Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Хвилинка -веселинка

  • 21.10.08, 12:47

У Тернополі під час виборчої кампанії  на біг-боті із зображенням Януковича місцеві дотепники замінили у слові ЛІДЕР букву Л на літеру П...

Після цього  великі плакати претендента на пост Президента України охороняла міліція

Україна - країна великих можливостей...

  • 21.10.08, 11:21

Воістину, Україна - країна великих можливостей! Бо чи знайдеться ще така держава, в якій зек, що двічі сидів за гратами, міг би добратися до вершини владного Олімпа, мало не ставши Президентом??? (Та й, зрештою, став би ним, але оті дві відсидки надто вже обурили народ, і конкуренти використали ситуацію на свою користь)...

Я гадаю, що такої країни немає у світі, де б таких от  політиків громадяни ще й захищали... Мовляв, бандит, але наш! чи  нещодавно прочитала у блогах "многнострадальный Янукович"... Справді, подумала я, нещасний чоловік... А що вже набожний, то й поготів, під час кожного виступу біля нащого героя видніється образ Матері Божої. А його дружина до того побожна жінка, що урни на виборчій дільниці з олтарем  постійно плутає, щораз хреститься перед ними...Якби не ті дві відсидки, що так недоречно заплямували репутацію, то й правив би Янукович країною... Але нічого, люди у нас добрі, ще й до президентського крісла можна дожити...  Адже надія помирає останньою, тим паче у такій країні носяжних можливостей, як наша.

А ви як гадаєте, є у нашого бандита, Януковича В.Ф., шанси на перемогу на президентських виборах????


36%, 12 голосів

55%, 18 голосів

3%, 1 голос

3%, 1 голос

3%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

"Вона рятує Всесвіт"

Вкотре дивуюся тактичним витівкам Юлії Володиміривни. Сьогодні вона рятує світ від фінансової кризи. Адже треба мати настільки гнучкий  розум для генерування таких ідей. І зауважте, ніхто не звинуватить її у зраді. Тому що "тільки вона дбає про інтереси держави". А якщо які партії не прийдуть на ту раду про вихід із фінансової кризи, то вони не дбають про інтереси України.

Нічого сказати - справжній політик, ніхто б до такого виходу із ситуації не додумався...

А подивіться лишень, у якому обрамленні було подано її виступ. Одразу ж після  промови по ТСН на 1+1 демонструють низку  сюжетів, присвячених фінансовим крахам, включаючи документальні кадри великої американської депресії 1933 року! (байдуже, коли то було).

Створюється враження, що світ бізнесу і, взагалі, людство перед лицем неминучої катастрофи, неминучої загибелі...

 І от на тлі цієї безвиході з’являється вона... Вся в бєлом і нєзапятнаном... "Как геній чістой красоти", здатна принести порятунок і визволення людям планети, а надто українцям...

Ай да, Юля, ай да МАЛАДЄЦ!!!

 

За Самостійну Державу!

  • 14.10.08, 12:06

Я от ніяк не можу зрозуміти, чому ми, українці, постійно до когось тягнемся - до Європи , до Росії, до Китаю... тощо? Чому ми ніяк не наважимося будувати свою власну державу?... Можливо, тому таких нас несамостійних, невпевнених у власних силах, із нашою невизначеністю й не сприймають ні в Європі, ні в Росії, ні в Китаї…

Погляньте на нашу історію, всі наші чільники (князі, гетьмани, президенти) шукали союзників (які були не завжди надійні) - то поляків, то турків, то шведів, то росіян, з якими вступали в союз, щоб побороти тих самих поляків, турків, шведів, татар, росіян... Якийсь кармічний коловорот... абсурд … Напевно, настав час розрубати цей Гордіїв вузол…

Я вважаю, що потрібно нарешті перестати озиратися на сусідів і шукати власні резерви для створення власної держави.

"Оп’ять двадцать п’ять..."

Скоро у нас вибори до Верховної Ради стануть щоденними... Набридли... Пропоную таки піти на вибори і обрати якусь ультра радикальну партію... Не пов’язану з бандитами чи корупцією...

Виникає нагальне питання:

А чи є така партія?

Друзі, коментуйте, не залишайтесь байдужими...

Знову про кіно

  • 13.10.08, 12:57

Чи є майбутнє в українського кіно?


