хочу сюди!
 

Наташа

49 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 44-53 років

Акт відновлення Української держави 30 червня 1941 р.

30 червня 1941 р. ОУН бандерівців проголосила у Львові Акт відновлення Української держави.

Ця подія стала ще одною ланкою в ланцюжку історії українського державотворення. Раніше були УНР і ЗУНР, знищені більшовиками й поляками, Карпатська Україна, розтоптана мадярами.

Проте українські самостійники не втрачали ентузіазму й використовували будь-яку нагоду, аби добитися створення Української держави.

Акт було проголошено без відома німців силами членства ОУН(б). Оунівці розгорнули масштабне повстання в тилу Червоної армії, нападали на тюрми з політичними в'язнями, захопили у Львові радіостанцію, по якій і було поширено звістку про українську незалежність.

Сам Акт є хорошим прикладом того, як невелика, але добре вмотивована, група пасіонаріїв може здійснювати свою волю.

Вибух німецько-радянської війни - це був шанс для реставрації Української держави. І українські революціонери не були б революціонерами, якби цим шансом не скористалися.

Утім, Акт 30 червня послужив ще й добрим лакмусовим папірцем ставлення нацистів до незалежної України. Їм довелося відкрито заявити, що вони не прийшли на наші землі, щоб давати комусь самостійність.

А значить, продемонстрували всій українській нації, що гітлерівська Німеччина - такий самий ворог, як і СРСР.

Нижче - оригінальний примірник Акта відновлення Української держави із власноручними правками Ярослава Стецька - Голови Українського Державного Правління і головного виконавця цього чину.

Зверніть увагу: слово "проголошення" Стецько викреслив і виправив на "відновлення". Це він зробив в останній момент, тому частина галицьких газет надрукувало текст Акта за старою чернеткою - зі словом "проголошення".

Проте у Львові Стецько саме відновлював Українську державу




Читабельний варіант тут http://photo.i.ua/user/3485938/515079/15507511/

Інформація взята з ФБ
Український Визвольний Рух - ОУН і УПА
9

Коментарі

11.07.19, 18:15

Наївні люди, бо вже 5 липня 1941 гестапівці заарештували С. Бандеру, Я. Стецька, а також близько 300 членів ОУН, з яких 15 було розстріляно (друга хвиля арештів настала з 15 вересня). Довідавшись про Акт проголошення самостійної України, Гітлер видав наказ негайно знищити рух Бандери. Отакі "союзники" і "визволителі". Ніхто, ніколи, нізащо не принесе незалежність на блюдечку

    Гість: Dobriy66

    21.07.19, 18:28

    Простите за мою необразованность, но хотелось бы уточнить, о каком масштабном восстании в тылу Красной армии идет речь?

      31.07.19, 18:48

      між жорнами кривавих диктаторів...

        41.07.19, 18:50Відповідь на 1 від nasinynka

        Наївні люди, бо вже 5 липня 1941 гестапівці заарештували С. Бандеру, Я. Стецька, а також близько 300 членів ОУН, з яких 15 було розстріляно (друга хвиля арештів настала з 15 вересня). Довідавшись про Акт проголошення самостійної України, Гітлер видав наказ негайно знищити рух Бандери. Отакі "союзники" і "визволителі". Ніхто, ніколи, нізащо не принесе незалежність на блюдечкусправа в тому, що незалежність завойовують, а суверенітет визнають

          51.07.19, 19:11Відповідь на 3 від Полина_Я

          Та да...

            61.07.19, 19:16Відповідь на 4 від Полина_Я

            Саме так, інакше ще ні в кого не виходило. На жаль такі реалії, а якщо хтось ще сподівається на манну небесну, то даремно. То було один раз, в пустині і для дуже обмеженої спільноти (Біблія пише про таке чудо)

              71.07.19, 20:25

              И в каких границах держави відбулося це "відновлення" ? "І столиця там була недалеко від села" ???
              Аби проголосити.
              Украина вызрела и сформировалась внутри Советского Союза, как в материнском организме. И в 1991 вышла тихонько, почти безболезненно в самостоятельную жизнь. А то всё ляпалки языками - зундр, унр...

                81.07.19, 21:22Відповідь на 7 від Metalliver

                ...І на Січі мудрий німець
                Картопельку садить,
                А ви її купуєте,
                Їсте на здоров’я
                Та славите Запорожжя.
                А чиєю кров’ю
                Ота земля напоєна,
                Що картопля родить, —
                Вам байдуже. Аби добра
                Була для городу! (Т.Шевченко)

                  91.07.19, 21:27

                  Ну и доигрался гитлер в конечном итоге

                    103.07.19, 13:05

                    Ще одне що об‘єднувало двох людожерів Сталіна і Гітлера : масові знищення украінців.
                    ( а так Адольф Алоізовіч із Йосіфом Віссаріоновічем схожі як брати, тілько вуса різні)