хочу сюди!
 

Юлия

42 роки, рак, познайомиться з хлопцем у віці 30-50 років

Про "матч смерті" і "Матч"

Слухала вчорашню передачу "Сьогодні. Відверто" з Сергієм Рахманіном. Він як завжди вчасно і влучно змусив замислитись над тим, що твориться з нашим інформаційним простором. Цього разу він розповідав про російський фільм "Матч", що нагло пхається в український прокат, та історичну легенду про "матч смерті". 

Вперше про "матч смерті" дізналась колись ще від тата. Він був затятим вболівальником і про Гру (саме так трепетно і з великої літери) міг говорити годинами. Одного разу розказав красиву героїчну легенду про лицарів з м'ячем, що виграли матч із командою "Люфтваффе", знаючи що ця перемога обернеться концтаборами і неминучою загибеллю. 

Вже значно пізніше я дізналась про те, що історія таки спрощена і романтизована, адже таких матчів в 1942 роціміж командою "Старт"  (офіційно «команда хлібозаводу № 1») було принаймні два: 6 серпня (німецька команда програла рахунком 1:5), та матч- реванш 9 серпня, який знову виграла київська команда з рахунком 5:3. Саме другий і був названий «матчем смерті». Пізніше, вже в 1943 році, чотирьох футболістів таки розстріляли, але не через гру, а за саботаж на хлібозаводі, де вони працювали. 

Незважаючи на розбіжність між історичними подіями та легендою, експлуатованість цієї історії ще радянською пропагандою, для українців це все ж символ - символ перемоги окупованих над окупантам, доказ того, що перемагати можна і треба.  

Росіяни знову брутально кроять нашу історію, порпаються в ранах, заносячи заразу ілюзії власної меншовартості, зрадливості і вторинності. Приправлені розтиражованим Безруковим, про якого Валентин Гафт сказав: "Умереть не страшно, страшно, если тебя потом сыграет Безруков", рафіновано нудними Катериною Клімовою та Елизаветою Боярською, якимись мабуть красивими картинками і спецефектами, 
ці згубні ідеї попрямують в свідомість некритично налаштованих попкорнових підлітків, які навряд (хоча можливо - я так і залишусь невиправною оптимісткою), розбиратимуться що там і до чого.  

Ну не можуть в душу не плюнути. Колись ми почнемо відбиватися в інформаційній війні чи як?
64

Коментарі

119.04.12, 18:58

Придется смотреть... Блин.

    219.04.12, 19:02Відповідь на 1 від gav5713

    а я не буду

      319.04.12, 19:08Відповідь на 2 від barragtu

      Надо. Иначе как при совке получится - не читал, но осуждаю.

        419.04.12, 19:08

        ах какой рейтинг у заметки , хи хи хо хо

          519.04.12, 19:10Відповідь на 3 від gav5713

          ви мабуть маєте рацію

            619.04.12, 19:10Відповідь на 4 від Сам Солітон

            як то кажуть "і шо?"

              719.04.12, 19:20

              Та складно відбиватись. Кіно у нас не знімають.
              Але ти вже відбиваєшся.

                819.04.12, 19:21Відповідь на 7 від Simha

                один в полі не воїн. а одна?

                  919.04.12, 19:30

                  для українців це все ж символ - символ перемоги окупованих над окупантам... для украины символ матч 3 повер от жилетт... больше у этой страны ничего нет

                    1019.04.12, 19:32

                    Вот тут у меня тоже про кино
                    http://blog.i.ua/user/643802/933620/

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      4
                      5
                      6
                      7
                      8
                      37
                      попередня
                      наступна