хочу сюди!
 

светлана

41 рік, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 35-50 років

Генеральний прокурор Юрій Луценко закликає депутатів ВРУ

Звіт Луценка в Раді: генпрокурор розповів, що змінилося після Майдану і де корупція найбільша
24/05/2017 15:38

 

“За експертним висновком, у тому числі Інституту економіки Національної академії наук України, в часи Януковича Україні було завдано шкоду понад 40 мільярдів доларів США. Це приблизно одна річна видаткова частина державного бюджету. Мені здається, це пік”, – заявив генпрокурор Юрій Луценко під час звіту у Верховній Раді 24 травня.

Він не згоден із тезою, що з часів Майдану нічого не змінилося. “Податкові площадки знищено, “скрутки” так звані – з 1 червня запускається автоматизована система, яка їх знищить; відкати за ПДВ – з 1 травня існує автоматизована система; подвійне оподаткування в країні і окремо в сільськогосподарських підприємствах, на чому грали недобросовісні голови колгоспів із Кіпру, знищено; державні закупівлі (махінації) – знищено. Я не говорю, що це знищено остаточно, але це підірвано на 80-90% системою ProZorro… Ціна на газ для населення та промисловості – знищено”, – заявив Луценко.

Він зазначив, що чим більше зробить Верховна Рада для подолання корупції, тим менше залишиться робити Генпрокуратурі.

“Нам залишилося три теми. Тема вугілля – якщо раніше розкрадання йшло через спеціальні схеми бюджетного фінансування шахт, то сьогодні не меншу загрозу становить так звана схема “Роттердам+”. Ви маєте прийняти закон про ренту на вугілля і інші корисні копалини в Україні – так само, як це зроблено для газу. Зробите це – і ми перегорнемо ще й цю сторінку мафіозних загроз”, – сказав генпрокурор під оплески.

“Також нам потрібно навести лад на митниці. Там багато робиться, але треба запровадити звірку даних розмитнення з нашими сусідами – країнами ЄС. І 80% злочинності впаде! Це треба набрати політичної мужності Кабінету міністрів і зробити це”, – заявив генпрокурор.

“І третя схема, найважливіша. Найбільша корупція, наскільки її оцінюю я і НАБУ, сьогодні знаходиться у сфері призначення на менеджмент державних підприємств. Шановні колеги, прийміть нарешті рішення про приватизацію “Центренерго”, гідроенерго і всіх інших підприємств, про які уже весь інтернет забитий чутками. Приватизуйте – і нехай платять податки”, – заявив очільник ГПУ.

На думку Луценка, якщо це буде зроблено, “ми зможемо змінити обличчя України”, передає “УП“.

Також Генпрокурор заявив, що в Україні не вистачає суддів для розгляду усіх кримінальних провадженнь, які надходять до суду.

“Правдою є те, що співвідношення направлених до суду проваджень та судових отриманих вироків є абсолютно неприйнятним. В 2015 році правоохоронними органами до суду було направлено 1696 справ. Завершено судових слухань з вироком – 755. В 2016 році направляємо 1739 справ, отримуємо 492 вироки. У поточному році відправляємо 700 нових проваджень, отримуємо 230 рішень… Зі всіх цих вироків лише 104 особи отримали реальний термін покарання через позбавлення волі”, – розповів Юрій Луценко.

Він заявив, що однією із причин такої “кризової ситуації є чисельність суддів у судах”.

“Наприклад, в Дарницькому, Оболонському, Подільському районних судах столиці є лише чотири судді, п’ять суддів у Голосіївському, Печерському, Солом’янському районних судах. Весь вал справ проти високопосадовців, який йде у Печерський суд, мають розглядати п’ять суддів”, – сказав Луценко.

“При цьому 2016 і поточний рік кількість кримінальних проваджень, що надійшли на розгляд суддів, подекуди сягає тисячі. Солом’янський суд – 2269 справ, Дарницький – 1163, Печерський – 857. У нас просто банально немає кому розглядати справи і виносити вироки”, – додав він.

Юрій Луценко заявив, що для вирішення цієї проблеми треба створити спеціалізовану палату в існуючому кримінальному суді з розгляду справ категорії “А”.

“Цей антикорупційний суд з нових суддів, обраних через відкриті тести з участю громадськості, може уже до кінця цього року запустити справжній механізм справедливості в судах”, – сказав він.

Також Юрій Луценко натякнув Верховній Раді на необхідність підвищити зарплату прокурорам.

Генпрокурор подякував народним депутатам від імені прокурорів за те, що “вони змогли підняти заробітну плату на 45%”.

“Тепер прокурор першого року місцевої прокуратури має на руки від 9 до 10 тис. грн., а прокурор регіональної – від 11 до 12 тис. грн.”, – сказав він.

Говорячи про плідну роботу прокурорів, Луценко зауважив, що їм необхідно було б подякувати.

“Найкращою подякою, шановні народні депутати, може бути ваше рішення про чергове підвищення зарплати, яке зробить їх ще більш незалежними, ще більш принциповими і ще більш успішними”, – сказав Луценко.

http://novynarnia.com/2017/05/24/zvit-lutsenka-v-radi-genprokuror-rozpoviv-shho-zminilosya-pislya-maydanu-i-de-koruptsiya-naybilsha/?aid=13P92Y.wghot


Генпрокурор назвав трьох "китів" сучасної корупції в Україні
Середа, 24 травня 2017,

Генеральний прокурор Юрій Луценко закликає здолати корупцію у вугільній галузі та у Митній службі, а також віддати на приватизацію державні підприємства.

Про це він заявив, завершуючи свій звіт у Верховній Раді.

"За експертним висновком, у тому числі, Інституту економіки Національної академії наук України, у часи Януковича Україні було завдано шкоду понад 40 мільярдів доларів США. Це приблизно одна річна видаткова частина державного бюджету. Мені здається, це пік" – сказав Луценко.  

Він не згоден із тезою, що з часів Майдану нічого не змінилося:

"Податкові площадки знищено, скрутки так звані – з 1 червня запускається автоматизована система, яка їх знищить; відкати за ПДВ – з 1 травня існує автоматизована система; двійне оподаткування в країні і окремо в сільськогосподарських підприємствах, на чому грали недобросовісні голови колгоспів із Кіпру, знищено; державні закупівлі (махінації) – знищено. Я не говорю, що це знищено остаточно, але це підірвано на 80-90% системою ProZorro… Ціна на газ для населення та промисловості – знищено".

Він зазначив, що чим більше зробить Верховна Рада для подолання корупції, тим менше залишиться робити Генпрокуратурі.

"Нам залишилося три теми. Тема вугілля – якщо раніше розкрадання йшло через спеціальні схеми бюджетного фінансування шахт, то сьогодні не меншу загрозу становить так звана схема "Роттердам +". Ви маєте прийняти закон про ренту на вугілля і інші корисні копалини в Україні – так само, як це зроблено для газу. Зробите це – і ми перегорнемо ще й цю сторінку мафіозних загроз", – сказав генпрокурор під оплески.

"Також нам потрібно навести лад на митниці. Там багато робиться, але треба запровадити звірку даних розмитнення з нашими сусідами – країнами ЄС. І 80% злочинності впаде! Це треба набрати політичної мужності Кабінету міністрів і зробити це", – сказав Луценко.

"І третя схема, найважливіша. Найбільша корупція, наскільки її оцінюю я і НАБУ, сьогодні знаходиться у сфері призначення на менеджмент державних підприємств. Шановні колеги, прийміть нарешті рішення про приватизацію "Центренерго", гідроенерго і всіх інших підприємств, про які уже весь інтернет забитий чутками. Приватизуйте – і нехай платять податки", – заявив він.

На думку Луценка, якщо це буде зроблено, "ми зможемо змінити обличчя України".

Генпрокурор додав, що він завжди готовий до співпраці з парламентом.

Олена Рощенко, УП

http://www.pravda.com.ua/news/2017/05/24/7144856/?aid=13P92Y.wghot

4

Коментарі

125.05.17, 12:50

Погоджуюся, Юрко, з "Ротердамом + та іншими речами та хочу Вам, як старший офіцер "К" СБУ, сказати про те, що доки Ви не позбудетися "Про-ку-ку-ра-дурських", клан яких сформувався ще з дітей псевдоеліти в другій половині 90-х років, толку не буде... Як казав Кузьма Прутков: " Зрі в корень..." І хотіло б ся вірити Луценку (довбаний жидо-соціаліст) та Матіосу (з нього СБешних в Одесі, як з мого хера молоток), та не можу...

    226.05.17, 15:28Відповідь на 1 від ЧарКес

    Шановний пане - я з вами згідний і це не по Карнегі. У нас домінує псевдоеліта з пост-совкової номенклатури. І що ви пропонуєте? Знищити? А далі що? Давайте забувати тезу більшовизму: "...все зруйвнуєм, а затим..."
    Я написав статтю "Сучасне вагітне майбутнім", тому не маю бажання повторюватись, але мушу щораз це робити: критикуючи подавайте позитивне. Мені давно начхати, хто є поганим, бо я цікавлюся тим, хто є хороший і перспективний, як діяч майбутнього. Ось моє "Зри в корінь"

      326.05.17, 15:36Відповідь на 1 від ЧарКес

      До речі, якщо ви з Тернополя, то цікаво знати ваше розуміння відсутності підпису кому він на пам'ятнику, який начебто Тарасу Шевченку коло драмтеатру його ж імені. І наявність дотепер памятника О. Пушкіну в самому центрі Тернополя, але відсутності пам'ятника Богдану Хмельницькому? Перший жодної дотичності, окрім імперської домінанти, не має до міста, а другий більш ніж заслужив, але не у наших сучасників, на увічнення саме тут.

        426.05.17, 16:34Відповідь на 3 від Богдан Бо

        Давно і офіційно запропоновано (пройшло через відповідну депутатську комісію ще у 2012 чи 2013 році, в присутності головного архітектора міста Тернополя, з врученням йому відповідного рішення) пам'ятник Пушкіну забрати в глухий сквер на вул. Пушкіна в районі т.зв. мікрорайону "БАМ", а ще краще - продати з аукціону. Стосовно пам'ятника Шевченку, то вроді ж там є надпис у вигляді Тарасово підпису "Т. Шевченко". Але перевірю. І так, що б і Ви у Львові знали: в Тернополі на пам'ятнику Степану Бандері спочатку був тільки напис "Степан Бандера", і тільки дякуючи особисто мені, не за бюджет міста, з дозволу Данила Чепіля, що має авторське право нагляду за цим пам'ятником, ми змінили плиту за часів РегиАналів у 2011 р після дебільних "псевдосудів" РегиАналів на напис "Герой України Степан Бандера