хочу сюда!
 

Антонина

37 лет, скорпион, познакомится с парнем в возрасте 36-45 лет

Вона нарешті здохла!Прощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоПрощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоДоктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’яПрощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоПавло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’яПрощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоОлександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’яПрощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоРоман Ілик, заступник міністра охорони здоров’яПрощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоОльга Стефанишина, виконуючий директор БФ «Пацієнти України»Прощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоЛеся Литвинова, голова Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я УкраїниПрощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоІрина Литовченко, співзасновниця фонду «Таблеточки»Прощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоДмитро Шерембей, голова координаційної ради БО мережі ЛЖВПрощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоПрощавай, радянська система охорони здоров’я: медичну реформу ухваленоДоктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я
Дмитро Шерембей, голова координаційної ради БО мережі ЛЖВ
Київ, 19 жовтня 2017.
Сьогодні Верховна Рада України прийняла в першому читанні медичну реформу – законопроект 6327 підтримало 240 народних депутатів. «Це історична подія для України, адже вперше за 26 років розпочнуться зміни у медичній системі. Є багато міфів про медичну реформу. Але, насправді, те, що ми зробили сьогодні – це старт до нової медичної системи, де кожен українець матиме вільний доступ і державні гарантії фінансування на якісні медичні послуги», – підкреслила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Одна з ключових змін – система нарахування зароблених лікарем коштів. Завдяки реформі лікар отримує свободу вибору місця роботи, також скасовано статус бюджетників для медичних працівників. Внаслідок цього зникає і фіксована заробітна плата медичного працівника: тепер дохід лікаря залежатиме від того, яка кількість пацієнтів звернеться до нього та отримає якісні послуги. «За нашими підрахунками, якщо лікар працює як приватна практика, і він працює ефективно – він може заробляти від 15 тисяч і більше», – запевнив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Внаслідок медичної реформи пацієнт зможе самостійно обрати амбулаторію та лікаря, який його лікуватиме, без прив’язки до місця реєстрації. Гроші, які держава виділяє на пацієнта, закріплюються за пацієнтом. Послуга в лікарні не буде платною – лікарня буде вести облік всіх наданих послуг та виставляти рахунок Національній службі здоров’я. «До кожної послуги буде тариф, і Національна служба здоров’я гарантовано заплатить цій лікарні за цю медичну послугу. Ми хочемо, щоб лікарні стали комерційними підприємствами, щоб вони виставляли рахунки не людині, а державі, і отримували за це оплату», – уточнив Павло Ковтонюк. Відповідно до ухваленого законопроекту, першочергові медичні послуги оплачуватиме держава; якщо пацієнт захоче на власний розсуд зробити діагностику або якусь процедуру, яка не є критично необхідною для підтримки нормального стану здоров’я – він має самостійно заплатити за надану медиками послугу.

Передумовою до якісних змін в медицині є якісна фахова освіта. Важливим є і збільшення прохідного балу ЗНО під час подачі документів на медичні спеціальності, і більш жорсткі випускні іспити з університету. «Змінюючи вимоги до майбутніх лікарів, ми будемо змінювати всю концепцію медичної освіти. Саме зміни у медичній освіті змінять обличчя медицини. Якби не йшли гроші за пацієнтом – лікує пацієнта лікар. Від його освіти та мотивації залежатиме у кінцевому підсумку життя та здоров’я пацієнта», – зауважив Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’я.

Тепер багато чого залежить не тільки від лікарів, але і від пацієнтів. «Пацієнти повинні стати сміливими. Сміливими не дати хабаря; бути сміливими розібратися, які ж послуги реально безкоштовні; написати заяву або скаргу, якщо у вас щось просять або вимагають; не йти до поганого лікаря або не прислухатися до тих приписів, які ти не розумієш, – підкреслила засновниця фонду «Таблеточки» Ірина Литовченко. – Це не може бути односторонній рух. Будуть змінюватися лікарі – і повинні змінюватися ми, як пацієнти».

«Реформу робили звичайні люди, які їздять у метро, які ходять пішки. І які реально дбають про те, з чим сьогодні зіштовхується кожен українець», – додав Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я.

1

Комментарии

127.10.17, 12:00

До Горбачева, медицина у нас была ПОЛНОСТЬЮ бесплатна, не было никаких списков, все все было бесплатно, коммунисты были конечно гады, но у них почему-то хватало денег на бесплатную, полностью бесплатную от а до я медицину, и не только медицину, а у нас власть такая заботливая, но лечить бесплатно все не будет, и гарант конституции, где четко написано, что медицина у нас должна быть бесплатна, нарушил эту конституцию, понятное дело, что никто в суд человеческий подавать на него не будет, а я вот подаю на него на суд божий и призываю всех тех умерших и тех кто еще умрет от того, что не хватило денег на лечение в обвинителей и свидетелей!

  227.10.17, 19:07Ответ на 1 от ТНЕ*

  От тільки не розповідайте байки тому, хто жив у тому Совку. але менше з тим: опясніть, лікарі що працювали без зарплати задурно? Або будівельники лікарні робили безоплатно? Ні, всіс платили грошу, а де вони бралися? Якщо з кожного дерли податки на медицину і на освіту, то які ж вони безкоштовні? Ми всі вже раз заплатили за те, а потім вдруге мусіли, щоб отримати належне своє. Як можна бути такими простачками наївними???

   329.10.17, 14:14Ответ на 2 от Богдан Бо

   Странно, я никогда не платила, даже пяти копеек, а болела я очень часто, мама меня привозила в больницу и все, меня лечили, а потом она меня забирала, даже бесплатно в санатории три месяца отдыхала и ничегошеньки ни рубля за это незаплатили. Так что не надо мне тут врать, а налоги, так разве сейчас налогов нет? Я вообще не понимаю, что сейчас изменилось в лучшею сторону, наведите пример пожалуйста, что тогда были отморозки во власти, что сейчас, но тогда, находились у власти деньги на бесплатную медицину, учебу, на доступные тарифы, о которых я даже не заморачивалась, я сейчас хоть под поезд, не посильная ноша для меня

    41.11.17, 11:51Ответ на 3 от ТНЕ*

    Отож і є що ваша память суто дитяча, як у хлопчика, що каже-хвалиться, як його батькові безкоштовно дали в магазині телевізор, холодильник і меблі, а він тільки якість папери підписав, а що то кредит, який він буде зі зарплати сплачувати - дитина без поняття.
    Зрозумійте одну просту істину: що насправді добре - те неможливо зруйнувати. Я в цій країні жив і все бачив і лікування мав не раз,точніше його імітацію. І нічогісінько неможливо було зробити, бо я також грошей не платив.