хочу сюда!
 

Marina

39 лет, рак, познакомится с парнем в возрасте 38-50 лет

Дорогий годинник Кирила - це "форма смиренності"

У Російській православній церкві викликав здивування ажіотаж навколо дорогого годинника патріарха Кирила.

Під час візиту патріарха в Україну на них звернули українські журналісти, повідомляє "Інтерфакс-Релігія".

"Якщо це справді дорогий годинник, то доречно поставити запитання: а чи знає сам патріарх, що він дуже дорогий?", - запитує професор Московської духовної академії протодиякон Андрій Кураєв.

Він пояснив, що патріарх по магазинах не ходить і що значною мірою побут і служіння авторитетного священнослужителя, не тільки патріарха, обставлений подарованими йому предметами.

"Цілком можливо, що цей годинник був подарований патріарху кимсь із президентів тих десятків країн, на території яких наша Церква здійснює свою пастирську діяльність", - припустив отець Андрій.

У зв'язку з галасом навколо патріаршого годинника він також нагадав, що аналогічні претензії висловлювалися і вслід святому праведному Іоанну Кронштадтському: як це, мовляв, панотець закликає до духовного життя, а сам носить дорогі шовкові ряси?

"І одного разу отець Іоанн відповів на такий докір, він сказав: я довго сумнівався, чи можу залишати в себе такі дорогі подарунки, а потім зрозумів, що, якщо я буду їх віддавати, то ображу людей, які ці подарунки мені зробили", - розповів протодиякон.

Отець Іоанн роздавав анонімні гроші, що до нього приходили, а дорогі упізнавані предмети залишав собі, щоб не бентежити тих, хто йому їх дарував.

"Це теж форма смиренності: не стилізувати себе під мандрівного злиденного ченця, а смиренно користуватися тим, що дають тобі люди і Церква, але при цьому серцем не прикипаючи до цих речей", - сказав отець Андрій.

За матеріалом УП.
10

Комментарии

18.08.09, 14:59

Як генералу КГБ - то нормальний подарунок
Як патріарху - то мабуть занадто

  Гость: Ferguson

  28.08.09, 15:00

  Испаський філосов екзистенціоналіст Мігель де Унамуно, писав в одному із своїх ессе, що священик у церкві вірить у що завгодно крім Бога, у якого непоборно вірить церковний сторож. Кремлівська церква – це таке ж «псевдо», як більшість речей та моральних понять у сучасному світі. Не даремно говорить російська приказка стосовно Храму Божого, що він - «.. не бревнах, а в ребрах..»!

   Гость: V-K

   38.08.09, 15:01

   Кто-то из Апостолов сказал нечто вроде- не буду есть мяса вовек,если это повод соблазна другим (точно не помню)

   "Будьте мудры, как змии и просты как голуби" это слова Иисуса Христа,запечатленные в Библии.

   и еще "Не судите,да не судимы будете"

    48.08.09, 15:03

    та чорт з ним, з тим годинннком, а більше ніж чотиримільярдні статки мабуть теж подароовані

     58.08.09, 16:15Ответ на 1 от блогер

     Як генералу КГБ - то нормальний подарунок
     Як патріарху - то мабуть занадто
     Не, патриарх круче генерала

      68.08.09, 16:55

      а мені пох який там в нього годинник! в нас і без того проблем повно!