хочу сюди!
 

Alisa

39 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 34-46 років

Не газуйте до суду щодо газу

Як ви гадаєте, чи є сенс судитись з Росією за газ? Навіть якщо справа виграшна на всі сто, як було у Фірташа?
Почну пояснення з байки, де є близький Віктору Федоровичу образ вовка: "Якось вовк спіймав здобич, а ведмідь її відібрав. Вовк пішов судитися до царя звірів - до Лева у Львів (він  же і Страсбург), а той присудив справедливо: здобич вполював вовк і вона його, отож ведмідь має повернути її вовку. Справедливість ствердилась! І ведмідь підкорився волі присуду і сказав, що най вовк прийде до нього по свою здобич і забере її. Отак приходь і забирай, але зауваж, що в рішенні суду ні слова нема, що ведмідь не має права полювати на вовка і що той не може сам стати здобиччю разом з своєю законною повернутою здобиччю. Мораль байки така: не лізь в печеру до змія-горинича, якщо ти не грузин"
Одним словом хотів би я бачити того судовиконавця у виграшній справі проти Росії...
То що маємо робити? Коритись диктату з Росії? Звичайно, що коритись, а не нариватись, щоб не стати здобиччю. Якщо когось "примусили до миру", а нас примушують до дружби - будемо дружити на мус з відповідною чесністю і порядністю...
Я от нещодавно прочитав гарну публікацію в "Українській правді" Володимира Дзьобака "Вони на гачку у Путіна. Вона і... Україна!" (http://www.pravda.com.ua/columns/2011/09/9/6574650/) - тут все гарно розписано, але дивним чином пропущено досить важливу тему: "Транзитну мережу газу в Україні включно з газосховищами і власним газовидобутком"
Давайте подумаємо добре і вияснимо: а що нам дасть суд з Росією, окрім неприємностей? Явно мало що. То нащо на нього витрачати зусилля і кошти. Якщо Росія не схоче піти на паритетні домовленості - їх не примусиш жодним чином і тоді що ми робимо? Те, що й робили завжди з такою дружбою на славному газопроводі "Дружба", тільки на порядок збільшуємо масштаби: тобто продовжуємо красти газ з магістральних газопроводів транзиту газу і твердо в тому не зізнаватись. Будемо жалітись, що все старе, а оновити грошей нема - усі в Росію йдуть... Зрозуміло, що одразу почнуться дружньо-погрозливі пропозиції спільного консорціуму для модернізації газопроводу, а ми на те: нащо той клопіт, як ви он новеньке і гарненьке будуєте в обхід України? Нас же і це барахло влаштовує - воно так гарно і корисно для нас протікає...
Гнила комбінація, але я особисто кращої не бачу. Європейці вкотре кидають нас "під танк розборок" з Росією сам на сам, тому і ми маємо право не сильно з ними панькатись і вибачатись до того часу, аж поки вони дружно від імені Євросоюзу не зроблять давно назрілу пропозицію нам: розпочнуть купувати газ на кордоні України з Росією і вже за його транзит домовлятись безпосередньо з нами. Думаю не треба пояснювати наскільки це убезпечить Україну надалі від шантажу з боку Росії в питання постачання газу і його вартості.
Є ще варіант федералізації України з Росією і Ко, про що цілком плідно домовлялись Путін і Тимошенко, але чомусь не дуже погідно стало виходити з Януковичем.
Хто його зна, як все буде далі, але що судитись безглуздо - це однозначно.
Я так вважаю.
А ви?

Богдан Гордасевич
м. Львів
18

Коментарі

114.09.11, 13:14

не всё так, Тимошенко говорила, что с Москвой можно договорится по газу либо по коммерческой цене, либо со скидкой но придётся сдать национальные интересы. По этому она договорилась по коммерческой цене и скидка на три года на газ и не обсуждать тот же срок цену транзита. Тут всё логично, Россия не обязана по дешёвке продавать газ Украине.
по поводу суда, не с умом этой власти тягаться с Россией. А если судится, не будет медведя и волка, контракты и решения европейского суда будут выполнятся, а то у медведя лев может поделить шкуру

    214.09.11, 13:28Відповідь на 1 від Hudson Hawk

    Ніяких рішень міжнародних судів Росія не буде виконувати, як і не виконувала ніколи, тому і немає сенсу з нею судитись.

      314.09.11, 13:32

      З подивом спостерігаю, як всі-всі обходять увагою тему власного нафто та газовидобутку. Металу та заводів колись вистачало, але жоден з президентів за 20 років і "не почухався".

      Розвідані родовища були відомі ще 100 років тому, цікаво чим займались українські геологи весь цей час? Невже нічого не додали? Десь читав що додали - недаремно Росія рветься до Тузли, а Румунія до острова Зміїний!!!

        414.09.11, 13:49

        з вовками жити - по вовчи вити. спочатку перетворити власні суди на фарс, а потім просити захисту у судів европейськіх-сміх. коли сідаешь грати з певним ігроком - треба враховувати певні правила. Европа - це інший вимір життя, до якого Росії з її азіатськими понятями не дійти ні коли, а тому надіятись на европейське порозуміння -не варто. вовку треба враховувати, що медвідь мислить категоріями середньовічної ординської навали: пайзца, ярлик, данина, МОЕ, не МОЕ але ХОЧЕТЬСЯ тощо. ...і запад тут не завжди поможе

          514.09.11, 14:13Відповідь на 2 від Богдан Бо

          не думаю, что Россия пойдёт на это, будет выполнять, деньги находятся в Европе, а по решению суда любой европейский банк перекроет кислород, это не басманный и пещерный суд

            614.09.11, 14:45

            Судитись до останнього! Не виконають? Ок, тоді і ми не зобов'язані тримати ціну на транзит! Впердолити їм адекватну ціну! А отримувати її через відбір газу з магістралі. Причому, в даному випадку, керуючись не ЇХ, а НАШОЮ ціною Північний потік? Понти для лохів. 20 млрд кубів, а через Україну, наск. мені відомо, йде більше 100! Так що без нашої труби аж ніяк...
            А ще - власний видобуток! Кроки в цьому напрямку робляться. Вже підписали з американцями на видобуток сланцевого газу - це тільки перша ластівка...
            Що не може не тішити - ЛЮБИЙ українській уряд, навіть суперпророссійський, зіткнувшись з реаліями, відходить від раші і наближається до України, що не може не тішити...

              714.09.11, 17:31

              Якщо без "подлянок" з боку українських нуворишей від бізнесу, то Росія відпускала б нам газ по 50 дол.! Угоду ту, здається ніхто не розривав! Цей простий план Ю.В. Тимошенко зірвали ті хто зацікавлений в геноциді українського народу!

                814.09.11, 17:58Відповідь на 3 від Леонід

                Шановний, в тому і річ, що свій видуботок вони прихватизували і гонять в Європу; газ за евро цінами. Шуфричі та ін. мерзота: в того 5 "вишок" в Полтаві, в того у Львові. Ось і нате Вам. А для населення російський газ.
                І підприємтва, що вони прихапали є збитковими через таку ціну на газ для промисловості, точому вони ще досі раком стоять? Відмивають кошти один на одному

                  914.09.11, 19:21

                  На мій погляд,потрібно змінити владу,як в Україні,так і в Росії...Розмовляв минулого року з одним прибічником ПеРдунів,то він мені каже,що завдяки Харківським угодам,була знижена ціна на газ на 1/3,так я погодився,але заперечив і запитав його,як власника приватного будинку в Царичанці,що і для нього знизили ціну на 1/3?На що він не зміг дати відповідь...Сенс всіх відносин України з Росією,буде тільки тоді,коли в керівництві наших держав будуть,в Україні - Українські патріотичні керівники,я маю на увазі ні якуневичей,ні тимошенок,а ні ющенок з кучмами та кравчучками,а в Росії - російські,ні путні,ані менделя,а сили,з якими можливо буде вести конструктивний діалог .А суди ні до чого корисного не преведуть

                    анонім

                    1014.09.11, 21:12Відповідь на 3 від Леонід

                    До побудови газопроводу Уренгой-Памара-Ужгород,газ качали з України,а саме з Західної України,де і залишилися природні газосховища.Тоді відливали танки,опалювалася і Москва і Ленінград українським газом.Побачимо,як Раша буде себе вести зі своїм"Південним потоком".Те,що в Україні є природнє,Раша не буде робити штучно,дуже дорого.А саме газосховища.Газ подається у всі країни"порціями",а в перервах регулюється тиск і саме за рахунок газосховищ.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      4
                      попередня
                      наступна