О сообществе

Співтовариство патріотичного спрямування. Націоналістичний рух. Невідома історія України. Інформаційна просвіта суспільства. Дискусійний клуб щодо політичних кроків влади і опозиції. Обмін досвідом інформаційної боротьби з антиукраїнськими діями на теренах України і сусідніх держав.
Вид:
краткий
полный

ВАРТА

Переломна заява Патріарха Варфоломія.

  • 12.09.18, 21:48

 
  Такого повороту подій мало хто чекав! Вселенський Патріарх Варфоломій визнав, що Москва протягом тривалого періоду порушувала права Константинополя, приписуючи собі функції Матері-Церкви, пише газета “Експрес”.

  “Москва впродовж багатьох століть розпоряджалася Київською митрополією, Православною Церквою в Україні без відома Константинополя”, — заявив глава Вселенського патріархату за підсумками Синаксису — Архиєрейського собору Константинопольського патріархату, що днями відбувся у Стамбулі.

  Ба більше, Патріарх Варфоломій повідомив предстоятелеві Російської Православної Церкви Патріарху Кирилу про намір надати Україні автокефалію. Глава УПЦ КП Філарет переконаний, що надання  томосу стане потужним ударом по Московському патріархату. І що тепер Росії доведеться переписувати свою історію.

  “Удар буде сильний, дуже сильний, — заявив Патріарх Київський. — Історія Російської Церкви починатиметься не з хрещення Русі, а з 1448 року. З того часу, коли вона відокремилась від Київської митрополії. І сама Москва визнала це 1948 року, коли святкувала 500-ліття автокефалії Російської Церкви”.

— Для УПЦ КП надання томосу означатиме відновлення тих прав, які мала Київська митрополія з часу свого постання, — каже докторка філософських наук Людмила Филипович, завідувачка відділу Інституту філософії НАНУ. — Ці права колись перебрала на себе Москва. Але часи змінилися. Уже 27 років маємо незалежну Українську державу. Тому абсолютно природно поновити Київську митрополію у патріаршому стані як незалежну Церкву, рівну в правах із 15 іншими православними автокефаліями в усьому світі.

Ми маємо власну церковну історію, яка (якщо брати до уваги проповідництво святого апостола Андрія Первозваного у Скіфії, тобто на українських землях, у І столітті) налічує 2000 років, — додає професорка Київської православної богословської академії Ірина Преловська, старша наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського НАНУ. — Усі історичні джерела підтверджують, що Київська Русь за князя Володимира прийняла православ’я виключно з рук Константинопольського патріархату. Константинополь виступив як Церква-Матір, узявши Київську митрополію до своєї юрисдикції.

— Чому взагалі постала проблема відокремлення УПЦ від Москви? Як так сталося, що Київська митрополія потрапила під її юрисдикцію?

  І. Преловська: — Київська митрополія проіснувала до ХІІІ століття. У різні часи вона налічувала від 7 до 12 єпархій. Після монголо татарського нашестя київські митрополити були змушені покинути Київ, який зазнав руйнування. Вони перебралися на територію Ростово-Суздальської землі. Там, у Володимирі-на-Клязьмі, спершу тимчасово був митрополичий осередок Києва, а потім він перемістився до Москви…

  1448 року, коли московський князь і тодішні ієрархи Московської Церкви відреклися від юрисдикції Константинополя, фактичне перебування київських митрополитів у Москві було визнано окремою від Київської Московською митрополією. Цього, однак ніколи не визнавав Константинополь.

  А. Бабинський: — Після Переяславської ради були смутні роки для Київської митрополії. Часом було навіть по три митрополити, які тут претендували на владу. У цій політичній і релігійній метушні Москві вдалося пропхати власну кандидатуру на посаду митрополита. Той спершу склав присягу перед московським патріархом, а потім нібито дістав визнання Константинополя.

  І. Преловська: — Так, 1685 року єпископ луцький Гедеон Святополк-Четвертинський, який походив з київського князівського роду, втік, як він казав, від утисків та погроз уніатів до Києва. На пропозицію гетьмана Івана Самойловича він погодився бути київським митрополитом. Під час обрання було багато порушень, проти нього виступала козацька старшина. Але Самойлович домігся того, що Гедеона висвятили не в Києві і не в Константинополі, а в Москві — гетьман мав свої плани щодо відносин з очільниками Московії і Московського патріархату.

  Після того, як з’явився перший патріарх, висвячений у Москві, там надумали позбутися юрисдикції Константинопольського патріархату, яка тривала з Х століття.

   Навесні 1686 року гетьман Самойлович разом із майбутніми царями Петром та Іваном, майбутньою регентшею Софією і московським патріархом Йоакимом відправили спільне посольство до Константинополя. І там за 200 червінців та 120 соболів константинопольський патріарх Діонісій IV підписав грамоту про передання Київської митрополії під юрисдикцію Московського патріархату.

— Але насправді цей акт не означав передання Київської митрополії Москві?

  А. Бабинський: — Ні. Як підтвердив патріарх Варфоломій на Синаксисі, це була формальна зверхність над Київською Церквою. Митрополит насправді мав зберігати вірність Константинопольській патріархії. Однак тоді все перекреслилось. До слова, Константинополь про це нагадував ще 100 років тому, коли надавав автокефалію Польській Православній Церкві.

  І. Преловська: — На Синаксисі святіший патріарх Варфоломій сказав, що не було такого документа, на підставі якого Константинополь погоджувався на зміну юрисдикції. Була лише згода на висвячення київських митрополитів у Москві.

  Після ХVII століття ми лише тепер з’ясовуємо канонічно-юридичний аспект існування колишньої Київської митрополії. Шкода, що минуло так багато часу, але сподіваюся, що крапки над “і” нарешті буде розставлено.

  Якщо українці спроможуться відокремити свою церковно-політичну історію від наявної версії російської історії, яка залежить від політичних поглядів імперської держави, то це буде величезна, досі не бачена для нас перемога у державно-історичному сенсі.

— Чи справді, як вважає патріарх Філарет, Росії доведеться переписувати свою історію?

  А. Бабинський: — Якщо Українська Православна Церква отримає автокефалію, це, насамперед, змінить сприйняття східнослов’янського православ’я у світі. Коли нині з Рима чи з будь-якого іншого світового центру дивляться на східнослов’янське православ’я, то бачать суто Москву. Ніякого Києва у їхній уяві немає. Скажімо, коли хтось на Заході бачить східнослов’янську ікону, то одразу каже, що це російська ікона, хоча у 99% вона може бути київською.

  Це помилкове сприйняття. Бо, по-перше, християнство прийшло до Москви з Києва. По-друге, після реформи Петра Могили підвищити рівень московського православ’я дозволили саме київські школи, сформовані на зразок єзуїтських.

  Відокремлення Церкви Києва від Москви дасть остаточне розуміння світові, що східні слов’яни — це не тільки Москва чи Росія, що українське православ’я нічим не гірше, не інтелектуально слабше від російського. Світ побачить, що тут є ще одна культура, яка давніша і не менш багата, ніж російська, абсолютно самобутня!

  Безумовно, російська історія зміниться. Дотепер Москва, пишучи свою державну історію, говорила про “перетікання влади з Києва до Москви”, яку придумали тамтешні історики у ХІХ столітті. Росіянам з часом доведеться миритися з тим, що не було ніякого перетікання історії Русі з Києва до Москви.

N 6-ФКЗ

  • 25.08.18, 23:44

                 РОССИЙСКАЯ ФЕДЕРАЦИЯ

                 ФЕДЕРАЛЬНЫЙ КОНСТИТУЦИОННЫЙ ЗАКОН


             О порядке принятия в Российскую Федерацию
            и образования в ее составе нового субъекта
                       Российской Федерации

     Одобрен Государственной Думой             30 ноября  2001 года
     Одобрен Советом Федерации                  5 декабря 2001 года

Любі мої криси - вам слово.

  • 28.06.18, 16:09
 Предупреждение перед просмотром!
     15 января 1997 года распоряжением мэра Москвы образовано ОАО «ТВ Центр». Учредителями выступили Москомимущество и Московский комитет по науке и технологиям. Владельцем контрольного пакета акций стало Правительство Москвы.
 


Про горелую вату.

  • 29.03.18, 21:02


Фашик Донецкий: Про горелую вату

Спустя 4 года кацапы удивляются тому,как мол блядь Украинцам не жалко детей кемерово? Жалко у пчелки, если кто не помнит. А свиньям, которые удивляются  нетолерантности Украинцев, я сейчас популярно объясню причины того, почему и как.

Представьте себе год эдак 1944. Идет вторая мировая война, красная армия наступает  в сторону Берлина, работают танки, артиллерия, рсзо ["катюши "], самолеты бомбят Германию. Ну то есть идет глобальный пиздорез.

Гибнут ли мирные немцы при бомбежке? Да, г ибнут. Гибнут ли дети? Да, гибнут. Но, если спросить любого на тогда жителя ссср о том, на сколько ему не начхать на смерти немецких детей, то ответ будет в 99,9% приблизительно такой - и хуй с ними.

Кацапы уверенно идут по стопам Гитлера, если кто не в курсе: аншлюс был, придуманная история страны тоже есть, за мыслепреступления и инакомыслие сажают, вокруг враги и все сука соседние страны хотят захватить воронеж . Гитлерюгенд, культ войны, марши во славу Гитлера -путина тоже есть.

Ну и какого хуя должно быть жалко детей тех, кто для Украинцев страна, которая  хочет уничтожить Украину? Лично я не знаю ответа на этот вопрос. Онижедети? Они йети. Дикие существа, ибо за последние только 4 года, культ войны у обычных детей рф прет из ушей как подростковые прыщи в 13 лет.

Этих детей давно учат  дрочить на 9 мая, на сталина, на недострану Украину, в них воспитывают имперское мышление и дебильный фанатизм типу - уехать в неведомые ебеня убивать в чужой стране граждан чужой страны ради интересов рф-. Задайте себе вопрос и постарайтесь
ответить на него честно: какой у вас процент жалости к детям из гитлерюгенда? Лично у меня никаких. Тупо ноль толерантности к ним и все тут.

