хочу сюди!
 

Татьяна

56 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 55-58 років

Церква Успіння Пресвятої Богородиці, XVII ст.



Якщо будете подорожувати Закарпаттям, не оминіть село Новоселиця Виноградівського району, що поблизу кордону з Румунією. Саме тут на невеличкім пагорбі красується мініатюрний стрункий храм з високим шпилем.

Чому саме це місце невідомо. Але існує така легенда. Колись давно селом проїжджала пані. Вона везла два мішки золота. Невідомо звідки появився великий вітер, піднялася крутіль. Навкруги нічого не було видно. Пані дуже перелякалася і прошепотіла: «Господи, допоможи мені вийти з цієї небезпеки, припини це зло. А за твою ласку, Боже, я на цьому місці, в знак вдячності, побудую церкву». І лише вона подумала — одразу все навкруги стихло, припинилось. На небі з'явилось сонечко. Пані запам'ятала це місце і одразу почала шукати робітників для будови церкви.



То легенда, а насправді церква Успіння Пресвятої Богородиці, побудованав 1669році. Відомо, що архітектором споруди став народний майстер Кочалович. Слугувала церква оплотом і захисником споконвічних національних традицій. Унікальність церкви в тому, що вона є найменшою дерев'яною церквою готичного стилю на території Закарпаття.



Довжина храму лише14 м. Висота башти-дзвіниці - 25 м. Збудована вона з широких дубових брусів, скріплених замками в «канюк» суцільно-липової дошки, двері прикрашені різьбою у вигляді соняшників.

.

Освітлюється церква внизу маленькими віконцями і прорубаними пізніше такими ж вікнами вгорі, оправленими в дубові рами.



Двері низькі - коли заходиш, мусиш вклонитися церкві.



Унікальною пам'яткою мистецтва є настінний живопис.Частина іконостасу була зображена у вигляді стінопису, як це нерідко робили у дерев'яних церквах.



Виконувався живопис на замовлення окремих мешканців села. Наприклад, у 1673 році « Страшний суд» замовив Юра Петришин.



Чудовим різьбленням прикрашено іконостас XVII століття. На ньому зображено цілу серію картин «Дванадцять празників Ісуса». Він гарно зберігся.





На південний захід від церкви стоїть каркасна дерев'яна дзвіниця. Теж з XVII ст.



Церква діяла до 20-их рр. XX ст. Відреставрована у 2007 році. Нині храм має статус музею.

16

Коментарі

Гість: ХрамоваяКошка

18.12.14, 13:19

яка краса

    28.12.14, 19:51Відповідь на 1 від Гість: ХрамоваяКошка

    яка красая вперше таке побачила...взагалі я обожнюю дерев'яні церкви, ти ж знаєш

      39.12.14, 13:39

        49.12.14, 17:11

          59.12.14, 19:18Відповідь на 3 від Spectatrix

            69.12.14, 19:18Відповідь на 4 від Vadim Demin

              79.12.14, 20:22

              *spasi bo*
              Спасибо, Леночка, потрясающий фото рассказ о уникальном деревянном миниатюрном Храме!

                810.12.14, 13:46Відповідь на 7 від лопухастик

                спасибо за такой теплый отзыв

                  914.12.14, 09:43

                    1014.12.14, 14:01

                    Дуже цікава церква.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна