О сообществе

Все о старом Киеве

Топ участников

Вид:
краткий
полный

Клуб Киевлян

Аврора

  • 11.12.18, 12:22
Аврора, кто помнит)))?

Теперь вот это творение архитектуры


Троещина 1970 год

Вид с бульвара Перова 

Поле, коровы и бескрайнее небо...

Троещина 1970 год

Вид с бульвара Перова 

Поле, коровы и бескрайнее небо...

Храм Николая Чудотворца на Печерске

Ориентировочно построен в 1917 году. В взязи с первой мировой войной в нём так и не произвели внутренние отделки, а после прихода большевиков к власти об этом не могло быть и речи. Со временем в нём сделали склад, и до наших дней храм так и остался храмом-призраком, без надежды на новую жизнь.


Печаль однако unsmile

Первая схема метро в Киеве

Как я понял сначало было 4 станции от Вокзальной до Днепра

Легенда про Оболонь

Річ у тому, що сотні билин і літописів оповідають про те, що Київ страждав від терориста Змія Горинича, який налітав на місто, бешкетував, а головне – крав стольних дівчат. 

Його печерна резиденція розташовувалася в якихось Сорочинськіх горах. А окуповані території, тобто вотчина, тягнулася по рівнинах до самої Пучай-річки.Що таке Сорочинськіє гори, ніхто до цього дня зрозуміти не може. Зате неспростовний факт – що Пучай-річкою билини іменують Почайну. Вона текла з Оболоні на Поділ. 

У спадок від стародавньої річки сучасна Оболонь отримала ланцюжок озер, які називаються сьогодні озерами Опечені. 

В одних билинах стверджується, що Добриня Никітіч одного разу набрався хоробрості і відправився на Пучай-річку шукати Змія. Інші джерела говорять, що нікого він не шукав, а просто випив зайвого на княжому бенкету, осідлав коня і поїхав сп’яну до Почайни – купатися. А діставшись річки, багатир упірнає, довго пливе і виходить вже на іншому березі, тобто на Оболоні. 

Враховуючи силу багатирську і тривалість запливу, вийти він міг хоч біля сьогоднішньої райадміністрації, хоч біля метро, а швидше за все – випірнув Добриня там, де тепер перетинаються сучасні вулиці Добрининська і Багатирська. Ну не дарма ж їх так і назвали? 

Виходить, значить, багатир на берег і раптом з громом і блискавкою налітає на нього Змій Горинич. Добриня б’ється, як лев, Дракон гарчить, полум’я вивергається… А потім, якщо говорити билинною мовою, «Добринюшка… шибоне в Змію та в прокляту – і відбив у Змії дванадцять та всіх хоботів». 

У результаті цієї битви Змій, що характерно, вижив. І ослаблений, покалічений, «без хоботів» уклав з багатирем джентльменський договір, присягнувши більше київських дів не красти. Але слово він порушив. Причому по-хамському: схопив не яку-небудь селянку, а княжу дочку, яка прогулювалася мирно по київських вулицях. 

Добриня розсердився й убив Горинича, а заразом витоптав усіх його дитинчат на березі Пучай-річки. Тим самим звільнивши назавжди й Оболонь, і весь Київ від зміїної присутності. Така ось історія. 

Нічого не скажеш: вже пощастило Оболоні, так пощастило. Багато районів і навіть міста змушені придумувати, висмоктувати з пальця легенди, щоб якось виділитися на загальному фоні, а тут на тобі – власний Дракон.

Вокзал 1880 год


Это что по краям река? omg

Паспорт кивлянина 100 лет назадИ прописка была, кстати

Стадион Динамо

Ещё одна фотка Кафе "Шато де Флер" (ныне стадион Динамо)


Страницы:
1
2
3
предыдущая
следующая