, але якщо подивитися на неї при великому наближенні, то виявиться, що вона зіткана зі щільно упакованих одновимірних ниток.

За словами Аштекара, у подібний спосіб влаштовано і простір-час, у тканину якого вплетено квантові нитки.

Він переконаний, що петльова квантова космологія дозволяє вийти за межі континууму, описуваного загальною теорією відносності.

Підтвердити або спростувати цю гіпотезу, за словами її авторів, допоможуть подальші спостереження за слідами активності раннього Всесвіту.

Наприклад, нові супутникові місії, які плануються для виявлення слідів первинних гравітаційних хвиль на тлі реліктового випромінювання.

https://nv.ua/ukr/techno/popscience/shcho-bulo-do-velikogo-vibuhu-50103616.html

11

Коментарі

18.09.20, 08:05

Я тож этим увлекаюсь. Смотрю все подряд научные мультики про всесвит)

    28.09.20, 08:10

    очень интересно

      38.09.20, 08:52

      Интересная информация

        48.09.20, 09:01

        я знаю,что я ничего не знаю! (с)

          58.09.20, 09:42

          Цікава теорія!

            68.09.20, 09:56

            как-то так:
            Руки Аллаха есть только в сознании Будды. Но вся фишка в том, что сознание
            Будды все равно находится в руках Аллаха. (С)

              78.09.20, 11:14

              http://photo.i.ua/user/2992672/538900/15808752/
              Тільки я так бачу картинки в замітці? Останнім часом таке трапляється все частіше. На різних ПК (один під ХР, інший - під W 7).
              На цей же момент в інших замітках стрічки картинки видимі як належить
              В чому може бути проблема?

                88.09.20, 11:25

                Тут багато словоблуддя, ніби-то "опозиційного" до основної версії. Просто треба затямити, що не було жодного старого чи нового всесвіту, Всесвіт це поняття абсолютне і вічне. Він просто є, і він - одне. І не треба у вічному шукати початок. Будь ласка, вивчайте його вибухи, компресії, проміжні стадії, просто не меліть при цьому дурниць!
                Але це добре, що є хоча б сумнів у цій теорії "початку" Всесвіту... Як дико звучить

                  98.09.20, 12:38Відповідь на 8 від Lulu

                  Ма ється на увазі фізичний простір Всесвіту і його час

                    108.09.20, 15:00

                    як все заплутано...

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      4
                      попередня
                      наступна