хочу сюди!
 

Лилия

38 років, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 35-40 років

"Дурість - набагато більш небезпечний ворог добра, ніж зло...

... Проти дурості ми беззахисні. Тут нічого не добитись ні протестами, ні силою; докази тут не допомагають; фактам, що протирічать власному судженню, просто не вірять - в таких випадках дурень перетворюється у критика, а якщо факти неспростовні, їх відкидають як неважливу випадковість. До того дурень, на відміну від злодія, абсолютно задоволений собою; і навіть стає небезпечним, коли у роздратуванні переходить у напад. Ні в якому разі не можна намагатися переконати дурня розумними доказами, це безнадійно та небезпечно.
Чи можемо ми впортатись з дурістю? Дурість представляється більше соціологічною, ніж психологічною проблемою. Це реакція особистості на вплив історичних обставин, побочне психологічне явище у певній системі зовнішніх стосунків. При уважному розгляді виявляється, що будь-яке посилення зовнішньої влади (політичної або релігійної) уражає значну кількість людей дурістю.
Влада одних вимагає дурості інших. Особистість, пригнічена видовищем всемогутньої влади, позбавляється внутрішньої самостійності і відрікається від пошуку власної позиції у створеній ситуації. Дурість часто супроводжується впертістю, але це не повинно вводити в оману відносно її несамостійності. Спілкуючись з такою людиною, відчуваєш, що говориш не з ним, не з його особистістю, а з опанувавшими ним гаслами та закликами. Ставши знаряддям, дурень здатен на будь-яке зло, і разом з тим він вже не здатен розпізнати зло.
В такій ситуації очевидна марність наших зусиль збагнути, і про що думає "народ", і чому це питання зайве по відношенню до людей, які мислять та діють в усвідомленні власної відповідальності.
Думки про дурість дещо втішні: вони не дозволяють вважати більшість людей дурнями за будь-яких обставин.
В дійсності все залежить від того, на що роблять ставку правителі - на людську дурість чи на внутрішню самостійність та розум людей".
Дітріх Бонхеффер (1906-1945), євангельський пастор, герой антинацистського спротиву у Німеччині, учасник заколоту проти Гітлера, цитата з листа "Спротив та покора", написаного у тюрмі перед стратою.


6

Коментарі

16.12.22, 08:33

  26.12.22, 10:06

   36.12.22, 10:24

    413.12.22, 11:15

    дуже цікава статья взагалі евангелісти діеві і плодотворні люди,мало балакають і багато роблять проповідуя чісте християнство без зайвих акцесуарів!!!! зброї до рук неберуть !!!але обігрівають допомогають усім постраждалим від війни за рахунок своеї спільноти також і в гарячіх точках і на передовій

     513.12.22, 12:50Відповідь на 4 від ДАВИД