Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

В Україні 80% новонароджених потрапляють до групи ризику

Представники медичної галузі закликають населення України вживати йодовану сіль для подолання йодного дефіциту в організмі.

Як передає кореспондент УНІАН, про йшлося на прес-конференції на тему: «Проблема йододефіциту в світі, Україні та Вінницькій області», яка пройшла в приміщенні Вінницької облдержадміністрації 14 серпня.

Як зазначив, зокрема, представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, професор Ігнат МАТАСАР, який досліджував фактичний стан харчування населення і особливо вагітних жінок, які проживають на радіоактивно забруднених територіях, недостатнє, незбалансоване, дефіцитне харчування не лише знижує можливість організму протистояти дії негативних чинників, але й сприяє виникненню як гострих, так і хронічних хвороб.

За даними І.МАТАСАРА, 80% новонароджених мають ризик розвитку незворотного порушення мозку через низький рівень вживання йоду матерями під час вагітності. Нестача мікронутрієнтів у щоденному харчуванні протягом раннього розвитку спричиняє ризик відставання у психічному та фізичному розвитку дітей та інші захворювання, пов’язані із йодним дефіцитом, наприклад такі, як зоб.

І.МАТАСАР сказав, що стійке подолання йодного дефіциту шляхом вживання йодованої солі є одним із пріоритетних завдань, вирішення якого підтримується ЮНІСЕФ, "але, фактично все залежить від прийняття Верховною Радою закону «Про загальне йодування солі".

У свою чергу завідувач кафедри ендокринології Вінницького медичного університету Марина ВЛАСЕНКО підкреслила, що йодний дефіцит залишається важливою проблемою охорони здоров’я на всій території України.

"Нестача йоду у ґрунті, низький рівень обізнаності та бідність спричинили те, що дефіцит йоду є серйозною проблемою для здоров’я дітей та всього населення України", - зазначила вона.

М.ВЛАСЕНКО повідомила, що дослідження останніх років показують, що в багатьох регіонах України поширеність дифузного нетоксичного зобу в популяції перевищує 5% - це пов’язує більшість випадків із недостатністю вживання йоду.

Представники медичної галузі, санепідемстанції, управління торгівлі головного управління економіки Вінницької облдержадміністрації, а також підприємці, що брали участь у заході, вважають, що проведення масових медичних заходів з боротьби із зобною ендемією сприятиме не лише загальному оздоровленню дітей і підлітків, покращенню біологічної якості й тривалості їх життя, збереженню інтелектуального рівня населення, але й стане проявом турботи про репродуктивну функцію нинішнього покоління та охорони здоров’я нащадків.

Крім того, всі учасники прес-конференції зазначили, що сіль, йодована за сучасними технологіями, зберігає йод під час приготування їжі, а тому ідеально підходить для консервування, соління та маринування. Також йодована сіль попереджає швидку втомлюваність, збільшення щитовидної залози, що дасть можливість стати більш енергійними, активними та життєрадісними.

УНІАН.

ДЛЯ СБУ: 10.000 дітей є заручниками свавілля у Полтаві

Вже місяць, як захоплене приміщення Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного. Приміщення захоплене разом з усім майном бібліотеки. Робота закладу паралізована.

10.000 (десять тисяч) полтавських школярів позбавлено права на повноцінне навчання. Заклад захоплений приватними особами без остаточного рішення суду. Разом з майном бібліотеки захоплена власність кількох дитячих гуртків, які експонували свої роботи у бібліотеці. Чутки про те, що бібліотеці знайдено рівноцінне приміщення не відповідають дійсності.

Від Майдан-ІНФОРМу до Служби безпеки України: Чи достатньо наших аргументів для порушення кримінальної справи? Адже, у мирний час захоплено державний заклад і повністю паралізована його робота.

Майдан.

Україна завоювала перше Олімпійське золото

У четвер, 14 серпня, збірна України по жіночій шаблі завоювала першу золоту медаль Пекіна.

Збірна України в складі Галини Пундик, Олени Хомрової, Ольги Жовнір й Ольги Харлан завоювали першу золоту медаль для своєї країни, перемігши з рахунком 45:44 збірну Китаю.

Програючи по ходу матчу 9 уколів, українки знайшли в собі сили й переломили хід фінального бою. Вирішальний внесок у перемогу збірної України зробила 17-літня Ольга Харлан, яка практично сама ліквідувала відставання, а в останній сутичці узяла гору над досвідченою китайською спортсменкою.

На шляху у фінал українки перемогли сильних росіянок й американок.

Бронза Олімпіади дісталася команді США, яка у малому фіналі з рахунком 45:38 перемогла французьких шаблісток.

Майдан.

Болельщиков киевского «Динамо» не пустили в Россию

Стали известны подробности вчерашнего скандала на украинско-российской границе.

Как уже сообщал «Обком», вчера 37 динамовских болельщиков, которые направлялись в Москву на футбольный матч «Динамо» (Киев)–«Спартак» (Москва), не пропустили через российскую границу в Новых Юрковичах.

Проведя 10 часов в автобусе, киевские «ультрас» вернулись в Киев, где подали иск в суд на туристическую компанию, которая организовала турне.

В 22.06 во вторник автобус с киевскими «ультрас» White-Blue Hooligans – одними из самых преданных болельщиков ФК «Динамо» (Киев), успешно преодолев украинскую границу, въехал на таможенный пункт в Новых Юрковичах. «Ультрас» направлялись в Москву на футбольный матч «Спартак»–«Динамо» в автобусе, замыкавшем колонну с украинскими болельщиками.

Пассажиры последнего автобуса довольно быстро прошли таможенный досмотр: российские пограничники проштамповали их миграционные карты и загранпаспорта. Но спустя некоторое время они вернулись и снова собрали документы.

«Нас промариновали с 22.06 до 7.02 в автобусе, а потом выдали документы с отметками «аннулировано»,– рассказал болельщик Сергей Бородавко. По его словам, среди ночи пограничники заявили пассажирам автобуса: «Вы не попадете в Москву и в Россию в принципе».

Господин Бородавко сообщил также, что «ультрас» везли с собой флаг Грузии. «Мы показали пограничникам флаг, стали объяснять, что хотим поддержать грузин. После этого пограничники буквально озверели»,– рассказал украинский болельщик.

По словам господина Бородавко, организатору поездки неизвестные ночью позвонили на мобильный телефон и сказали: «Это ФСБ. Мы вас ждем в Московской области, если вы туда доедете».

Последний звонок в задержанный автобус сделал представитель официального фан-клуба «Динамо», который посоветовал «ультрас» ехать домой. Прибыв в Киев, болельщики подали иск на турфирму, организовавшую турне.

Получить комментарий у российских пограничников вчера не удалось.

От «Обкома»: После вчерашнего триумфа «Динамо» в Лужниках в Сети появился анекдот дня и всего политического сезона: «МИД России заявляет, что вчера со стороны Украины был совершен очередной недружественный акт в отношении братского российского футбола».

Ми - проти війни!

І де б вона не була. У війні немає правих і неправих. У війні завжди є жертви. А жертвами завжди є не керівники держав чи політики, а простий народ. Війна у Грузії вкотре це довела всім.

Тому, ми - проти війни!





Грузія







Щоб збільшити зображення, натисніть на нього.

У Полтаві відбулася акція солідарності з грузинським народом

12 серпня у Полтаві перед будівлею обласної державної адміністрації відбулася акція солідарності з грузинським народом. Захід ініціювали члени громадського комітету з увічнення пам’яті Симона Петлюри, до якого входять громадські та політичні організації міста.

Представники патріотичної громади Полтави передали голові облдержадміністрації Валерію Асадчеву звернення до Президента України Віктора Ющенка (з текстом звернення можна ознайомитися тут). У цьому документі національно-демократичні сили попросили очільника держави розглянути можливість негайного розірвання договору про тимчасове базування Чорноморського флоту Російської федерації в Севастополі, а також активізувати зусилля для вступу України до НАТО.

Сьогоднішня акція є лише початком широкомасштабної кампанії протесту проти спроб Російської імперії загарбати незалежну Грузинську державу. Зокрема планується збір підписів серед мешканців області, які будуть передані до російського посольства, мітинг протесту біля меморіальної дошки Симону Петлюрі. Наразі вивчається питання збору гуманітарної допомоги для громадян Грузії, що постраждали від російської агресії: готується відповідне звернення до Полтавської громадської організації „Червоний хрест”.

Один з організаторів акції, координатор громадського комітету з увічнення пам’яті Симона Петлюри Олексій Логвінов говорить: „Ми вважаємо, що Україна не повинна допустити, щоб російський флот, який базується на українській території, було використано у війні проти Грузії.

Зараз Грузії потрібна допомога від світової спільноти у вигляді рішучих дій, а не пустопорожніх балачок. Ми вже почули заяви президентів і міжнародних організацій із закликами до миру, але ці заяви не заважають російським бомбардувальникам знищувати грузинські міста і села. Складається враження, що світові лідери тремтять перед Путіним, так само як їхні дідусі колись тремтіли перед Гітлером.
Україна ж може реально, не словом, а ділом, допомогти грузинському народу, нейтралізувавши ЧФ РФ. Дехто каже, що зробивши такий крок Україна автоматично опиниться у стані війни з Росією. Але ми вважаємо, що така війна рано чи пізно стане неминучою, якщо сьогодні світ віддасть Грузію на розтерзання.”

Із промовами також виступили представники НРУ, НСНУ та грузинської громади Полтави – Олег Пустовгар, Віктор Стеблянко і Рамаз Заркуа.

На сьогоднішній акції, як і запланували організатори, були присутні кілька десятків чоловік. На наступну, яка відбудеться рівно через тиждень, планується не менше сотні учасників.