Скажете, мол не факт, что  нынешние дети рф станут русскими гитлеровцами? Неа, вы лицемерите сейчас. На Донбасс ехали пиздюки до 25-30 лет в огромном количестве. В эпоху интернета, когда информацию в принципе невозможно заблокировать, верить в фашню на улицах Львова могут только клинические ебланы с нулевым IQ . Задайте себе вопрос и
ответьте на него вслух: сколько процентов детей в рф считают 9 мая не днем победы, а днем памяти погибших на войне из-за ебанутых правителей?

Этот процент ничтожно мал, верно? Мастурбаторство на победу - сталина-военные фильмы производства рф - разжигание ненависти в сторону Америки-Украины - Великобритании по тв и ток шоу не сделают детей добрее. Никогда. Дети впитывают в себя информацию как губка, ценности им ставит общество и сми. В тренде в рф быть в стае, а не быть думающим или инакомыслящим.

Как вы думаете, какой процент детей рф уже заражен идеями пиздоватого вовы? Сколько из детей 2005-го года рождения по приказу путина или кого через 5 лет, когда придет приказ ехать в Гваделупу убивать гваделупских фашистов, сумеют смело отказаться от поездки, предварительно проанализировав информацию о так называемых гваделупо-бандеровцах ?

Неудобный вопрос, понимаю. Только когда вчерашние пиздюки придут в ваш дом и с автоматами и будут убивать вас за то, что вы не любите путина или разговариваете в Гондурасе на гондурасском языке, то перед вами будет стоять враг, а не ребенок. И воспитала этого врага система путина, ему насрать на мораль, для него правду по тв рассказали, он хуй забил включать мозг сам, ведь и так все понятно. И это вчерашнее дите вас убьет. И вырежет вашу семью без тени сомнений. Вы для него враг, он пришел на вашу землю уничтожать врагов и похуй, что до его родных краев 1000 км. Он вас не пожалеет. Никогда

Помние, кстати, кака кацапы дружно рыдали, ибо в 14 году техника шла на Донбасс? Война-это полюбому гибель детей, если кто не в курсе. Помните как мамы рф дружно  бастовали против отправки их детей, детей рф, на необъявленную войну с Украиной? Блядь, и я не помню. Хоть убей, не помню.

Иловайск, Дебальцево, Авдеевка, Зеленопілля, ДАП, ЛАП, обстрел Мариуполя, Краматорска помните? Помните, сколько цветов к посольству Украины в рф принесли кацапы после этих событий? И я не помню нихера.

На войне всегда гибнут чьи-то дети, если кто не в курсе. Неужели мамкам рф так похуй на жизни своих детей, что ради денег они готовы молча отдавать детей на войны? Неужели мамы детей рф не понимают, что на войне их ребенок будет стрелять и убивать ребенка другой мамы? Как
можно так любить деньги, мамы рф ? Как можно быть такими ментально-рублевыми проститутками,которые за бабло будут молчать о чем угодно ?

Многие скажут, мол дети в кемерово не виноваты ни в чем. И это правда. Виноваты все, кроме детей. Хотя.. Виновник пожара и смерти детей- ебаный империализм и покорность родителей малых. Родители прекрасно понимают и видят то,во что превращают их отпрысков+ сами же
поддерживают затею мастурбаторства на войну, они с радостью пошлют своего сына или дочь убивать инакомыслящих на Марсе и всегда возьмут деньги за труп сына или дочери ,которых привезут с гражданской войны хоть с планеты Нибиру. Главное бабло, а на детей насрать.

Ну и с хуя ли адекватным людям жалеть детей тех,кто своих детей посылает убивать укроп или резать сирийцев? Или 4 последних года мало кацапам, чтобы понять простую истину- рф для Украинцев враг, как в свое время была Германия врагом ссср? С хуя ли жалеть детей тех ,кто в
пожаре у себя на родине ищет виноватых  из Америки-Украины-массонов- и не боится посылать своих же пиздюков на войну в чужие страны каждый день? Кто будет пилотки на младенцев одевать 9 мая 2018 года? Кто будет фоткаться с детьми ,одетыми в гимнастерки и в камуфляж и писать на детских колясках на берлин-можымпавтарить? Сука, неужели, если в детей влаживать ненависть в сми-по радио-в интернете, то они выростутт художниками или скульпторами ?

Лично мне абсолютно насрать на количество трупов в рф. Будь то пожар, землятресение или наводнение - для меня русские как вид людей вымерли в 2014 году. Отношение к русским как к тараканам - если сдохнут все тараканы в один прекрасный день, то мир будет только чище .

Толерантнутым рекомендую сходить в госпиталь к пацанам нашим или пообщаться с теми,кто прошел плен. А еще лучше сходите на кладбище и посмотрите на могилы  наших парней. Дети русских мам сознательно ехали убивать этих хлопцев, мамы русских детей были не против
того, чтобы их дети убивали Украинцев. Помните об этом.


Фашик ДонецкийСтраницы:
1
2
3
4
5
6
8
предыдущая
следующая