хочу сюди!
 

Ліда

50 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 46-56 років

Пам"яті ІГОРЯ БІЛОЗІРА

 

     

Ой три вишні, три розлогі зронять білий цвіт На порозі батька й неньки. Розійдуться три дороги у широкий світ, Три дороги-доріженьки. Кликну-свисну вороного Час, мій коню, час, час... Перед брамою дня Осідлаю коня, А нині в гості мене Жде щаслива рідня, Вся моя рідня...

 БІЛОЗІР  ІГОР ЙОСИПОВИЧ (24.03.1955, м. Радехів Львівської обл. — 28.05.2000, м. Львів) Талановитий український композитор і виконавець. Заслужений артист України( 1990 ) Народний артист України (1997 ) Лідер ВІА «Ватра»

24 березня Ігорю Білозіру виповнилося б 55.

В ніч на 9 травня 2000 року русифіковані мажори жорстоко побили Ігоря Білозіра і він через 20 днів помер у львівській реанімації. Він помер за свою пісню. Його смерть мала міжнародний резонанс і викликала громадські заворушення у Львові. І. Білозір — знакова постать для української музичної культури. Він завжди і у всьому був відданий мистецтву, сповідував високі мистецькі критерії, тому тяжко переживав занепад професійності в пісенному жанрі останніх років, його цілковиту комерціалізацію. Кожна його пісня - святкова , врочиста несподіванка - це його щирість , чистота , краса , що пробуджує совість людей , кличе їх до свободи , збагачує інтелект. В ньому органічно поєднувалися патріотизм, талант і висока громадянська позиція. Його мелодії світлі і різнобарвні , як кольори вишиванок і писанок. Творчість І. Білозіра називають «совістю в мистецтві» — це найвище визнання таланту митця.

Встань з колін, народе мій, гордість ,маєш ти. На колінах не прийдеш до свої мети. Годі спати, час вставати - сонце вже зійшло, Сонним, брате, не здолати тяжкеє ярмо. Просить, кличе і зове вся моя земля, Україна рідная, матінка твоя.

8

Коментарі

116.03.10, 11:29


Памятаймо і шануймо...

    216.03.10, 15:20

    Гарний був композитор і не зовсім щаслива людина, особливо останні роки...
    Дуже люблю його пісні, хоча у Львові вони чомусь і далі звучать рідко.

      317.03.10, 08:50Відповідь на 1 від zmi_j


      Памятаймо і шануймо...
      Гарний міг би бути ювілей

        417.03.10, 09:00Відповідь на 2 від Богдан Бо

        Гарний був композитор і не зовсім щаслива людина, особливо останні роки...
        Дуже люблю його пісні, хоча у Львові вони чомусь і далі звучать рідко.
        Про те що у нас ...звучить , і не тільки у Львові, страшно сказати.
        Задаром слухати не хочеться , шкода часу .

          517.03.10, 09:03Відповідь на 3 від ANne*


          Памятаймо і шануймо...
          Гарний міг би бути ювілей
          На жаль не вийшло. Як і багато чого в вітчизняній національній культурі.

            617.03.10, 10:39

            Вічна пам'ять...

              717.03.10, 12:27Відповідь на 4 від ANne*

              Я чому радий нашому спілкуванню, бо вдається вирватись з кола "примусового" ЗМІ і слухати свій світ мови, музики, образів тощо.
              І ще зараз знайду в себе матеріали про Білозіра і дам в блозі.

                817.03.10, 21:06

                  Гість: Тираъ

                  923.03.10, 22:38

                    1023.03.10, 22:39Відповідь на 6 від advokatFAN

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна