О сообществе

Все що пов"язано з фактами працівілізацій

Важные заметки

Вид:
краткий
полный

Піраміди, Єгипет і тд

Тор

  • 21.06.14, 22:08


Тор, rr (Старонорвезькою), unor (Староанглійською), Donar або Donner (Німецькою) це рудоволосий та рудобородий бог грому та блискавки в германській та скандинавській міфології, син Одіна та Йорд. В той час як Одін був богом аристократії, Тор є головним чином богом простих людей, та часто бере сторону смертних супроти інших богів. Тор є героєм людського роду, захищаючи його від ворогів, хоча він і програв змагання в силі старій жінці Еллі («похилий вік»). Під час Раґнарьок, Тор вб'є змія Йормунґанда, та загине сам від його отрути. Палац Тора це Білскірнір у Трудхеймі.

Тор часто згадується в Едді Сноррі Стурлусона, де його сутички із гігантами є головними історіями. Сноррі зображає Тора як прямого бога, не обов'язково наймудрішого чи найрозумнішого серед богів, наприклад, таємничий Урґардалокі із його магічними закляттями його часто дурить.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D1%80

  • Тор — рудоволосий та рудобородий бог грому та блискавки в германській та скандинавській міфології.
  • Тор — геометричне тіло, утворене обертанням круга навколо осі, що лежить у площині цього круга й не перетинає його.
  • Тор (зах.) — слід, колія.
  • Tor — система анонімного доступу до мережі Інтернет.Прокляття Тамерлана

  • 21.06.14, 20:56
http://www.youtube.com/watch?v=-BK-F0Tk5QUТимур
(чагатайською — Залізний) або Тамерлан (9 квітня 1336 — 19 лютого 1405) — середньоазійський державний діяч і політик, славнозвісний полководець, засновник династії Тимуридів, емір 1370 — 1405 рр. Не бувши нащадком Чингісхана, Тимур усе життя правив через підставних ханів-нащадків, що фактично були маріонетками в його руках. Столицею своєї імперії Тимур обрав місто Самарканд. Він сприяв розвитку науки й культури, особливо багато уваги приділяючи будівництву палаців, мечетей, мавзолеїв. Володіючи визначними організаторськими й військовими здібностями, йому вдалось сформувати численну, дисципліновану й добре озброєну армію.

Повне ім'я Тимура було Тимур ібн Тарагай Барлас (Tmr ibn Taraay Barlas — Тимур син Тарагая з барлас) відповідно до арабської традиції (алам-насаб-нісба). У чагатайській і монгольській мовах (обидві алтайські) Temr або Темір значить «залізо». У середньовічних руських літописах іменувався як Темір Аксак.

Не бувши чингізідом, Тимур формально не міг носити титул великого хана, завжди називаючи себе лише еміром (вождем, правителем). Однак, породичавшись у 1370 році з родом Чингізідів, він прийняв ім'я Тимур Гурган (Timr Gurkn, ( ), Gurkn — іранізований варіант монгольського крген або хрген, «зять». Це означало, що Тамерлан, породичавшись з ханами-чингізідами, міг вільно жити і діяти в їхніх дворах.

У різних перських джерелах часто зустрічається іранізоване прізвисько Тимур-е Лянг (Tmr-e Lang, ) «Тимур Кульгавий», це ім'я, ймовірно, розглядалася в той час як презирливо-зневажливе. Воно перейшло в західні мови (Tamerlan, Tamerlane, Tamburlaine, Timur Lenk) і в українську мову, де не має ніякого негативного відтінку і використовується поряд з початковим «Тимур».


http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B8%D0%BC%D1%83%D1%80

Важко бути богом

  • 02.06.14, 22:12
За мотивами однойменної повісті Аркадія і Бориса Стругацьких. Вчений Румата закинутий з далекого майбутнього на планету, яка живе за середньовічними законами. Його мета - бути стороннім спостерігачем і записувати отримувану інформацію. Але, бачачи кругом жахливу несправедливість, Румата вирішує узяти в руки меч і вступити у бій...


Послідовність Фібоначчі

  • 25.05.14, 16:11

Числова послідовність {F_n}, задана рекурентним співвідношенням другого порядку  F_1=1, F_2=1, F_{n+2}=F_{n}+F_{n+1}, n=1,2,3,\ldots,  F_1=1, F_2=1, F_3=2, F_4=3, F_5=5, F_6=8, F_7=13, F_8=21, \,

і т. д. Ця послідовність виникає у найрізноманітніших математичних ситуаціях — комбінаторних, числових, геометричних.

Суцвіття соняшника з 34 спіралями в один бік і 55 в інший


В природі числа Фібоначчі часто трапляються в різних спіральних формах. Так, черешки листя примикають до стебла по спіралі, що проходить між двома сусідніми листками: 1/3 повного оберту в ліщини, 2/5 — у дуба, 3/8 — у тополі і груші, 5/13 — у верби; лусочки на ялиновій шишці, насіння соняшника розташовані спіралями, причому кількості спіралей кожного напрямку також, як правило, числа Фібоначчі.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1%96%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%A4%D1%96%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%87%D1%87%D1%96