А закінчився сьогоднішній захід дружним вигуком: „Слава Грузії!”.

Фото з акції.

Майдан.

Виступ Віктора Ющенка на центральному майдані Тбілісі



Виступ Президента України Віктора Ющенка на центральному майдані Тбілісі на підтримку грузинського суверенітету 12 серпня 2008 року

Дорогий грузинський народе.

Ми сьогодні пролетіли багато тисяч кілометрів. У нас була величезно важка дорога до Вас. Але ми знали, що ми сьогодні повинні бути тут. Ми сьогодні сюди приїхали сказати вам такі слова: Грузія - наш друг. Грузини - наші друзі. Сьогодні, тут, у самі тяжкі часи для Грузії ми говоримо, що ви маєте право на свободу, право на незалежність.

Ми проїхали ці тисячі кілометрів, щоб продемонструвати грузинському непокірному народу саме святе почуття - це почуття солідарності. Це почуття того, що наше серце належить вам.

Дорогі грузинські друзі, пройде час і споглядатимемо ці тяжкі сторінки нашої історії як дорогу, яку мужньо пройшла грузинська нація. Свобода варта того, щоб за неї боротися. Ми завжди повинні пам'ятати, що грузинська нація достойна бути незалежною. Ми приїхали підтвердити вашу суверенність, вашу незалежність, вашу територіальну цілісність. Це є нашими цінностями.

Ви ніколи не будете одні. Я дякую за українські прапори на цьому майдані. Це говорить про те, що нас мільйони. І тому я своє вітання дружньому грузинському народові хотів би закінчити святими словами - незалежна Грузія є, незалежна Грузія вічно буде. Слава кожному із вас, які у самі тяжкі години для своєї вітчизни прийшли на Майдан. Тому слава кожному із вас і слава Грузії.

Битва за метри квадратні: у Полтаві захоплюють бібліотеку

5 канал:



Не вщухають пристрасті довкола Полтавської обласної дитячої бібліотеки. Судова тяганина за приміщення бібліотеки триває уже 5 років. 20 днів тому його захопили місцеві підприємці. Зараз працівники бібліотеки виборюють у суді право залишитися тут. Тим часом у ніч проти вівторка стався новий інцидент. Невідомі потрощили двері бібліотеки - тож сто тисяч книжок залишилися без нагляду.

Наталія Граїцька працює у Полтавській обласній дитячій бібліотеці вже 23 роки поспіль. Кожного робочого дня вона видавала малечі книжки. А сьогодні готується їх переносити.

Разом з колегами вона прямує до приміщення рідного закладу. Але жінок до нього не впускає охоронець. Каже, говоріть з новими власниками. За питання про вимагання ними грошей за збереження книжок та вимогу компенсувати ще 3 з половиною мільйони гривень неотриманих прибутків ми ледь не розрахувалися камерою.

Ці молодики двадцять днів тому на світанку заволоділи приміщенням дитячої обласної бібліотеки. Зафарбували вікна, зірвали шпалери і лінолеум на підлозі. Його площа понад 500 квадратних метрів. У грошах – це майже мільйон доларів. Проти них директор бібліотеки просто безсилий.

У тій же Полтаві є ще одна значно більша дитяча бібліотека – на Лялі Убийвовк. Леонід Чобітько впевнений, якщо держава не захистить його заклад, то будуть страждати і інші бібліотеки.

Олег Дейнека, 5 канал: "В ніч з понеділка на вівторок напередодні засідання суду у справі Полтавської обласної дитячої бібліотеки та коли мали б почати виносити книги з її приміщення, його двері були понівечені невідомими. Це – вже третій інцидент з того часу, коли приміщенням Полтавської обласної дитячої бібліотеки заволоділи нові власники. До цього сталася пожежа й захоплення".

Олег Дейнека, Андрій Поставець, 5 канал

Завантажити відеосюжет (6,71Мб)

Цей же відеосюжет можна побачити прямо зараз на моїй сторінці у розділі "Відео".

Українська афористика-3

  • 09.08.08, 21:13

Юрій Липа (1900 - 1944)    Письменник, історіософ, лікар. (Джерело те ж , що й у попередніх публікаціях)

 

-          Ми нація, сузір’я мільйонів, ми – серце воль, ми - буйна кузня сили.

-          Для українців найголовніший меридіан світу – це той, що проходить через Україну.

-          Як можна інакше дивитися на світ, як не з нутра власної нації.

-          Призначення України є тільки в ній самій, її доля є в її людях.

-          Там, де є українці, там завжди є мистецтво.

-          Історія нашого духу і крові – то історія наших провідників, нашої еліти.

-          Хто може дати право українцям? Воно в них самих.

-          Зв’язок з минулим є підставою віри в будуччину і запорукою перемоги будівничих ідеалу національного.

-          Єдина доцільна дорога для української одиниці до висловлення себе й розвою є лишень в українській духовності.

-          Найважливіші здобутки людства зростали і зростатимуть в українській расі.