хочу сюда!
 

Татьяна

32 года, водолей, познакомится с парнем в возрасте 30-45 лет

Україна мала б запровадити санкції стосовно Росії

Україна мала б запровадити санкції і мінімізувати відносини з Росією

Надруковано 24.12.2014:  Радіо «Свобода»Київ – Рік, що минає, у багатьох відношеннях став переломним для поступу української держави. Україна веде війну проти російського агресора і внутрішньої «п’ятої колони» за право повернутись до європейської спільноти народів. На цьому тлі політики, науковці і громадські діячі закликають розірвати стосунки з Росією як державою-агресором, і активізувати взаємини з ЄС і НАТО. Наскільки доцільна така категоричність, і як розвиватимуться українсько-російські стосунки?

Президент Петро Порошенко заявляє, що нормалізація стосунків з Росією можлива лише після повернення Криму і виведення російських військ та військової техніки з Донбасу. Відповідні заяви Порошенко робить під час міжнародних візитів і телефонних розмов із керівниками США та Євросоюзу.

Так, виступаючи перед депутатами Сейму Польщі 17 грудня. Порошенко, серед іншого, наголосив на необхідності створення новітньої системи європейської безпеки через агресію Росії проти України.

«Україна сьогодні перебуває фактично в стані війни. Росія анексувала Крим. Підконтрольні нашому східному сусіду незаконні збройні формування нарощують свою військову активність на Донбасі. Озброєння, військова техніка, які надходять із Росії, мають наступальний характер, і цим ми надзвичайно стурбовані… І в умовах, коли зруйновано політичну рівновагу, зруйновано стабільність в Європі, ми маємо шукати нові, спільні засоби забезпечення безпеки. І я говорю тепер не лише про Україну, яка зіткнулася з брутальною агресією», – наголосив президент України.

«Підкилимні» переговори тривають – експерти

Але, на думку незалежних експертів, Київ і Москва ведуть не публічні переговори, адже росіяни мають свої політичні й ділові інтереси в Україні, а українські олігархи не проти продовжити роботу на російському ринку. Тож ідейне, ідеологічне і ментальне «розлучення» України з Росією – процес складний, тривалий, тим більше, що Росія намагається відновити свій імперський статус, вважає київський історик і публіцист Сергій Грабовський.

«Візьмімо Британію та Ірландію. Ірландці боролись  за незалежність і воювали з британцями, і то була дуже жорстока війна з обох боків. Але і Британія, і Ірландія на сьогодні – демократичні держави, ось що важливо! Британія відмовилась від ролі імперії. Росія ж не є демократичною державою, і перспектив її перетворення на демократичну державу у найближчі десятиріччя немає. До того ж, Росія останнім часом активно відновлює себе у ролі імперії», – додав Грабовський у розмові з Радіо Свобода.

На думку експерта, за таких обставин ідеальним було би повне «розлучення» України з Росією, із збереженням людських і культурних контактів. Але цього не відбувається, визнав Грабовський.

«Тут є певна взаємопов’язаність економік, так просто від цього не відмовишся. А ще бізнесмени з України роблять у Росії свій ґешефт, значна частина нашого населення звикла дивитись російське телебачення, російські серіали і так далі», – зазначив фахівець.

Історик, політолог Олександр Палій вважає, що про наявність «підкилимних» домовленостей між Києвом і Москвою свідчить, серед іншого, небажання української сторони запроваджувати санкції проти російського бізнесу. Вимагаючи від західних партнерів жорстких санкцій проти Росії, сам Київ серйозних санкцій не вводить, зазначив Палій.

«Я вважаю, що санкції України проти Росії потрібні, вони мають звести спілкування між двома країнами, в економіці у тому числі, до статичного мінімуму. Тобто, до такого рівня, нижче якого економіка нормально вже не зможе існувати. Все інше треба безжально обрубати, тим більше, що Росія – ненадійний ринок», – наголосив Палій у розмові з Радіо Свобода.

Політолог, експерт Інституту світової політики Віктор Шлінчак у розмові з Радіо Свобода зазначив, що «розлучення» України з Росією все-таки має місце, і цей процес лише набиратиме обертів у наступному році. І сприяють цьому, серед іншого, невдалі особисті стосунки між керівниками двох держав.

«Міжособистісні стосунки між президентами України і Росії не залагодилися від початку. У Москві вважали і вважають, що нинішня українська влада нелегітимна і тому очікувати потепління у міжособистісних стосунках теж не доводиться», – вважає Шлінчак.

Соціологи: рівень позитиву до росіян в Україні знижується

Тим часом, майже половина українців добре ставляться до Росії, навіть не зважаючи на анексію нею Криму й розв’язаний на Донбасі воєнний конфлікт. Про це свідчать соціологічні опитування, проведені Київським міжнародним інститутом соціології. Його директор Володимир Паніотто повідомив журналістам, що в останні 5 років абсолютна більшість українців (до 80 відсотків опитуваних) до Росії ставились добре.

Після захоплення Криму хороше ставлення до Росії в Україні обвалилося з 80% до 52 відсотків.

«Незважаючи на війну і на жахливу ситуацію у східних областях країни, показник доброго ставлення до Росії впав ще тільки на кілька відсотків – і зараз до 48 відсотків наших громадян продовжують добре ставитися до Росії», – зазначив Паніотто.

