хочу сюда!
 

Alina

30 лет, весы, познакомится с парнем в возрасте 35-45 лет

Утиски якої мови?

Для більшості батьків знайти хороший дитячий садочок або школу –– цілий квест. Адже хотілося б, щоб там працювали професійні педагоги, черга у заклад була б не на три роки вперед, а навчання не коштувало половину сімейного бюджету. Також бажано, щоб до школи чи садочка не треба було їхати через все місто. Але для багатьох батьків та дітей цей квест набуває додаткової складності через їхню мову спілкування. Так, в Україні і досі є труднощі з отриманням освіти та різних послуг державною мовою. Люди, які розмовляють українською в Україні, регулярно почувають себе дискрімованими.

Політики п’ятої колони спекулюють на нібито атаках на російську мову. У той самий час діти, які не володіють російською, сидять в кабінетах у лікарів і не розуміють їх, бо до них не хочуть чи не можуть звертатися не просто рідною та зрозумілою мовою, а державною, як вимагає цього чинне законодавство   https://www.facebook.com/ivan.oberemko/posts/3112495582170342

Поки випадкові депутати вимагають виділити мільйони гривень на друк підручників російською, першокласники виходять з уроку української мови і слухають, як той самий вчитель на перерві переходить з ними на російську. А батьки україномовних дітей не можуть знайти для них спортивний гурток або заняття зі співу, де б тренери та викладачі говорили з ними українською. https://www.facebook.com/victoria.guerra.7/posts/3053843514653266

І справа не в тому, що “якщо краще пошукати, то обов’язково можна знайти”. Проблема в тому, що таке питання взагалі не повинно виникати. Кожен громадянин має право прийти у школу, лікарню, кафе, кінотеатр, крамницю та отримати послугу державною мовою. Бо де, якщо не в Україні? Ніхто з нас не повинен ніяковіти та просити офіціанта звертатися до нас українською в Україні або місяцями шукати секцію з боксу для дитини, де б з нею говорили державною. Це має відбуватися автоматично.

Вже підростає покоління дітей, які взагалі не знають російської. Натомість багато з них змалечку вивчають, наприклад, англійську, німецьку чи французьку. Їхні батьки усвідомлюють, що це відкриє перед дітьми ширші горизонти та дасть можливість інтегруватися у європейську спільноту –– подорожувати, навчатися, сприймати західний культурний продукт. Ці діти не дивляться совєцькі або російські мультики. Деякі навіть самостійно перемикають, коли потрапляють на “Машу і Мєдвєдя”. Але “перемкнути” лікаря, вчителя чи тренера вони не можуть.

Згадайте, як ви вперше опинилися за кордоном: де все нове, а люди навколо говорять не рідною для вас мовою. Вам потрібен якийсь час, щоб адаптуватися, навіть, якщо ви вчили цю мову. А якщо ні? Якщо навколо вас всі спілкуються мовою, яку ви не знаєте? Діти в Україні, які не вчили російську (бо не повинні), нерідко змушені почуватися скуто у своїй же країні та навіть бути у меншості. Для багатьох це серйозний стрес, тому нерідко природне бажання бути зрозумілими та бути як всі змушує їх переходити на російську.

Але попри це політики в Україні продовжують здіймати ґвалт на “захист” російської мови та російськомовного населення. Маніпулюють цим заради прикриття російської агресії, яка розпочалася саме під таким гаслом, та задля заробляння політичних балів і рейтингів. Разом з цим проросійські рупори підживлюють дискурс про існування міфічної мовної суперечки і утиски російськомовних людей https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2677212779229939 “Соціологічні опитування” стають також інструментами для запуску штучних суперечок про мову. https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2694454660839084

Але правда є такою, що українцям у своїй країні доводиться буквально виборювати право отримувати послуги та освіту державною мовою чи витрачати час і зусилля, аби виховувати дитину в україномовному середовищі.

Говоріть українською, вимагайте і надавайте послуги українською, захищайте українську і пам’ятайте, що #МоваВажлива


ФБ Уляни Супрун


12

Комментарии

аноним

128.07.20, 12:59

про Киев - это да, хотя всё чаще слышится родная речь на улицах

  228.07.20, 13:15

   328.07.20, 13:23

    428.07.20, 13:59

     528.07.20, 16:43

     Ну таке. Специалистов , которых обучали еще на русском надо куда - нибудь деть сделать вид что их нет. Те педагоги что заканчивают вузы сейчас - не идут работать в школы , садочки.
     Зато нянечки из сел не имея ни вкуса , ни..... да много чего не имея - все переквалифицировались в педагогов - обучаясь на заочном. Зато гарна мова. (путь вникуда)

      628.07.20, 17:34

      Могу пример привести . Со своей не шикарной укр. мовой . работая в саду, например - стараешься подбирать стихи для детей очень красивые , интересные , веселые , развивающие воображение , а приходит вихователь-заочник и даЕ якусь рiфмовку чи вiрш со словом *харчоблок*. Это капец, товарищи )

       728.07.20, 17:47

       "сидять в кабінетах у лікарів і не розуміють їх" - бидна дытына. сейчас же все учат английский, обращайтесь к английским докторам.

        828.07.20, 18:38

        Якщо Московія стане вимагати від Хунти -говорить не по-русскому-, знай це є утиск твоїх козацьких вольностей.

         928.07.20, 20:51

         За міжнародною Конвенцією потрібно охороняти мови НАЦМЕНЩИН які не мають своїх національних утворень(держав де проживають їх одноплемінці і панує їх мова). На території України підлягають захисту забезпечення культурного розвитку носії мов - Гагаузької, Кримсько - татарської, Караімської . Російська мова не входить у їх число бо ще існує держава РФія яка і є колискою їх мови. І громадяни вправі обрати її для свого подальшого проживання.

          102.08.20, 18:31Ответ на 1 от аноним

          У 12 році був у Києві. На залізничному вокзалі жодної газети чи журналу українською, в метро і автобусах - тільки російська з їх остогреццілим матюччям.. І я зрозумів що Київ в окупації. А ось у Харкові тоді звучала українська. Тільки коли мешканці України стануть її громадянами зі своєю мовою і культурою(що буде зневажати остогидлий російський ЗЕКівський шансон) можлива побудова міцної Держави, де буде жити вільний(а не незалежний) народ.

           Страницы:
           1
           2
           предыдущая
           следующая