О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Заклик міжнародного медіа-руху «ЧИСТІ КАНАЛИ»

В рамках міжнародної безстрокової медіа-акції
«НАБАТ - ЗАХИСТИ КУЛЬТУРУ В УКРАЇНІ!»,
а також «Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини»,
ухваленої 16.11.72 р. на Генеральній конференції ООН з питань освіти, науки і культури.

Заклик міжнародного медіа-руху «ЧИСТІ КАНАЛИ»
щодо широкого анонсування  підготовки і проведення акції «КНИЖКОВА БРАМА» як акту безкорисної і щирої допомоги киян полтавським дітям,
що постраждали від рейдерського нападу на їх бібліотеку.


Міжнародний медіа-рух «ЧИСТІ КАНАЛИ» разом із міжнародними рухами
«До Національних Асамблей Благодійних Асоціацій та Товариств «НАБАТ 2020» та
«На підтримку проектів та резолюцій ЮНЕСКО» звертаються до керівництва українських телерадіоканалів, друкованих ЗМІ та інтернет-ресурсів із закликом
широко анонсувати акцію «КНИЖКОВА БРАМА».

Зміст акції
16 жовтня 2008 року о 15.00 кияни приносять книжки до Золотих воріт, де розміщують їх в книжковій інсталяції під назвою «КНИЖКОВА БРАМА». Коли інсталяцію завершено, учасники акції разом із видатними діячами культури фотографуються на її фоні. Потім книжки пакуються у ящики і завантажуються в машину, яка везе їх до Полтавської бібліотеки, книжковий фонд якої зазнав чималих збитків після рейдерського нападу.
 
Українські ЗМІ оперативно висвітили прояв вандалізму по відношенню до Полтавської Обласної дитячої бібліотеки.  Настав час, коли ЗМІ можуть показати й те добре, що з’явилося внаслідок заподіяного лиха, а саме підготовку акції на підтримку постраждалої книгозбірні. Це безперечно допоможе знайти позитивний вихід негативним емоціям, внаслідок чого почуття ненависті до рейдерів перетворяться на добру дію відносно постраждалих від нападу .

Підготовка акції триває
До неї вже активно залучились Міждержавний проект «Асоційовані школи ЮНЕСКО», Молодіжна фундація ЮНЕСКО, а також деякі київські бібліотеки.  Пообіцяли взяти участь в акції також відомі діячі культури, серед яких чимало полтавців.

Анонсувати акцію «КНИЖКОВА БРАМА» сьогодні означає надати можливість не тільки окремим організаціям, а й київським дітям та їх батькам втілити свої добрі думки у дії.
Плекати енергію дієвого співчуття означає відтворювати чистоту духовних джерел нації.

Акція відбудеться 16 жовтня 2008 року о 15.00
Книжки звозитимуться до Золотих воріт з 14.00 до 15.00.
Умови участі у акції – повністю добровільні.
Додаткова інформація на сайті www.interkulturo.info
Впродовж заходу гарантована відсутність будь-яких реклам, логотипів, слоганів.

Окремо закликаємо полтавців, що працюють у ЗМІ, якомога раніше залучатися до активного анонсування заходу.  Його оргкомітет завжди на зв’язку:
8-097-780 26 02, 044-587 62 97,  media@.interkulturo.info
Володимир Сорока, координатор Міжнародного медіа-руху «ЧИСТІ КАНАЛИ»

16 жовтня о 15.00 ми разом збудуємо Книжкову Браму на честь Полтавської бібліотеки.


Бажане широке розповсюдження тексту заклику.


Повернемо бібліотеку дітям

По скільки державних мов у наймогутніших державах Світу?

(Рекомендовано до прочитання і обговорення прихильникам другої державної мови в Україні)

На скільки мені відомо, в США, Франції, Великобританії, Росії, Ізраїлі, Японії, Китаї, Німеччині по одній державній мові.

Хотілося б задати прихильникам двомовної України три коротеньких запитання:

- Як багатонаціональні держави обмежуються всього однією державною мовою?
- Чому в цих державах не постає питання на державному рівні про введення додаткових державних мов?
- Чому цим державам інші держави не «рекомендують» вводити другі/треті державні мови?

Давайте разом дамо відповіді на ці питання (на форумі/у коментарях). Думаю, що вийде конструктивна дискусія. Можливо, вона дасть поштовх задля припинення мовного конфлікту в Україні.

Тарас Токар,
активіст ВГО Альянс «Майдан»
(Полтава).

"Майдан".

