хочу сюди!
 

Людмила

39 років, лев, познайомиться з хлопцем у віці 35-43 років

Бандерівці і есеси

Бандерівці вважали, що українці, вступаючи в дивізію "Галичина", перетворюються в інструмент німецької політики на окупованій території. Вони не тільки агітували проти вступу в дивізію. Але в деяких випадках прямо забороняли вступати в "Галичину". Вони були переконані, що у створенні українських збройних формувань не можна орієнтуватися на окупанта та ворога, а варто розраховувати лише на власні сили, як і створювалася Українська Повстанська Армія. З іншого боку, відхід кількох тисяч молодих здорових галичан означав для УПА втрату мобілізаційного ресурсу.

Чимало дивізійників з часом перейшло до лав УПА, і це були вояки вишколені як і кращі солдати Райху. Багато з них виявилися здібними командирами повстанських відділів. 

Проте, були випадки і такого типу. 

Влітку 1944 р. до підрозділів УПА на Тернопільщині долучилася певна частина колишніх вояків дивізії СС "Галичина " після її розгрому під Бродами. Чимало з них були випадковими особами, що опинилися в повстанських загонах із власних маргінальних інтересів, щоб перебути перехід фронту і були далекі від справи національно-визвольної боротьби. І восени 1944 р. почалося їх дезертирство із повстанських лав.

У відповідь на це куріний Володимир Якубовський - "Бондаренко" зібрав усіх колишніх бійців дивізії СС "Галичина" та заявив:

...Друзі есеси, я вас не хотів приймати до наших відділів хоча б з тої причини, що ви вже раз зрадили український нарід, вступаючи на службу німцям.

Однак, я прийняв вас, прийняв як українців на те, щоб ви мали можливість затерти пляму зради і в боротьбі себе оправдати.

Зараз я переконався що такої постанов у вас не було, а вижидавши догідної хвилини починаєте дезертирувати.

Цим ви компрометуєте нашу визвольну боротьбу і деморалізуєте наші ряди. Для того звертаюся до вас із закликом: хто чується що не може видержати в наших рядах, хай виступить, а я його звільню без жодної кари"

"Ну нема нікого?"

"В такому разі, я заявляю всім: якщо повториться ще раз одна дезерція з есесів, то постріляю всіх"

ДАТО Ф.Р-3422, оп.1, спр.204, арк.3-41

Цит. за ЛІТОПИС УПА. НОВА СЕРІЯ. - ТОМ 20 "ВОЄННА ОКРУГА УПА “Лисоня” 1943-1952 Документи і матеріали" - С.423-424 (тут помилка, ст. 422-423)

Я матеріал взяла з ФБ УПА (Ukrainian Insurgent Army) reenacting.
13

Коментарі

17.06.19, 14:05

Бандеровцы и украинцы .- противостояние

я бы так назвал эту статью
Да разве это противостояние? Вот противостояние:

http://www.hai-nyzhnyk.in.ua/doc2/1943 (08)10.oun.php

    27.06.19, 14:14

    Бандеровцы и украинцы .- противостояние

    я бы так назвал эту статью
    Да разве это противостояние? Вот противостояние:

    http://www.hai-nyzhnyk.in.ua/doc2/1943 (08)10.oun.php
    и это тоже
    правда ссылка почему то не открылась.. что-то ты с ней начудил))
    пробелы убери

      37.06.19, 15:49

      Бандеровцы и украинцы .- противостояние

      я бы так назвал эту статью
      Скорее украинцы и эсэсовцы

        47.06.19, 15:52

        Символика СС Галичина в Украине не запрещена - Вятрович
        Источник: http://news.bigmir.net/ukraine/1077093-Simvolika-SS-Galichina-v-Ukraine-ne-zaprecshena---Vjatrovich
        "Украинская дивизия Галичина. Они защищали Украину"
        https://www.segodnya.ua/ukraine/po-lvovu-razvecili-privetctvija-fashictkoj-divizii-cc-halichina-158132.html
        Легендарна Дивізія СС «Галичина». Ірина Фаріон руйнує усі стереотипи
        https://www.youtube.com/watch?v=Q_T4kaGeRpI
        Гута Пеняцкая: преступники и их адвокаты
        https://odnarodyna.org/content/guta-penyackaya-prestupniki-i-ih-advokaty
        Ой, милая девушка, ну шо вы так забеспокоились? Сидите в своей Португалии и любите из оттуда путлера

          57.06.19, 15:55

          У ватных все в одну кучу: УПА, СС Галичина, полицаи, они разницы не видят. За Украину - значит враг

            67.06.19, 15:57Відповідь на 5 від Тарас Музичук

            У ватных все в одну кучу: УПА, СС Галичина, полицаи, они разницы не видят. За Украину - значит врагПочему же? Кожедуб, Рыбалко, Москаленко за Украину и не враги.

              77.06.19, 15:59Відповідь на 6 від Хайдер

              У ватных все в одну кучу: УПА, СС Галичина, полицаи, они разницы не видят. За Украину - значит врагПочему же? Кожедуб, Рыбалко, Москаленко за Украину и не враги.За СССР, это немного другое, но герои, не спорю

                87.06.19, 16:07

                У ватных все в одну кучу: УПА, СС Галичина, полицаи, они разницы не видят. За Украину - значит врагТебе уже твои же пишут о том, как одни переходили к другим это то что я тебе все время говорю,а ты все думаешь что упа это "новые хлопцы" чисти як сльозаДа руки по локти в крови твари..А я и не считаю их ангелами. Жестокости у них было с избытком, но была и идея. У чекистов руки тоже не в сахарной пудре, и тоже была идея, только другая. Но ты же их тварями не называешь.

                  97.06.19, 16:08Відповідь на 7 від Тарас Музичук

                  У ватных все в одну кучу: УПА, СС Галичина, полицаи, они разницы не видят. За Украину - значит врагПочему же? Кожедуб, Рыбалко, Москаленко за Украину и не враги.За СССР, это немного другое, но герои, не спорюНо уж точно не против Украины.

                    107.06.19, 16:10

                    Бандеровцы и украинцы .- противостояние

                    я бы так назвал эту статью
                    Скорее украинцы и эсэсовцы
                    зачем далеко ходить ..
                    начинаем читать с первой строки
                    " Бандерівці вважали, що українці, вступаючи ...."

                    из прочитанного ясно понятно, что бандеровцы и украинцы, это разного поля ягоды ...
                    или нет?!
                    но мы читаем и все выглядит именно так

                    бандеровцы считали , что украинцы ...
                    Таки нашел до чего доколупаться

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      5
                      попередня
                      наступна