хочу сюда!
 

Наталия

37 лет, стрелец, познакомится с парнем в возрасте 30-45 лет

Конашевич-Сагайдачний Петро


Один із найвидатніших полководців Європи, державний діяч, дипломат, — таким постає в нашій історії Петро Кононович Конашевич-Сагайдачний.

Народився гетьман українського реєстрового козацтва 1570 року в селі Кульчиці на Львівщині. Походив з родини православного шляхтича, який мав свій герб. Навчався в школі Львівського братства та знаменитій на той час Острозькій школі.

У 1601 році прибув на Запорізьку Січ. У козацьких походах на Молдавію, Лівонію виявив себе як хоробрий та умілий воїн. Він швидко завоював авторитет серед запорожців. Під проводом Сагайдачного козаки здійснили успішні походи проти Туреччини і Кримського ханства. Особливого розголосу в Європі лицарська звитяга українських козаків набуває після здобуття ними у 1614 році турецької фортеці Синоп, а згодом і Кафи – величезного невільницького ринку в Криму. Козаки розбили 14 тисяч мусульман, потопили багато турецьких галер, визволивши тисячі українських бранців.

Сагайдачний усвідомлював необхідність боротьби й проти Речі Посполитої, але діяв дипломатично, використовуючи слушні нагоди для втілення своїх задумів. Так було у 1618 році, коли король Речі Посполитої звернувся до гетьмана Сагайдачного з проханням взяти участь у поході на Москву. Вислухавши короля, Сагайдачний висунув такі вимоги: розширення козацької території; свобода православної віри в Україні; збільшення чисельності реєстрового козацького війська; визнання Річчю Посполитою судової та адміністративної автономії України.

Король і сенат погодилися на вимоги Сагайдачного, і той, зібравши 20-тисячне військо, в серпні 1618 року рушив через Сіверщину вглиб Московського князівства. Його козаки захопили Путивль і Рильськ, Курськ і Єлець – усього близько 20 міст Московії, розбили ополчення під проводом князів Пожарського й Волконського та полки на чолі з Бутурліним – і у вересні разом з поляками взяли Москву в облогу.

Військо Сагайдачного стояло перед Арбатськими ворітьми Земляного валу й готувалося до штурму. Проте польська шляхта відмовилась продовжувати війну, підписавши з московітами вигідне для себе перемир’я.

У польсько-турецькій війні, яка розпочалася 1620 року, війська султана розгромили поляків у Молдові й готувалися до походу на Річ Посполиту. На допомогу їй знову прийшов Сагайдачний із сорокатисячним козацьким військом. Саме він відіграв вирішальну роль у розгромі трьохсоттисячної турецької армії під Хотином, продемонструвавши бездоганне уміння керувати піхотою і кавалерією, налагоджувати їхні спільні дії в обороні та в наступальних діях проти супротивника, який переважав чисельністю. Хотинський мир, підписаний турками й поляками, був вигідний і для України.

Проявляв гетьман турботу і про розвиток національної освіти та культури. Він з усім Військом Запорізьким увійшов до складу Київського братства, взявши його під свою протекцію. Сагайдачний прагнув відновити значення Києва як православного та культурного центру, він підтримував діяльність лаврського митрополита Єлисея Плетенецького і створеного ним навколо друкарні Києво-Печерської лаври гуртка учених, друкарів та письменників.

1620 року завдяки своєму авторитету гетьман домігся того, що Єрусалимський патріарх Феофан висвятив на єпископів кількох українських священиків, і відновив Київську митрополію.

Хотинська битва стала останньою для гетьмана. Від численних ран, отриманих на полі бою, Петро Конашевич-Сагайдачний помер у Києві в квітні 1622 року.

Пам’ять про Сагайдачного український народ зберіг у багатьох козацьких думах і піснях, найвідомішою з яких є "Ой на горі та женці жнуть". У Києві на Подолі на його честь названо одну з вулиць.


11

Последние статьи

Комментарии

131.07.18, 13:50

ото були часи!

але все "по верхах", нічого не доводилося до логічного завершення, воювали поміж собою у різних поєднаннях, московську орду серйозно ніхто не сприймав, від чого незабаром всі і потерпіли, а дехто і досі потерпає...

  231.07.18, 14:46

   Гость: Мандрiвчiк

   331.07.18, 14:55Ответ на 1 от Sisyphus

   ото були часи!
   але все "по верхах", нічого не доводилося до логічного завершення, воювали поміж собою у різних поєднаннях, московську орду серйозно ніхто не сприймав, від чого незабаром всі і потерпіли, а дехто і досі потерпає...

   бо як були дурнi, так дурнями i залишилися...

    431.07.18, 16:03

    це в принципы не для свинособак було написано.

     531.07.18, 16:49

     в мене не має бажання спілкуватися з тупим кацапом, тому - йди своїм шляхом "за паребрик"

      631.07.18, 16:51

       731.07.18, 17:21

       На московії таких лицарів не було.

        831.07.18, 18:17

        Отою булавою да Порошенка трэба по голови настукаты

         91.08.18, 01:06

         СЛАВА й світла память незабутньому отаману ПЕРЕМОЖЕМО в 2018році згідно БОЖИХ ПРОРОЦТВ УПА проклятого АНТИХРИСТА ПУТІНА та всіх ХАБАДглобалістів і рашофашистів та іх РПЦерберів та ФСБандитських запроданців ....Дай БОГ ВСЬОГО кращого нашим ВСІМ козакам і друзям УПА\ЗСУ =ЧИТАЙТЕ І МНОЖТЕ СЕНСАЦІЙНІ ВІСТІ БОГА
         http://blog.i.ua/user/4400999 СЛАВА Украіні !

          101.08.18, 08:13Ответ на 3 от Гость: Мандрiвчiк

          ото були часи!
          але все "по верхах", нічого не доводилося до логічного завершення, воювали поміж собою у різних поєднаннях, московську орду серйозно ніхто не сприймав, від чого незабаром всі і потерпіли, а дехто і досі потерпає...
          бо як були дурнi, так дурнями i залишилися...
          Ви тут не відкриєте америки. Обґрунтована критика характеру цілого українського народу ніколи не була йому чужа і з давніх давен лунала з боку кращих його синів... Проте в якій дупі була б "слава русскаго оружія" і якою б мовою говорила б зараз 1/6 суходолу, якби не ті дурні...
          В корені всіх проблем, як це не дивно, надмір волелюбності... Якщо дурні, то в найкращому розумінні, якщо волелюбні, то в гіршому розумінні цих слів.

           Страницы:
           1
           2
           предыдущая
           следующая