хочу сюди!
 

Ліда

50 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 46-56 років

Dark-Electro. Темна музика в світі приторної попси.

Привіт усім. Продовжую вас знайомити з різноманітними напрямками індустріальної культури, чи скоріше постіндустріальної. Сьогодні поговоримо про такий собі напрямок Dark-Electro. Взагалі, я не дипломований музикознавець, тому мої пости не претендують на звання цілком і беззаперечно точних якомусь ідеалу. Це скоріше компіляція почерпнутих зовні даних, пропущених через призму мого сприйняття. Тому і відноситесь до цього слід як до однієї з думок на цю тему. 
Отже, Dark-Electro. Родоначальником жанру можна вважати гурт "yelworC" з Мюнхена, які в 90-х роках почали просувати цей напрямок. Вперше термін "дарк-електро" з'явився у 1993 році, як рецензія на їх дебютний альбом 1992 року, в якому, в свою чергу, це слово використовувалось при анонсуванні (альбому).
У музиці цього напряму простежується помітний вплив електронної та індастріал музики, таких як The Klinik або Skinny Puppy. Для Dark-Electro характерною є зловісна, гнітюча електрона музика з пізнаванним дізсторшованим вокалом, тобто, навмисно спотвореним.Також в цій музиці часто використовують різноманітні "жахітні" звуки: крик, плач, постріли, звук розбитого скла тощо. Витоками напрямку є такі постіндустріальні стилі як Electro-Industrial, EBM. 
 Santa Hates You (http://www.look.com.ua)

Існує чимало плутанини серед цих стилів, а також внутривидового перетікання. Через це багато груп поєднує кілька видів одночасно, як-то:  Dark-Electro/ЕBM, Dark-Electro/Harsh EBM...Aggrotech... Industrial...і.т.д. Пересічній людині в цих назвах можна запросто загубитися або не звертати на це увагу.Головне - щоб подобалось. Тематика темної музики апріорі повинна бути теж темною. Тому тексти та музика відсилають нас кудись до фільмів жахів, хаосу та інших закутків темної сторони світу, класичної теми індастріал. Це досить стисло.
Щодо гуртів, то їх і цьому напрямку безліч і кожний з них має своє бачення звуку. Деякі з них мені взагалі не подобаються, деякі частково, а є і такі, що грають пристойно. 
Чимало виконавців EBM змішують ті чи інші елементи індустріальної музики і на виході отримують або різке, шумне звучання (Harsh), або агресивне, кровожерне (Terror) чи більш технічне (TBM).
Перелічувати всі гурти займе багато часу та простору. З найбільш відомих гуртів, це: AmGod, Alien Vampires, Arcana Obscura, Beati Mortui, Calva Y Nada,Disharmony, Dirty Bird 13, Diversant:13,Evil's Toy (ранні роки), Hocico, GGFH (альбом 'Disease'), Grendel, Ice Ages, Leges Inae, Mortal Constraint, Obszon Geschopf, Unreal (група), Placebo Effect,Polygon (перший альбом), Pulse Legion, Putrefy Factor 7, Punto Omega, Painbastard, Seven Trees, Mirror of Death, Splatter Squall, Trial, Tri-state, Uterus Insected, yelworC, Breathe (сайд-проект Placebo Effect), A Thousand Societies,
Oxido Conkreto і багато-багато інших.
Надам кілька груп, для порівняння.
Detroit Diesel -франко-канадській колектив створений у 2006 році. Грає в стилі Harsh EBM/Dark-Electro



X-Fusion -німецькій електромузикальний проект одної людини Jan L. Починав у 1998 році з  acid house, згодом перейшов до aggrotech, dark-проектів. 



Окремої уваги заслуговує канадській Nitronoise з Монреаля. Один з учасників гурту Clutch раніше був членом  Detroit Diesel. Грають з 2010 року. Поєднують EBM, Industrial, Dark Electro.



                                                                              Ось такий він, не дитячий Dark-Electro devil...
==========================================================================================================================
Джерела: Вікіпедія. YouTobe. DarkWorld.ru 
==========================================================================================================================

Пробіотик 2013 ©
                                                                 
4

Коментарі

119.09.13, 00:34

За роботу +...
Я теж не музичний критик, але спробую висловити свою думку
Я не проти того, що це комусь подобається... кожному своє
"Тематика темної музики апріорі повинна бути теж темною." - у світі і так багато негативу, темноти, тому я здебільшого важко переношу такі мелодічні контрасти... хоча Hard and Heavy metal можу слухати на рівних з клубняком, лиш би це не полохало моїх домочадців...

    219.09.13, 01:03Відповідь на 1 від vov4ik126

    За роботу +...
    Я теж не музичний критик, але спробую висловити свою думку
    Я не проти того, що це комусь подобається... кожному своє
    "Тематика темної музики апріорі повинна бути теж темною." - у світі і так багато негативу, темноти, тому я здебільшого важко переношу такі мелодічні контрасти... хоча Hard and Heavy metal можу слухати на рівних з клубняком, лиш би це не полохало моїх домочадців...
    наскільки мені відомо, ця музика і не є популярною, тобто попсою. це, для настрою і того, хто розуміє експерименти.

      Гість: lyo Dnepr

      329.09.13, 16:23

      я за №2

        429.09.13, 19:45Відповідь на 3 від Гість: lyo Dnepr

        я за №2так. оригінальний звук.