53%, 17 голосів

22%, 7 голосів

9%, 3 голоси

6%, 2 голоси

9%, 3 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Повага до себе самого

  • 29.09.08, 11:46

Варто лише зачепити тему української мови як державної в Україні, одразу ж почуєш у відповідь шквал звинувачень. Мовляв, це шовінізм, фашизм, націоналізм і т.д. і т.і.

А от мені б хотілося запитати у вас, шановні опоненти, хто ви – українці, що обстоюють права російської мови в Україні, що ладні зривати свої нерви й волати на весь світ, що вони "русскоязычные" и"имеют право"???... На що, вибачте, ви маєте право? Паплюжити свою мову, свою культуру, свої традиції? Яким словом ви себе назвете? Яким терміном означите свій статус?

Може, ви гадаєте, що ваші намагання оцінить ваш "великий русский брат"? Сумніваюсь. Ще з перону  Київського вокзалу у Москві, він називатиме вас хохлами.

Мені, особисто, не подобається таке ставлення до мене. Тому закликаю кожного українця задуматись над тим, ким він є насправді, полюбити себе, почати поважати себе. Адже відомо, що поважають того, хто сам себе поважає.

Отож, шануймося!!!

Живодайна тема: українська мова в Україні

Цей закон спрямований на забезпечення використання державної мови України на всій території України, забезпечення права громадян України на використання державної мови України, захист і розвиток мовної культури.

Стаття 1. Українська мова як державна мова України
1. Відповідно до Конституції України державною мовою України на всій її території є українська мова.

2. Статус української мови як державної мови України передбачає обов'язковість використання української мови в сферах, визначених цим законом, іншими законами, Законом України від 28 жовтня 1989 року № 8312-XI "Про мови в Українській РСР" та іншими нормативно-правовими актами України, її захист і підтримку, а також забезпечення права громадян України на використання державної мови України.

3. Порядок затвердження норм сучасної української літературної мови при її використанні як державної мови України, правил української орфографії та пунктуації визначається Кабінетом міністрів України.

4. Державна мова України є мовою, що сприяє взаєморозумінню, зміцненню міжнаціональних зв'язків народів України в єдиній багатонаціональній державі.

5. Захист і підтримка української мови як державної мови України сприяють збільшенню і взаємозбагаченню духовної культури народів України.

6. При використанні української мови як державної мови України не допускається використання слів і висловів, що не відповідають нормам сучасної української літературної мови, за винятком іноземних слів, що не мають загальновживаних аналогів в українській мові.

7. Обов'язковість використання державної мови України не повинна тлумачитися як заборона або обмеження права на використання інших мов народів України.

Стаття 2. Законодавство України про державну мову України
1. Законодавство про державну мову України складається з Конституції України, цього Закону та актів законодавства, прийнятих відповідно до нього.

Стаття 3. Сфери використання державної мови України
1. Державна мова України підлягає обов'язковому використанню:

• у діяльності та веденні діловодства органів державної влади, органів державної влади АР Крим, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, організацій незалежно від форми власності;

• у найменуваннях органів державної влади, органів державної влади АР Крим, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій всіх форм власності;

• при підготовці і проведенні виборів та референдумів;

• у конституційному, цивільному, карному, адміністративному судочинстві, судочинстві в господарських судах, судочинстві й діловодстві в інших судах;

• при офіційному опублікуванні законів, міжнародних договорів України та інших нормативно-правових актів;

• у відносинах органів державної влади, органів державної влади АР Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій всіх форм власності та громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, об’єднань громадян;

• при написанні назв географічних об'єктів, нанесенні написів на дорожні знаки;

• при оформленні документів, що засвідчують особистість громадянина України, за винятком випадків, передбачених законодавством України, виготовленні бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів громадянського стану, оформленні документів про освіту, що видаються освітніми установами, які мають державну акредитацію, а також інших документів, оформлення яких відповідно до законодавства України здійснюється державною мовою України, при оформленні адрес відправників і одержувачів телеграм і поштових відправлень, що пересилають у межах України, поштових переказів коштів;

• у діяльності загальноукраїнських, регіональних і муніципальних організацій теле- та (або) радіомовлення, редакцій загальноукраїнських, регіональних і муніципальних періодичних друкованих видань, за винятком діяльності організацій теле- та (або) радіомовлення і редакцій періодичних друкованих видань, заснованих спеціально для здійснення теле- та (або) радіомовлення або видання друкованої продукції іншими мовами, а також за винятком випадків, якщо використання лексики, що не відповідає нормам української мови як державної мови України, є невід'ємною частиною художнього задуму;

• у рекламі;

• в інших визначених законами сферах.