На його думку, у разі продовження Москвою нинішньої антиукраїнської політики, в Україні зростатимуть антиросійські, або ж російськофобські настрої. І незабаром може статись так, що, як написала молода київська поетеса Анастасія Дмитрук, українці і росіяни вже «ніколи не будуть братами».


Передрук з "Радіо Свобода"
Голос Америки 2014 VOA, Inc. Всі права захищені
http://ukrainian.voanews.com/content/article/2571839.html

Коментар Б.Г.: Моя позиція така сама: «Я вважаю, що санкції України проти Росії потрібні, вони мають звести спілкування між двома країнами, в економіці у тому числі, до статичного мінімуму. Тобто, до такого рівня, нижче якого економіка нормально вже не зможе існувати. Все інше треба безжально обрубати, тим більше, що Росія – ненадійний ринок», – наголосив Палій у розмові з Радіо Свобода.
Максимальна ізоляція України від РФ для утвердження самоідентичності, як ось з поляками значна ізоляція часів СРСР дала позитивний результат взаємопримирення і дружньої співпраці.


92%, 12 голосов

8%, 1 голос

0%, 0 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.
11

Комментарии

127.12.14, 19:12

почему Европа и США вводят санкции, а Украина продолжает торговать с кацапстаном?

  227.12.14, 19:52

  На данном этапе нужно размежеваться...

   327.12.14, 21:18Ответ на 1 от Hudson Hawk

   почему Европа и США вводят санкции, а Украина продолжает торговать с кацапстаном?
   Хтось має рятувати рефів, якщо й Пуйло зі своїм НБУ ввів санкіці проти РФ

    Гость: Друг Яценюка

    428.12.14, 09:00Ответ на 1 от Hudson Hawk

    почему Европа и США вводят санкции, а Украина продолжает торговать с кацапстаном?уголь ,газ,и электричество с России - санкции украины

     528.12.14, 11:36

     ****Київ і Москва ведуть не публічні переговори***
     Ніяких УКРАЇНСЬКИХ санкцій до РФії НЕ БУДЕ!
     Бо тоді Пеця може розпрощатись зі СВОЇМ БІЗНЕСОМ в РФії!
     *** А саме головне = існує "ДОГОВОРНЯК" на найвищих рівнях:
     Доки при РЕАЛЬНІЙ ВЛАДІ і в Україні, і в Московії будуть ЖИДИ-ХАСІДИ,
     які КЕРУЮТЬ СВОЇМИ ЛЯЛЬКАМИ = жидом Путіним + жидом Порошенко = ДОТИ БУДУТЬ ЗНИЩУВАТИ СЛОВ'ЯН у "котлах", на радість "ляльководам"
     ---
     http://blog.i.ua/user/295100/1615320/ = На Майдане ВЫ ЗА ЭТО БОРОЛИСЬ?! - Тогда поздравляю с ПОБЕДОЙ!

      628.12.14, 11:38Ответ на 1 от Hudson Hawk

      почему Европа и США вводят санкции, а Украина продолжает торговать с кацапстаном?Патамуша Петин бизнес во ВРАЖЕСКОЙ стране может "накрыться медным тазом" - см. мой комм-5

       728.12.14, 12:43Ответ на 6 от Богдан Ляшко

       ты шо такое удумал? этого низзя. пеця за свой рошен ещё не одну тысячу людей угробит

        828.12.14, 12:46


        Повним ідеотизмом є покладання на гарні-негарні відносини голів держав. Кацапстан ніколи не буде задоволений будь-яким українським керівником, бо це їхній ворог лише з того, що він керівник України. Це шизофренія вищого гатунку.
        Україна має "прогнутися" під власних бізнесменів і власних працівників, дати своїм людям вирішити питання з безробіттям.
        Україна має відвернутися від РФ назавжди. Це абсолютна "чорна дірка". Вона, крім затягувати у себе більша ні на що не здатна.
        Не роблячи санкції щодо РФ, Україна сама собі сукає петлю. Маю на увазі політиків, що виправдовують не введення санкцій щодо РФ.
        Зима - улюблений час провокацій РФ. Просто треба бути до того завжди готовим.

         928.12.14, 12:47Ответ на 6 от Богдан Ляшко

         А так накриється саме життя.

          1028.12.14, 12:53Ответ на 9 от Білотур

          А так накриється саме життя.І таки НАКРИЄТЬСЯ ЖИТТЯ - якщо вчасно не відкинути ЖИ2 від Корита Влади!

          Несобранный, рассеянный и праздный,
          Газеты я с утра смотрю за чаем;
          ПОЛИТИКА - предмет настолько ГРЯЗНЫЙ,
          Что мы ее ПРОХВОСТАМ поручаем...
          \И.Губерман. Гарики\

          Когда грядет пора крушения структур,
          В любое время – всюду при развязках
          У Смертного Одра империй и культур
          Стоят... ЕВРЕИ... в траурных повязках.
          \Гарики Губермана\

          Горіховий наш український інтелект...
          Вибираємо тих самих, і З ТИХ САМИХ...–
          а потім самі собі жахаємось:
          ЩО ЦЕ ЗА ЧУДОВИСЬКА У НАС ПРИ ВЛАДІ ?
          \Ліна Костенко. "Записки українського самашедшого"\

           Страницы:
           1
           2
           предыдущая
           следующая