хочу сюди!
 

Лилия

41 рік, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 35-50 років

Дивовижний Тернопіль

Весь недільний день ми віддали місту, в якому вже жили кілька днів і встигли його полюбити і навіть відчували взаємність. (Про приїзд читайте тут: http://blog.i.ua/community/343/542138/ )
Як тільки збиралися сюди, я уявляв його якось по іншому, а те що я побачив і відчув тут було так само гарне, хоч і не зовісім відповідало моїм очікуванням. Коли вийшли з поїзда, то я думав "побачу" в образі міста старого діда з привітною усмішкою у вишиванці та солом"яному капелюсі, а нас зустрів хазяйновитий і ще не дуже старий чолов"яга у діловому, трохи потертому, костюмі, хоч і без краватки. Приязний, дещо заклопотаний, але добрий і хлібосільний privet .

Тернопіль розташований на р. Серет. У 1540 році польський король Сізігмунд І віддав частину незаселених земель Теребовлянського повіту краківському вельможі Янові Тарновському з наказом побудувати фортецю. Будівництво фортеці на лівому березі створеного на Сереті ставка завершилося у 1548 році. Місто отримало магдебурське право, але швидкому розквіту міста заважали постійні набіги татар. Наприкінці 16 ст поряд з замком постала Воздвиженська церква оборонного типу, яку зараз називають церквою над ставом.
У 1602-1608 роках біля міського оборонного валу зводиться інша оборонна церква - Воскресіння Христового, яка неодноразово перебудовувалася і втратила первозданний вигляд.

Найжахливіші наслідки були від захоплення Тернополя військами Ібрагіма Шишман-паші. Татари розібрали кам"яні вежі, спалили костел, зруйнували дамбу і спустили воду зі ставка. Тільки через сто років, коли Тернопіль потрапив під владу Австії і у 1773 р. став окружним містом життя в ньому активізувалося. У 1749-1779 роках будується величний костел монастиря домініканців і келії, які були зруйновані у роки Світових воєн, а відновлений вже у 1953 році. Зараз тут храм греко-католицької церкви.
У 1810-1815 роках Тернопіль не надовго входить до складу Російської імперії. У 19 ст. на місті зруйнованої фортеці зводиться палац, який нині використорується як спортивна школа.

Центральна частина міста зараз дуже гарна (ФОТО ТУТ). Ми прогулялися до вокзалу, з"їздили у торговельно розважальний комплекс Подоляна з льодовим катком і кінотеатром, що розташований на краю міста. Потім спустилися до ставка де не втерпіли перед спокусою прокататися на яхті під вітрилами. Таке задоволення коштувало 90 грн, на борт могло вміститися 6 чоловік, але ми і втрьох нормально розважилися. Дядько-капітан виявився дуже цікавим і дотепним співрозмовником. Навіть закралися сумніви чи він не одесит часом...
Одним з пунктів програми ще було купання у ставку. Пляж тут практично не облаштований нема жодного місця для переодягання та туалетів, але починається він вже не далеко за парком. Вода хоч і тепла, але брудна. Маю нагадати, що була неділя і жарка погода, то ж не дивно що більшість молоді вийшла на пляжі.
А ще ми якось випадково натрапили на піцерію "Джелато Мафія" (Сагайдачного, 6)  з абсолютно чудовою офіціанткою, яка бігала коло клієнтів мов заведена, кожному приділяла увагу, пропонувала нові страви та десерти і запрошувала приходити ще. Там дійсно смачна піца і круасаниmmmm !
Завершальним етапом у екскурсії був похід у ресторан-музей "Старий Млин". Словами це передати просто неможливо! Це постійне захоплення від зовнішнього вигляду, внутрішнього оздоблення, вигляду і змісту меню, способу подачі та смаку страв... Це треба бачити і куштувати самому!
Разом з дорогою на поїзд вийде трохи дорожче за ресторан у Києві. Втрьох ми там посиділи на 165 грн. Це був і борщ, і грибні юшки, і деруни, і бануш mmmm і 3 по 50 настоянкиtost . А ще скільки всього лишилося не спробуваним... І червоний борщ, і вареники, і пивна башта...beer2
Додому поверталися практично в єйфорії з твердими намірами приїхати сюди, і можливо ще не раз! А при можливості знайти гідну роботу і лишитися тут жити. Ми до безтями полюбили це місто! love

Зранку у понеділок, поки Аня збирала речі, ми прогулялися по міському парку, що знаходиться нижче по течії Серету, за греблею. У парку "Топільче" багато дерев"яних скульптур з народних казок, чудові мостики через затоки та канали, доглянуті алеї, маленький зоопарк та дитячі майданчики у вигляді космічних кораблів та середньовічної фортеці! Дуже гарний парк! bravo
6

Коментарі

Гість: McNubbs

125.10.10, 10:26


місто дуже гарне й гарні люди,а от щодо роботи,то...чомусь серед всієї ЗУ саме в Тернополі з тим проблема,хоча останні роки потроху йшло на рішення проблеми,так що вам там буде що розбудовувати
В мене є знайомі кияни-нові львів"яни,а от щодо нових тернопільців з Києва-то ви перші
Київ теж полюбляю,не в образу,а лише як місто для подорожі,жити в ньому не хотів би(витримав лише 3 міс й дав дьору до Львова),хоча є й можливості там реалізуватися...
Дякую,за гарний виклад про подорож!Щасти вам!

    225.10.10, 16:41

    Дуже цікаво.



      325.10.10, 23:21Відповідь на 1 від Гість: McNubbs

      Це лише думки. Навряд чи ми переїдемо, бо у нас у Києві є квартира, робота... Звичайно у Києві вже не так комфортно, як у 80-х, занадто бурхливо... По типу Тернопіль мені дуже сподобався!

        425.10.10, 23:22Відповідь на 2 від N 47-ий

        Дуже цікаво.



        Дякую!

          Гість: McNubbs

          525.10.10, 23:26Відповідь на 3 від Соняшний

          Я зрозумів то)))то був жарт...А я полюбив Київ кінця 90-х,уже після 2000 я його не впізнав,він щось втратив,якийсь настрій чи що...не можу пояснити,тому не продовжуватиму,просто я певне ще перед приїздом в глибині дущі думав про Львів,там мені було на той час значно комфортніше

            625.10.10, 23:38Відповідь на 5 від Гість: McNubbs

            Я зрозумів то)))то був жарт...А я полюбив Київ кінця 90-х,уже після 2000 я його не впізнав,він щось втратив,якийсь настрій чи що...не можу пояснити,тому не продовжуватиму,просто я певне ще перед приїздом в глибині дущі думав про Львів,там мені було на той час значно комфортнішеТак, я теж переїхав з пригороду у Київ у 1997-му. З тих під у міста дійсно,щось відмерло... Ось моя стара замітка про Львів http://blog.i.ua/community/343/75812/

              Гість: Каліпсо

              726.10.10, 00:25

              о...хвалю відносно Старого Млина і Джелатто мафії.....то не Наша кухня....

                826.10.10, 00:27Відповідь на 7 від Гість: Каліпсо

                о...хвалю відносно Старого Млина і Джелатто мафії.....то не Наша кухня....Ми ж розвивалися і укорінювалися!

                  Гість: Каліпсо

                  926.10.10, 00:31Відповідь на 8 від Соняшний

                  ну то тре було починати значить з чебуречної....Наша в порівнянні з чебуречною то шик....

                    1010.03.11, 17:34

                    "Весь недільний день ми віддали місту, в якому вже жили кілька днів і встигли його полюбити і навіть відчували взаємність." - НЕ СМЕШИТЕ МОИ ТАПКИ! Какая там "взаемнисть"?! Где Вы ее нашли? Подскажите, может не там искал? Моя девушка 10 часов промерзла возле поломаной маршрутке со своими друзьями. Ночь были у разведенного костра, потому как видно "Тернопольская гостеприимность и взаимовыручка" в это время рассказывала другим какой это замечательный город А впустить хотя бы девушек погреться в помещение АЗС - это не их глубокие патриотические убеждения! 2-ая АЗС - ТОЖЕ САМОЕ! Холл гостиницы в 6 утра - и здесь равнодушные уроды! Прохожих спрашиваешь где можно чаем согреться в круглосуточном кафе вАШЕГО "гостеприимного" города - отворачивают свои морды, и с выражением кирпича проходят !

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна