хочу сюди!
 

Наташа

49 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 44-53 років

Сьогодні 75 річниця з Дня народження Василя Симоненка

Поет Василь Симоненко (08.01.1935 – 13.12.1963)

Сьогодні виповнюється 75 років з дня народження видатного українського поета і журналіста Василя Симоненка

Василь Симоненко став свого часу одним із перших речників українського «шістдесятництва». Він народився на Полтавщині, здобув журналістську освіту в Київському університеті, а працювати поїхав на Черкащину. Журналістську діяльність із літературною поєднував іще зі студентських років – попри це, за життя поета вийшла друком лише одна його збірка, «Тиша і грім».

Василь Симоненко помер у 28 років. За офіційною версією, від раку. За іншою версією, яку підтримують його сучасники, Симоненко просто «забагато знав».

У 1962 році він разом із колегами Аллою Горською та Лесем Танюком виявив місця поховання розстріляних жертв НКВС у Биківні. Про жахливу знахідку повідомили у міськраду, але замість слідства, усіх трьох почали переслідувати. Василя Симоненка навіть кілька разів жорстоко побили. Наслідком цього, упевнені друзі поета, і стала його швидка смерть.

Режисер і письменник Лесь Танюк пригадує, що тоді, за рік до смерті, життя Василя Симоненка перевернулося. Побачене у Биківні вразило його настільки, що він навіть розпочав щоденник. «Весь його щоденник, думаю, написаний для того, аби навести лад у душі, але ніяк не повірити у те, що сталося», – каже Лесь Танюк.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/1923930.html

9

Коментарі

анонім

18.01.10, 23:15

Элвис!

А вообще, честно говоря, очень нравиться его поэзия.

    28.01.10, 23:24Відповідь на 1 від анонім

    Дякую. Мені дуже приємно . В. Симогненко мій улюблений поет.
    Люблю у нього все.

      анонім

      38.01.10, 23:42

      Даже не помню, как я вышел на его творчество... Если мне не изменяет память, то я случайно нашел его творчество в ходе подготовки к тестам по украинской литературе.

        48.01.10, 23:47

          59.01.10, 09:42

            69.01.10, 12:33

              711.01.10, 09:57Відповідь на 3 від анонім

              Вам пощастило , що мали змогу вивчати творчість В. Симоненка.

                811.01.10, 09:57Відповідь на 5 від zmi_j

                  911.01.10, 09:58Відповідь на 6 від Mamay_

                    1021.01.10, 21:09

                    Дякую за нагадування. Таких людей слід пам'ятати.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна