хочу сюда!
 

Галина

39 лет, рак, познакомится с парнем в возрасте 38-50 лет

Альтернатива шоколадним корупціонерам,казнокрадам і брехунам(1)

Коли Степанович потрапить до другого туру, можна буде спокійно відкорковувати шампанське, бо це – гарантована перемога на виборах. Правда, як у той другий тур попасти, ніхто не знає", – ділиться з УП проблемами лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка один з його соратників.

Питання "Як потрапити до другого туру?" бентежить колишнього міністра оборони більше восьми років. Він уже двічі балотувався в президенти і двічі програвав.

На виборах 2010 року результат Гриценка був відверто поганим, тоді він набрав лише 1,2% голосів.

Але за чотири роки, на президентській гонці 2014-го, підсумок був кращим – його підтримали 5,48% виборців. Тоді Гриценко став четвертим, його випередили Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та Олег Ляшко.

Такі результати віщували партії Гриценка впевнений прохід до Верховної Ради. Але не сталося, як гадалося. Через відсутність серйозного медіаресурсу й атаки з боку конкурентів у 2014 році "Громадянська позиція" опинилася за бортом парламенту та отримала лише трохи більше 3% голосів за необхідних 5.

Через багатообіцяючі старти і провальні фініші Гриценка часто називають "першим непрохідним кандидатом".

Такому не найприємнішому іміджу він може дякувати виключно собі. Під час кампанії 2010 року саме його команда вигадала йому передвиборний слоган"Прохідні самі пройдуть. А я голосую за Гриценка!".

епер у нього з’явився шанс виправити ситуацію. Гриценко ще ніколи не мав такого стартового рейтингу, як зараз. За нього готові проголосувати близько 16% українців серед тих, хто вже визначився з вибором. У соцдослідженнях його випереджає лише Юлія Тимошенко, яку готові підтримати приблизно 20%.

І якщо ця двійка потрапить до другого туру – Тимошенко не матиме шансів.

Тому лідер "Громадянської позиції" готується до останнього бою. У його оточенні переконують: якщо Гриценко програє втретє, то більше не балотуватиметься. Фактично, це боротьба не тільки з політичними конкурентами чи олігархами, які його "мочать" на своїх телеканалах, це боротьба з тінню минулого і з самим собою.

"Українська правда" з’ясовувала, як Анатолій Гриценко готується до президентських виборів, хто йому допомагає, з ким веде переговори, які проблеми стоять перед ним та чому політику так важливо покінчити з минулим.

Мойсей для молодих

Анатолій Гриценко активно їздить країною, зустрічається з виборцями, слухає невдоволення та різні побажання.

Уже восени він повинен визначитися з претендентом на посаду керівника виборчого штабу, обрати регіональних представників, затвердити стратегію, брендування та слогани кампанії.

І найголовніше – до вересня треба закрити питання щодо підтримки чи не підтримки лідера "Громадянської позиції" з боку інших демократичних опозиціонерів. Для впевненості Гриценкові дуже необхідна підтримка мера Львова Андрія Садового. 

Перш за все партія "Самопоміч", лідером якої є Садовий, цінна своїми регіональними осередками. Наявність своїх людей на місцях дуже важлива, адже саме вони мають захищати результати виборів по комісіях. Переговори щодо цього продовжуються, проте перспективи домовитися з мером Львова досить туманні.

озмови щодо підтримки на виборах президента паралельно ведуться і з малими партіями "ДемАльянс", "Європейською партією" Миколи Катеринчука та "Хвилею" Віктора Чумака. Підтримка кожної з цих політсил коливається в межах 1%.

У 2014 році "ДемАльянс" йшов на парламентські вибори спільно з "Громадянською позицією" Гриценка, а її співголова Василь Гацько навіть мав третій номер за партійними списками. Втім, наразі про спільний похід поки не йдеться.

Як розповів УП Гацько, його партійці не залучені до команди Гриценка. За його логікою, до кінця літа важливо домовитися, щоб від "Самопомочі", "ДемАльянсу" і "Громадянської позиції" йшов один кандидат у президенти. І на цей момент переговори ведуться виключно щодо єдиного кандидата.

Не завадила б Гриценку й підтримка антикорупційних активістів. Тим більше, що один з найвідоміших серед них – голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін – також входив у першу п’ятірку "Громадянської позиції" у 2014 році.

Але й з цього флангу, схоже, поки допомоги чекати зарано.

"Я можу сказати лише, що бажаю успіху Гриценкові і хочу, щоб він переміг. Але я не думаю зараз про якусь політичну діяльність, ми займаємося боротьбою з корупцією і домагаємося створення незалежного антикорупційного суду. Ми кілька тижнів тому зустрілися з Анатолієм, чисто по-людськи попили каву, особливо про політику і не говорили", – розповів УП Шабунін.  

Хоча домовитися з можливими партнерами поки не вдалося, переговори ще тривають. Гриценко займається пошуком політтехнологів для старту кампанії. За даними УП, наразі перемовини ведуться з українським технологом Сергієм Гайдаєм. Раніше він співпрацював з Віктором Ющенком, Миколою Катеринчуком, партіями "Народний фронт", "УКРОП" та "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі.

Подейкують також про завжди модних на українських виборах американців, але поки це лише на рівні чуток.

Сам лідер "Громадянської позиції" неохоче говорить про пошук технолога.

1

Комментарии

112.07.18, 16:56

Для Політтехнологів потрібні гроші і гроші великі, а у нього їх немає. Розраховувати на здоровий глузд виборця - марна справа( по своєму досвіду знаю). Бо він(здоровий злузд) у виборця з`явиться не раніше 2025 року. То ж перспектив у нього і вчетверте немає, це факт.