хочу сюди!
 

Ліда

50 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 46-56 років

Думки що не дають мені спокою...

Іноді не встигаю за власними думками... А може і встигаю... Але нові думки, що кличуть мене за собою часто з'являються ще тоді, коли я не ще не добіг за тими, за якими біг до цього.

Напрямок бігу не змінюється з роками... змінюється лише дистанція та темп бігу. Дистанція все далі та й далі, а темп все швидше та швидше. Але я не хочу зупинятись. Навіть розуміючи, що навряд побачу кінець цим перегонам - не хочу зупинятись, бо відчуваю, що це мені потрібно. Саме такий стиль життя - мчати за знаннями, постійно пізнавати щось нове, змінюватись відповідно новим знанням для того, щоб з'явились ще новіші...

Хех...

Сьогодні замислився над трьома темами

Перша тема: Свята. 

Що це таке? Святість у мене чітко засоційована із религією - "Святый Боже, Святый крепкий, Святый безсмертный, помилуй нас".

Але як пов'язана святість Божа із тими днями, коли люди щось "святкують"

Раніше - влаштовували обрядові заходи, шанували традиції, вітались, щедрились радісними новинами, якщо цей день пов'язувався із подіями, що покращують життя - народження, восхресіння, зростання, врожай, тепло, та боронились паганими, коли цей день пов'язувався із неприємними подіями в минулому - вбивства, смерть, загибель. При цьому ніхто не казав що в ці дні не слід працювати та робити свою повсякденну роботу. Просто на додаток до звичайного розкладу можна було ще й "святкувати", якщо залишались на це сили та час... Зазвичай в ці дні навпаки працювали більш старанно та наполегливо, щоб встигнути зробити більше та раніше, і щоб час залишився на святкування разом із іншим людом

Тепер - частіше за все, свято це вдалий час для заробляння грошей одними, і для витрачання грошей іншими. Те, як проходять свята зараз, аж казати соромно... - масові пиячки та дебош... В ці дні чомусь вже не працюють... а якщо працюють, то чомусь вимушено, без ентузіазму, "зпід палки"... Ті хто працюють - люті, хмурі, не привітні... Виходить, теперішні свята - масове втрачання розуму?

Як я розумію, раніше святами були ЗНАЧНІ дати. Значні вони були для всього населення цього регіону, де впроваджувалось свято (свята місцевого значення - для якогось окремого селища, або країни), або для людства вцілому (наприклад, свято початку Нового Року). І саме для того, щоб ЗБЕРЕГТИ ПАМ'ЯТЬ ПРО ЗНАЧНІСТЬ (значення та життєва важливість цього дня для людей), люди збирались разом, і самі собі нагадували віршами, піснями, співами, танцями, рітуалами та іншими засобами закріплювали в пам'яті ті знання, які будуть їм необхідні для виживання... Ну, наприклад, "Маслениця" - скільки повір'їв та прикміт пов'язано, скільки рітуалів... Для чого? Для того, щоб не прогавити момент, не втратити ані найменшої можливості якнайбільше від природи отримати в цей час, підготуватись та зберегти все те життєво-необхідне, що надається нам від Бога...

Ех.. Ось в російській мові є "праздник". Тут відразу два корня маються "праз" та "дн". "Праз" - паразит, "дн" - день. Маємо "празник" = "Паразитический день"... "праздн-овать" - байдикувати, наносити шкоду, паразитувати... Ну... іноді не "празднуют", а "отмечают"... (ну так, для галочки відмічають, що цей день був... а навіщо, для чого був - вже не пам'ятають???) ... Будь ласка, може хтось мені нагадає ще слова, які пов'язують в російській мові певні дати з певними подіями? Бо я щось не можу пригадати більше... нема із чим співставити, порівняти...

А в англійській мові є "holy-days", що на українську мову перекладається як "свято-дні", а на російську - "праздник". Казус якийсь... 

Що мені подобається в англійському "holy", що воно йде з "whole" - "сповнене", "всеоб'ємлюче", "всеохоплююче". Тобто, "holiday", це день, який всеохоплююче сповнений змістом, пам'яттю, подією...

А у нас - "свято" (теж, якщо пошукати по словниках, має опис як дещо "сповнене змістовною вищою ідеєю" © Даль). Але не так прямо, як в англійській...

А ще мені здається, що і в інших мовах слова "holy", та "свято" можуть зникнути, щоб не заважати "праздновать" замість... 


пам'ятаю, я писав, що цілих три думки не дають мені спати.

але зараз не стану писати прямо тут ще дві

по-перше, щоб не плутати різні теми, по-друге, щоб не вийшло "занадто багато літер", як у мене і так всякий час виходить 

наступні дві теми я напишу окремими блогами.

скоріш за все - прямо зараз

На цьому - дякую за увагу всім, хто це прочитав, і чекаю на коментари від тих, хто має що сказати.

Я вас всіх дуже люблю! Люб'язно ваш, Микола Калакуцький.


Рейтинг блогов 

12

Коментарі

116.02.09, 14:52

а я думал что "праз-" тот же корень, что и в слове "праздный", то бишь напрасный, простой, день прожитый без пользы, но без пользы не может такого быть, любой праздный день - во благо человека, а там уже сам распоряжайся, в любом случае корень нужно искать в крепостном праве там где праздник свободного от работы дня, и естесвенным будет чувствовать себя "дураком", если всем дали свободу, пусть даже на один день, а тебе - нет - это отложилось в подсознание на генетическом уровне, как подпрограмма
так что все пучком
не превращай в общество буду-как-задорнов-буду

    216.02.09, 14:56

    вот это я нашел после того как написал первый камент
    http://ru.wiktionary.org/wiki/праздный

      316.02.09, 15:07

      постоянно читающим твои заметки девочкам, зная на что они-девочки- обычно обращают внимание будет особенно интересно то место где ты пишешь, что вот раньше праздники отмечали лучше чем сейчас, особенно между-20-и-30-летние начнут с фраз - "даты прав, вот как сейчас помню, 125 лет назад все было намного не так как сейчас, а даже лучше а не то что сейчас....." ну и потом пойдет бла-бла-бла

        Гість: iris s

        416.02.09, 16:49Відповідь на 3 від Маниа4ег

        опередил)

          Гість: ТвояРомашка

          516.02.09, 20:07

          Глубочайшее исследование
          Долгие годы, одно воспоминание о грядущем празднецтве вызывало дрожь и содрогание, может кому то они и в радость и для отдыха были, у меня же нагрузка только увеличивалась

            616.02.09, 23:35Відповідь на 3 від Маниа4ег

            будет особенно интересно то место где ты пишешь, что вот раньше праздники отмечали лучше чем сейчас раніше,років 20 тому (цей час я власно чудово пам'ятаю) коли не було комп'ютерів, інтернета і стільникового зв'язку, свята дійсно проводились зовсім іншим чином.

            дякую, що насрав мені в каментах (-:
            завжди радий тебе бачити (-:

              716.02.09, 23:36Відповідь на 5 від Гість: ТвояРомашка

              ну... це не дослідження... це власні розсуди на тему походження слів...
              єдине що зробив - заглянув в словник Даля, щоб почитати про "свято".

              дякую за коментар

                Гість: nice_lad

                817.02.09, 23:52

                Хай слова мають те що вони зараз мають, а на їхнє походження мені вже наплювати бо спір звідки те пішло чи те вже набридли всякі видумки божевільні . те саме про НЛО : раніше більшість думала, шо це внеземні цивілізіції, а тепер коли технології багато чого досягли і вже "думають по іншому", що це люди роблять тарілки чи ще щось подібне. Все міняється вимирають мови, і вже залишиться колись одна і всім просто буде дійсно наплювати про походження слів, чи зовсім телепатами станемо. Вибач не люблю такі теми .

                  Гість: nice_lad

                  918.02.09, 00:09

                  Тепер я сам

                    1018.02.09, 02:53Відповідь на 9 від Гість: nice_lad

                    ні, ти не сам (-; я є десь поруч!

                    одужуй швидше!
                    мені приємно читати твої нові записи в блозі (-;