хочу сюди!
 

Лия

43 роки, рак, познайомиться з хлопцем у віці 40-50 років

Роковини депортації українців з опольщених теренів

У 2019 році виповнюється 75 років від початку депортації з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках українців - автохтонних мешканців цих регіонів. 

Сотні тисяч українців було депортовано у примусовому, позасудовому порядку. Загалом, за офіційними даними у 1944-1946 роках. було переселено до СРСР 482,8 тисяч осіб. 

У 1947 році залишки українського населення, біля 150 тис. осіб, з історичних українських земель у складі Польщі в рамках Акції “Вісла” було депортовано на північ та північний захід Польщі.  

У наступні роки (до 1951-го) до УРСР з території Польщі було переселено ще близько 50 тисяч осіб.

Депортація супроводжувалася терором, репресіями, конфіскацією майна, встановленням режиму спецпоселень для депортованих українців, обмеженням їх політичних, соціальних, економічних і культурних прав. Тотальне виселення корінних українців зі споконвічних теренів за етнічною ознакою було ретельно сплановане і брутально здійснене комуністичними режимами Польщі та СРСР. Виселені з території Польщі українці знайшли свою другу домівку в різних регіонах України від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.

Депортація українців з села Новосільців (Сяноцький повіт) в СРСР. Березень 1946 року.

Джерело https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/75-ti-rokovyny-pochatku-deportaciyi-ukrayinciv-z-lemkivshchyny-nadsyannya-holmshchyny-pivdennogo-pidlyashshya-lyubachivshchyny-zahidnoyi-boykivshchyny-vidznachat-na-derzhavnomu-rivni

6

Коментарі

113.07.19, 16:40

А почали кремлівські правителі всі ці депортації,репресії,голодомори з підмосков'я,просто пам'ять у вірнопідданих дуже коротка.Люблять вони тих хто вбиває їх і їхніх дітей.

    213.07.19, 21:20

    ну и жили бы сейчас их потомки а территории современной Украины .. и ездили бы в Польшу на заработки ))Это я тебя так раздразнила или просто есть, что сказать?

      314.07.19, 09:09

      московія..