Політичні «монстри» живляться емоціями електорату

В одному з епізодів популярного мультсеріалу «Сімпсони» розповідається про те, як величезні рекламні муляжі клоунів, політиків та інших «зірок» раптом ожили — і почали трощити все навколо. Мешканці зачаровано дивляться на цей жах і не знають, як рятувати рідне місто. В розпачі одна дівчинка прибігає до керівника рекламної компанії, що створила цих монстрів. Він пояснює, що це люди самі наснажують їх своєю енергією. Тому радить просто не звертати на них увагу — без підживлення вони самі засохнуть. «Як же не звертати увагу, якщо ВОНИ ЗНИЩУЮТЬ НАШЕ МІСТО!?» — вигукує дівчинка. «А ви займіться цікавою роботою», — каже рекламіст. І справді: як тільки люди перестали дивитися на монстрів і думати про них, так ті відразу ж втратили свою могутність і безсило повалилися на землю.

Нинішні політики в Україні — це такі ж самі рекламні монстри. Можливо, вони є непоганими трейдерами, рейдерами чи колекціонерами, але як державні діячі є третьосортним матеріалом. Керована ними держава остаточно перестала виконувати свої базові функції. Вона вже не контролює кордони та міграційні потоки, не слідкує за якістю харчів та медикаментів, не забезпечує ні обороноздатності, ні економічної незалежності, ні правосуддя, ні соціальної справедливості. Висловлюючись сучасним сленгом, держава послала народу меседж, що вона його «послала». Тобто кинула напризволяще. Мовою політології це називається повною відчуженістю між державою та народом.

Основне гасло можновладців: «Народ має бути повністю керованим». Для самоутвердження себе як еліти вони роблять все можливе для перетворення народу на бидло. Відповідно, самі вони при цьому перетворюються на «еліту бидла» — БИДЛОЕЛІТУ.

Політична діяльність рекламних монстрів — це суцільне шоу, імітація, ілюзія, пародія. До системної державницької діяльності вони неспроможні в принципі. Тому роблять те, що вміють: борються між собою за бюджетні гроші та землю, а в перервах піаряться в ЗМІ. Для цього проводять фотосесії в затоплених водою селах, спускаються в шахти, доять корів, роздають медалі, літають на гвинтокрилах і висловлюють в телекамери турботу про народ, що катастрофічно вимирає, та про інфраструктуру, що катастрофічно розвалюється. Ми розуміємо, що це цікавіше і простіше, ніж будувати дамби, саджати ліси чи створювати сучасні виробництва, проте їхня метушлива бездіяльність перетворилася на головну загрозу національній безпеці. «Якщо їх не вбити, вони нас уб’ють», — співає гурт «Абздольц» у пісні про покемонів, але на думку чомусь приходить дещо інше.

Планета увійшла в гостру кризу Великого Переходу — до нової цивілізації, до нової екологічної ніші. Вичерпання природних ресурсів, екологічне забруднення і соціальна дестабілізація посилюються кліматичним розбалансуванням. Треба бути готовим до небачених досі спекот і холодів, посух і повеней, ураганів і землетрусів, інфекційних хвороб і геомагнітних інверсій (зміни магнітних полюсів). Щоб пережити цей екстремальний період, народу потрібна сильна і розумна держава, що володіє достатніми резервами і засобами швидкого їх застосування. Натомість що роблять наші покемони? Замість того, щоб згуртовувати народ, вони нацьковують одних українців на інших. Замість насаджування лісів, вони їх хижацькі вирубують — деревина йде на експорт, а гроші в офшори. Замість модернізації гідротехнічних споруд половину з них вже приватизували, решту кинули напризволяще. Їм просто нецікаво займатися техногенною безпекою. Їх хвилює приватизація найприбутковіших підприємств, розпродаж української землі та її надр — того, чого вони ніколи не створювали і що їм не належить.

«Клоуни знущаються над нами. Називай речі своїми іменами», — закликає гурт ТНМК. Це вже про ринковий балаган, який «еліта» чомусь називає демократичними виборами. Він робиться за такою схемою:

1. Спочатку олігархічні клани через підконтрольні ЗМІ розкручують з десяток перспективних політпроектів та «героїв майбутніх виборів».

2. Через якийсь час визначаються їхні рейтинги, на основі яких складаються розцінки. На закритих аукціонах відбувається розпродаж місць у партійних списках — згідно з законами ринкової економіки.

3. Для створення ілюзії «передвиборчої боротьби» через ці ж ЗМІ запускається «війна компроматів» і демонстративне обливання один одного багнюкою. Очевидно, що це «шоу для лохів», бо якби було інакше, то публічні заяви про скоєні злочини завершилися б кримінальними справами, резонансними судами і ув’язненнями з вилученням накраденого.

4. Для відволікання людей від реальних проблем у масову свідомість вкидаються «кістки», за які ці люди мають гризтися між собою: «НАТО», «двомовність», «міжконфесійні відмінності», «хто кого годує» тощо.

5. Внесок у вибори — це інвестиція, що має швидко окупитися і принести прибуток. Тому ті, що купили мандати, негайно включаються в «дерибан» країни з метою «відбити бабки».

6. Доволі швидко вся ця шкурна метушня починає викликати в людей блювотний рефлекс. Тоді розкручуються нові «герої нашого часу» — і все починається спочатку. В результаті змінюються політпроекти, але не змінюються елітні фізіономії.

Як зупинити цих «голих королів»? Найкраще скористатися рецептом від «Сімпсонів»: перестати звертати на них увагу, не живити цих енергетичних паразитів своїми емоціями, сподіваннями, страхами та малодушним вибором «меншого зла». Бо в цьому світі існує закон тяжіння: що сьогодні в наших головах, те завтра в нашому житті. Вболіватимемо за цих «політичних покемонів» і братимемо участь у їхніх виборчих лохотронах — матимемо постійне відтворення балагану. Якщо ж будемо думати про державу нашої мрії — неминуче сформуємо новий український світ.

Спочатку він народиться у нашій свідомості, потім в наших стосунках із дітьми, родичами, друзями та знайомими, згодом пошириться на ширші територіальні й професійні громади. Пройде небагато часу — і тисячі осередків світла зіллються в сонячну українську державу-громаду — Третій Гетьманат.

Тож почни з себе! Зроби перший крок: вимкни «зомбоящик» і перестань підживлювати рекламних монстрів своєю життєвою енергією. Натомість спрямуй її на добро — і власними силами, в міру своїх можливостей твори навколо себе чесний та розумний простір.
http://www.day.kiev.ua/251745/

Кобзар Т.Г.Шевченко - Стоїть в селі Суботові

Кобзар Т.Г.Шевченко

Тарас ШЕВЧЕНКО

***

Стоїть в селі Суботові На горі високій Домовина України, Широка, глибока. Ото церков Богданова. Там-то він молився, Щоб москаль добром і лихом З козаком ділився. Мир душі твоїй, Богдане! Не так воно стало; Москалики, що заздріли, То все очухрали. Могили вже розривають Та грошей шукають, Льохи твої розкопують Та тебе ж і лають, Що й за труди не находять! Отак-то, Богдане! Занапастив єси вбогу Сироту Украйну! За те ж тобі така й дяка. Церков-домовину Нема кому полагодить!! На тій Україні, На тій самій, що з тобою Ляха задавила! Байстрюки Єкатерини Сараною сіли. Отаке-то, Зіновію, Олексіїв друже! Ти все оддав приятелям, А їм і байдуже. Кажуть, бачиш, що все то те Таки й було наше, Що вони тілько наймали Татарам на пашу Та полякам... Може, й справді! Нехай і так буде! Так сміються ж з України Стороннії люди! Не смійтеся, чужі люде! Церков-домовина Розвалиться... і з-під неї Встане Україна . І розвіє тьму неволі, Світ правди засвітить, І помоляться на волі Невольничі діти!..

21 октября 1845.

Сьогодні Секретаріат Президента і Кабмін пікетуватимуть

Багатостраждальний колектив Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного пікетуватимуть будівлі найвищих посадовців з вимогою зберегти їхній заклад.

Біля Секретаріату Президента пікетувальники привернуть увагу керівництва держави до того, що разом з приміщенням та всього майна дитячої бібліотеки загарбниками захоплена експозиція присвячена Голодомору 1932-1933 років, доля якої невідома. Орієнтовний початок акції о 10.00 годині.

Біля будівлі Кабінету Міністрів бібліотекарі вимагатимуть виконання обіцянки Юлії Тимошенко повернути приміщення дитячій бібліотеці, яку прем’єр-міністр днями дала, перебуваючи у Полтаві. Орієнтовний початок акції об 11.00 годині.

Час початку акцій залежить від часу прибуття полтавців до Києва.

Координатори акції: Анатолій Банний (тел. 8 097 9752125), Сергій Федянін (т. 8 095 7653678).

Прес-служба оргкомітету всеукраїнської акції
«Повернемо бібліотеку дітям».


Повернемо бібліотеку дітям

Нацрада «прикрила» три російські телеканали

Претензії головного контролюючого медійників органу України стосуються, як і раніше, таких російських телеканалів як ОРТ, РТР і Ren Tv. Саме їхнє мовлення, вважають у Нацраді, грубо порушує українське законодавство. Відтак Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України звернулася до провайдерів, які ретранслюють ці телеканали на території нашої держави, з вимогою припинити їхнє мовлення або адаптувати його до вітчизняних законів.

Голова Нацради Віталій Шевчен­ко пояснює рішення тим, що провайдери мали три роки, аби щось змінити. Втім, каже Віталій Федорович, за цей час суттєво так нічого й не помінялося: «Вимагати адаптувати продукцію до чинного законодавства — цілком звична річ в усій Європі. 1 березня сплив трирічний термін, протягом якого ми зверталися, просили, панькалися і чекали на розуміння, що провайдери виконають наші вимоги».

Член ради директорів Союзу кабельного телебачення України Геннадій Хазан, один з тих, хто вважає рішення Нацради заангажованим, каже, що її керівництво просто розіграло комедію про пошук діалогу і взаємопорозуміння з «кабельниками». А колега Хазана Олег Баранов навіть наголосив, що кабельники не мають наміру виконувати рішення Нацради.

«Авторами цих заяв, які кажуть, що не порушували українського законодавства, є люди, котрі досі не хочуть зрозуміти, що Україна — це суверенна і незалежна держава, — відповідає кабельникам Віталій Шевченко. — І ми вже не говоримо про рекламу, яка стала окремим пунктом претензій Нацради до провайдерів, які не сплачували в державну казну за неї жодної копійки». Що ж до погроз не виконувати рішення контролюючого мовників органу, то Віталій Федорович на цей рахунок не переймається: «Якщо вони відкидають цивілізований метод вирішення проблеми, тоді будуть спілкуватися не з членами Нацради, а з людьми у погонах».

"Україна молода"

Київська влада роздає українські церкви москві

  • 07.10.08, 09:30

 Київська міська рада 2 жовтня ухвалила рішення про передачу в безоплатне користування Московському Патріархату церкву Преображення (Спаса на Берестові), що належала Києво-Печерському заповіднику та є пам’яткою національного значення. Як повідомляє УНІАН, за таке рішення проголосував 91 з 114 присутніх в залі депутатів Київради.

Дожилися, на сімнадцятому році незалежності влада роздає тисячолітні українські храми іноземним структурам. Що далі, віддадуть Софію Київську під синагогу???Кобзар Т.Г.Шевченко - Розрита могила

Кобзар Т.Г.Шевченко

Тарас ШЕВЧЕНКО

Розрита могила

Світе тихий, краю милий,
Моя Україно,
За що тебе сплюндровано,
За що, мамо, гинеш?
Чи ти рано до схід сонця
Богу не молилась,
Чи ти діточок непевних
Звичаю не вчила?
«Молилася, турбувалась,
День і ніч не спала,
Малих діток доглядала,
Звичаю навчала.
Виростали мої квіти,
Мої добрі діти,
Панувала і я колись
На широкім світі,
Панувала… Ой Богдане!
Нерозумний сину!
Подивись тепер на матір,
На свою Вкраїну,
Що, колишучи, співала
Про свою недолю,
Що, співаючи, ридала,
Виглядала волю.
Ой Богдане, Богданочку,
Якби була знала,
У колисці б задушила,
Під серцем приспала.
Степи мої запродані
Жидові, німоті,

Сини мої на чужині,
На чужій роботі.
Дніпро, брат мій, висихає,
Мене покидає,
І могили мої милі
Москаль розриває...
Нехай риє, розкопує,
Не своє шукає,
А тим часом перевертні
Нехай підростають
Та поможуть москалеві
Господарювати,
Та з матері полатану
Сорочку знімати.
Помагайте, недолюдки,
Матір катувати».

Начетверо розкопана,
Розрита могила.
Чого вони там шукали?
Що там схоронили
Старі батьки? Ех, якби-то,

Якби-то найшли те, що там схоронили,
Не плакали б діти, мати не журилась.

9 октября 1843

Розкрито фокус з "яйцем в Януковича"

Шестьорка Партії регіонів Тарас Чорновіл думає, що інцидент з "яйцем в Януковича" в Івано-Франківську в 2004 році був задуманий штабом Партії регіонів.

"Тоді я говорив ту інформацію, яку побачив і почув на місці. Усіх деталей не знаю досі, але думаю, що це було диявольське напрацювання штабу, а моя присутність, з огляду на особливості характеру, планувалася такою ж", - сказав Чорновіл.