2. У випадках використання в сферах, зазначених у частині 1 цієї статті, поряд з державною мовою України інших мов, тексти українською мовою та іншими мовами, якщо інше не встановлено законодавством України, повинні бути ідентичними за змістом та технічним оформленням, виконані розбірливо, звукова інформація (у тому числі в аудіо- та аудіовізуальних матеріалах, теле- та радіопрограмах) українською мовою та іншими мовами, якщо інше не встановлено законодавством України, також повинна бути ідентичною за змістом, звучанням та способами передачі.

3. Положення частини 2 цієї статті не поширюються на фірмові найменування, товарні знаки, знаки обслуговування, а також теле- та радіопрограми, аудіо- та аудіовізуальні матеріали, друковані видання, призначені для навчання іншим мовам.

Стаття 4. Захист і підтримка державної мови України
1. З метою захисту й підтримки державної мови України органи державної влади та органи місцевого самоврядування:

• забезпечують функціонування державної мови України на всій території України;

• розробляють і приймають закони та інші нормативно-правові акти України, розробляють і реалізують спрямовані на захист і підтримку державної мови України відповідні цільові програми;

• вживають заходів, спрямовані на забезпечення права громадян України на використання державної мови України;

• вживають заходів з удосконалення системи освіти та системи підготовки фахівців в галузі української мови й викладачів української мови як іноземної мови, а також здійснюють підготовку науково-педагогічних кадрів для освітніх установ з навчанням українською мовою за межами України;

• сприяють вивченню української мови за межами України;

• здійснюють державну підтримку видання словників і граматик української мови;

• здійснюють контроль за дотриманням законодавства України про державну мову України;

• приймають інші заходи щодо захисту й підтримки державної мови України.

Стаття 5. Забезпечення права громадян України на використання державної мови України
1. Забезпечення права громадян України на використання державної мови України передбачає:

• одержання освіти українською мовою в державній і муніципальній освітній установах;

• одержання інформації українською мовою в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності;

• одержання інформації українською мовою через загальноукраїнські, регіональні та муніципальні засоби масової інформації. Дане положення не поширюється на засоби масової інформації, засновані спеціально для здійснення теле- та (або) радіомовлення або видання друкованої продукції іншими мовами.

2. Особам, що не володіють державною мовою України, при реалізації й захисті їхніх прав і законних інтересів на території України у випадках, передбачених законами, забезпечується право на використання послуг перекладачів.

Стаття 6. Відповідальність за порушення законодавства України про державну мову України
1. Прийняття законів та інших нормативно-правових актів України, спрямованих на обмеження використання української мови як державної мови України, а також інші дії та порушення, що перешкоджають здійсненню права громадян на використання державної мови України, спричиняють відповідальність, встановлену законодавством України.

2. Порушення цього закону спричиняє відповідальність, встановлену законодавством України.

Стаття 7. Вступ у дію даного закону
1. Цей закон набуває чинності від дня його офіційного опублікування.

Російська мова на службі українофобії

  • 26.09.08, 11:23

Мені подобаються росіяни тим, що вони напрочуд твердо усвідомлюють себе росіянами, на відміну від нас, українців!!! Ми ладні чуби один одному видерти, щоб російська стала державною, попри всяку логіку...Росіяни ні за що б не допустили, щоб українська в Росії стала державною! Вони будуть стояти на смерть за свой язык.

Я не розумію нас, українців, якщо ми майже всі знаємо українську мову, чому розмовляємо російською, обстоюємо права російської мови в Україні? Ми що соромимось української, соромимось, що ми українці?

 

Україні – українська!!!

Знову виникає тема української мови в Україні. До того ж, на найвищому рівні – у Верховній Раді. Гадаю, тут і думати не варто– в Україні – тільки українська мова! Цікаво, якби оце ми сьогодні в Росіїї розпочали кампанію щодо другої мови –української, яка б реакція там відбулась??? Зауважте, маємо право!!! Адже в Росії мешкає значний процент етнічних українців. Багато діячів російської культури - українці за національністю. Там і в Думі відсотків 30 українців.

Тому: СЛАВА УКРАЇНІ!!!