хочу сюди!
 

Светлана

44 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 42-55 років

"Демократія по-українськи": Фінал за кадромВчорашній спецпроект Першого національного називався, нагадаю, – "Демократія по-українськи". А тепер стежимо за руками.

Спочатку це мав бути прямий ефір. Потім виявилося, що – ні, запис, але в режимі реального часу. Вчора ввечері, за дві години перед ефіром, потелефонували й вибачилися: на жаль, пані Оксано, в реальний час не вклалися, на півгодини (!) перебрали, довелося трошки підрізати, Ви ж розумієте...
І "підрізали", мушу сказати, дуже професійно – залишивши в ефірі критичні завваги на адресу тільки одного з кандидатів. Гладенько так вийшло. Гламурненько.
Але найцікавіше сталося потім, коли камери погасли і ми, продовжуючи вже між собою ту саму суперечку щодо теорії "меншого зла", повернулися в гостьову кімнату. П'ятихвилинка замішання при гардеробі, вмикання мобільників, договорювання недоказаного... Застібаючи пальта, інтелігенція рушила до дверей. Аж тут...
БА-БАХ!...
Нога охоронця з розмаху захряпнула з коридора двері просто інтелігенції перед носом. Передні оторопіло завмерли.
- Що там, що? – допитувалися задні.
- Придется немножко подождать, – ховаючи очі, ніяково пояснила асистентка. – Тимошенко идет по коридору...

  Стоп-кадр, момент істини, німа сцена. "Ревізор" відпочиває – ефектнішого фіналу до цілого попереднього "дійства на камери" не вигадав би жоден драматург.

  Ніколи не забуду виразу їхніх облич тієї миті – сивочолих, поважних людей: лікар, учений, художник, авіаконструктор... Щойно, яких десять хвилин тому, вони закликали українських виборців голосувати за ту саму кандидатку, через яку зненацька опинилися в пастці. У приміщенні, вийти з якого зможуть тільки тоді, коли на те буде Її воля. Коли Їй буде зручно.
Боляче дивитись на принижених стариків: мабуть, так виглядала та українська професура 1920-х, котра на процесі СВУ 1930 р. згодилася "співпрацювати зі слідством". "Стоять, сукі! Ваше мєсто у параші!"
     І саме в ту мить я остаточно збагнула, в чому полягає головна перевага мого вибору – "не підтримую жодного кандидата" – порівняно з їхнім – "за менше зло". Атож, я так само символічно "дістала ногою в писок" – стояла перед замкненими дверми, як у тюремній камері, й чекала, коли мене випустять, мене так само брутально, по-бандитському "нагнули"... Але я знала, що від зла, "більшого" чи "меншого", нічого іншого чекати й не доводиться: поки сила на його стороні, воно завжди чинитиме насильство. Тому мені, на відміну від моїх старших колег, не плюнули в душу. Нагнули – без моєї в тому участі: я відмовилася "співпрацювати зі слідством". Моя людська гідність лишилася при мені.
  А це, смію запевнити, не так і мало – ні для людини, ні для нації.
  Тож, замість повторювати те, що було вирізано з моїх слів при монтуванні передачі, додам тут тільки одну цитату – з Івана Франка:
"Голосуючи за "менше зло", обираєш зло".
А значить, додам від себе, робиш його сильнішим.
І тому, в кінцевому підсумку, – завжди прораховуєшся.
Оксана Забужко
Письменниця,
Віце-президент Українського ПЕН-центру

23

Коментарі

Гість: бурулькай

15.02.10, 17:30

пані Забужко класна писачка, але тут вже трохи перегибає...

ну і шо, шо затраснули двері на хвилину?
а коли в метро двері зачиняються - теж мабуть ображається?

а її "проти всіх" - то тупняк, який нічо не вирішує.

  Гість: Алёнка Шанэль

  25.02.10, 17:33Відповідь на 1 від Гість: бурулькай

  И что прикажете делать дальше?

   35.02.10, 17:34

   Хорошая статья. Вашу позицию поддерживаю. Но я все равно за Януковича. Хотя еще и не имею права голоса. Надеюсь он выиграет, посмотрим, что он сможет сделать. Каждый человек имеет право на свое мнение...))

    45.02.10, 17:39

    сам хотів це викласти.

    змішані чуйства.


    http://www.youtube.com/watch?v=PDyacEITM_0&feature=related

     55.02.10, 17:41

     Пісачка і філософічка.

      Гість: бурулькай

      65.02.10, 17:44Відповідь на 3 від Brainless

      Но я все равно за Януковича. посмотрим, что он сможет сделать. уже посмотреть имели массу возможностей.

      не насмотрелись?

       75.02.10, 18:03Відповідь на 3 від Brainless

       Каждый человек имеет право на свое мнение...))Добре, що так є і сподіваюсь, що коли ви вже отримаєте фактичне право голоса - так теж буде...

        85.02.10, 18:42

        Майдан за кадром.
        Із розповіді тітоньки у 18 київському троллейбусі:
        -"Ось їду, 2 години на Софії за Юлю постою, 30 грн. зароблю, ще концерт, казали, буде. Потім на Михайлівську піду, знайома казала, там за Януковича більше платять... Отак і живу, бігаю з майдана на майдан, де 20, де 30, а де і 50 грн. зароблю. А чого? Я в цьму місяці, вперше за останній рік собі халву і буженинку купила. Так іноді хочеться, аж слина тече!"
        Послухала, і так мені гірко стало..................

         Гість: Ingrey

         95.02.10, 19:10Відповідь на 3 від Brainless

         Ну, поживемо- побачимо. Але я чомусь йому аж ніяк не довіряю, бо навряд він міг змінитись. А якшо так?? Тоді, щось би в лісі вмерло, то 100 %)))

          105.02.10, 21:10Відповідь на 8 від Julia Taneta

          Нормально все: плебс був у всі часи
          Бісить, що такі самі у нас на горі в лідерах-"демократах" - оце справді гірко!

           Сторінки:
           1
           2
           попередня
           наступна