О сообществе

Історичні документи, книги, відео

Важные заметки

Топ участников

Вид:
краткий
полный

Історія.В пошуках Істини

Собор Святого МаркаСобор Святого Марка (італ. Basilica di San Marco, або «базиліка Сан-Марко») — головний собор Венеції, що є рідкісним прикладом візантійської архітектури в Західній Європі. Розташовується на площі Святого Марка, поряд з Палацом дожів.

Базиліка була закладена для розміщення мощей апостола Марка, перевезених до Венеції з Александрії у 829 році. З цієї нагоди апостол Марк замінив святого Феодора в ролі небесного покровителя Венеції, а символом міста став знак цього євангеліста — крилатий лев. Первісна базиліка згоріла під час народного повстання в 976 році, але була відновлена в XI столітті. Теперішня хрестокупольна п'ятиголова церква була зведена за зразком константинопольського храму Апостолів, а впродовж наступних сторіч безперервно розширювалася і прикрашалася. Знаменита римська квадрига на західному фасаді, «золотий вівтар» візантійської роботи і багато стародавніх реліквій потрапили в собор після розграбування хрестоносцями Константинополя у 1204 році.

У скупому світлі інтер'єр храму переливається золотистими мозаїками, виконаними у візантійському стилі. Підлога викладена з мармуру і скла. Дзвіниця собору, що стоїть окремо, обвалилася у 1902 році, але була відтворена через десять років.

У 1987 році собор в числі інших венеціанських пам'яток увійшов до числа об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

ДЖЕРЕЛО

Квадрига святого Марка

Тріумфальна квадрига або Коні святого Марка (італ. Cavalli di San Marco) — чотири бронзові кінні статуї, спершу частина скульптурної композиції, що зображала квадригу (колісницю для перегонів з чотирма кіньми в упряжці), які були доставлені до Венеції і встановлені на фасаді собору Святого Марка після розграбування Константинополя у 1204 році.

Походження

Скульптури відносяться до пізньої античності і приписуються грецькому скульпторові IV ст. до н. е. Лісіппу, але ця версія не є широко визнаною. Хоча статуї називають бронзовими, аналіз показує, що вони містять принаймні 96,67 % міді, тому вони мають розглядатися як мідь з домішками, а не бронза. Високий вміст олова підвищив температуру лиття до 1200–1300 °C. Мідь високої чистоти була обрана, щоб якнайкраще виконати ртутне позолочення. Враховуючи сучасні знання про давні технології, цей метод виробництва говорить про римське, а не елліністичне походження.

Історія

Відомо, що коні разом з квадригою, з якою вони були зображені, впродовж тривалого часу були виставлені на іподромі Константинополя. Можливо саме вони згадані у візантійському тексті VIII чи XIX століття Parastaseis syntomoi chronikai як «чотири позолочених коня, що височать над іподромом», що «привезені з острова Хіос за Феодосія II. Вони все ще були там у 1204 році, коли під час Четвертого хрестового походу при розграбуванні Константинополя стали трофеями венеціанців. Невдовзі після походу дож Енріко Дандоло переправив коней у Венецію, де у 1254 році вони були встановлені на лоджії фасаду базиліки Святого Марка. Першим поставив питання про походження скульптур Петрарка, який писав про нихКоролівська академія мистецтв, Лондон.

  • 13.03.18, 21:57
Джампетріно (Джан П'єтро Ріцци чи Ріццолі (італ. Giovanni Pietro Rizzoli 1495 ? — 1549) - італійський художник 16 ст., послідовник Леонардо да Вінчі) ,
копія фрески Леонардо «Таємна вечеря»,
бл. 1520 року

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/11/Giampietrino-Last-Supper-ca-1520.jpg/1024px-Giampietrino-Last-Supper-ca-1520.jpg

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BE

Школяр з Кіровоградщини став кращим на Міжнародній олімпіаді

  • 13.03.18, 21:36
Антон Ципко, який нещодавно здобув золоту медаль на Міжнародній олімпіаді з інформатики, отримав від голови Кіровоградської ОДА Сергія Кузьменка сертифікат на 60 тисяч гривень. 

 

Про це повідомляють «Олександрійські новини».

Хлопець навчався у НВК "Голованівська загальноосвітня школа ім. Т.Г Шевченка – гімназія".

Сертифікат на 100 тис грн від обласної влади для придбання навчального обладнання отримала також директорка голованівської школи, де навчався талановитий юнак.

Крім того, під час конференції начальник профільного управління облдержадміністрації Володимир Таборанський розповів, про заплановане підвищення зарплат учителям на 25% та створення належних умов для викладацької роботи (обладнання кабінетів, методичне забезпечення), що є одним із пріоритетних напрямків роботи.

Нагадаємо, Антон Ципко став кращим на Міжнародній олімпіаді з інформатики, яка проходила в Ірані з 27 липня по 4 серпня цього року.

Світлина від Mykhaylo Mondych.

Darracq 1903

Автомобілі Даррак (фр. Automobiles Darracq S.A.) - колишній французький виробник автомобілів, заснований в 1896 році французом Олександром Дарракком(Alexandre Darracq)

 Продавши свою велосипедну фабрику «Гладіатор» , Даррак зміг отримати необхідні фінансові кошти для організації власного автомобільного бізнесу в передмісті Парижа - Сюрень. Компанія випускала вози з електромотором до 1900 року, коли була представлена модель з двигуном внутрішнього згоряння.

З моделлю 1904 року, яку прозвали «Літаюча пятнашка», компанія зайняла близько 10 відсотків французького авторинку. Тоді ж складається тісне партнерство з фірмою Opel з метою виробництва автомобілів під маркою «Opel- Darracq».

У 1913 році Олександр Даррак продав компанію британському фінансовому магнату Оуену Клегу. У період Першої світової війни заводи Дарракк були переорієнтовані на випуск різної військової продукції. По закінченню війни компанія Даррак придбала британську компанію Talbot і почала виробляла автомобілі під маркою Talbot - Darracq (наприклад, модель MH01 Talbot Darracq No 6-2). У 1920 році компанія була реорганізавана як частина конгломерату Sunbeam - Talbot - Darracq ( STD) . У 1935 році компанія була придбана групою Рутес (Rootes Group) .
Даррак помер в 1931 році , а заснована ним фірма продовжувала випускати автомобілі під маркою Даррак до 1952 року.


Ford F-series

Ford F-серії — серія повнорозмірних пікапів, що випускаються Ford Motor Company понад 50 років.

Перший пікап Ford F-серії — одна з найуспішніших моделей в історії компанії Ford. З моменту своєї появи в 1948 році компанія продала понад 27,5 мільйона пікапів F-серії в усьому світі, що робить його найуспішнішою моделлю Форда і дозволяє займати 2-ге місце у списку найбільш продаваних автомобілів світу. F-150 найбільш продаваний пікап в Америці протягом 30 років, також автомобілі F-серії є самим продаваним автомобілем у США. Дотепер випущено вже 12 поколінь. З 1999 року F-250 і важчі моделі виділені в окрему серію Ford Super Duty.

Джерело

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
14
предыдущая
следующая