хочу сюди!
 

светлана

41 рік, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 35-50 років

Письма Ходорковскому

«Если конкретно спросить у меня: "лично я, пойду воевать или нет?" - пойду! За (российский) Северный Кавказ. Это наша земля, мы ее завоевали. Я не империалист. Я, в определенной степени - националист»
                                                    Миша Ходорковский в интервью журналу The New Times


Письмо Ходорковскому --- Полина Жеребцова   24.12.2013

Михаил Ходорковский я пишу Вам из Финляндии. Меня зовут Полина Жеребцова. Я политбеженка из России. Из современной России, где уже много-много лет правит господин Путин.
Всю жизнь я веду дневник. И так случилось, что родилась я на Кавказе, в городе Грозном.

Когда мне было девять, мой город окружили кольцом российские танки - и дома стали превращаться в руины и тлен вместе со своими обитателями.
По Вашему дому стреляли из танка, господин Ходорковский?
По моему - стреляли. Горели верхние этажи, и дети кричали от нестерпимой боли: осколки терзали их тела.

Мой дед, участник Отечественной войны, лежавший в больнице на Первомайской улице, погиб при обстреле. Он уже выздоравливал - я и мама собирались забрать его домой.
Мы не могли похоронить его неделю. Шли бои.
Я знаю, Вы много пережили, были в заточении. Но скажите, Вы можете себе представить, как кричат больные, когда из орудий стреляют по больнице или когда невидимый и неуязвимый для их проклятий бомбардировщик сбрасывает на них полуторатонную бомбу?
. . . . . . . . . . . . . . .
В августе 1996 года в подъезд нашего дома залетели снаряды с российского поста: соседей разорвало на куски.
Мне было уже одиннадцать.
Я вышла в свой родной подъезд, и мои ноги по щиколотку утонули в крови. Кровь стекала со стен и с потолка, а рядом кричали в жутких мучениях выжившие соседи.
С тех пор, господин Ходорковский, я не верю правителям России. Я не считаю, что это цена за завоевание и целостность страны. Это делали как раз «слабаки» - ведь сильный человек не будет самоутверждаться за счет убитых детей и женщин.
По сути дела они предатели собственного народа.
. . . . . . . . . . . . . . .
Когда на грозненский рынок прилетела ракета, я находилась в трех кварталах от места ее падения. Я увидела огонь от земли до неба, а потом услышала оглушительный взрыв.
В моих ногах оказалось 16 осколков.
А что стало с людьми, которые были ближе к ракете? Оторванные руки, ноги, головы, тела, превращенные в пыль.
Свою маму дети находили по заколке для волос или пуговицам на кофте...
Хоть кто-то получил извинения? Или компенсацию за этот ад? Кто?
Я не получила ничего кроме угроз и приказа «закрыть рот», так как являюсь подлинным свидетелем этих кровавых событий. Вот лицо современной российской власти.
Убить, оболгать и захватить. И это называется «завоевание»?
. . . . . . . . . . . . . . .

Я очень сочувствовала Вам, когда Вы были в заточении. Я считала вынесенные Вам приговоры несправедливыми, политическими. И сейчас считаю, что на Вас, возможно, оказали давление.
Но Вы в интервью сказали: "Путин не слабак. Я готов воевать за сохранение Северного Кавказа в составе страны. Это наша земля, мы ее завоевали!" Подумайте, Вам ведь придется разделить ответственность за те военные преступления, которые на Кавказе не издержки «завоевания», а его суть.

Почитайте мой дневник.
Почитайте, как нас завоевывали.
Как мы хоронили соседей, убитых под обстрелом, предварительно закрыв могилы ветками, чтобы голодные собаки не растерзали покойных.
Как были убиты тысячи детей и женщин в Чеченской Республике.
Вы все еще хотите целостности с такой Россией?
Я не хочу.
И мне не нужно ее гражданство. Я стесняюсь его, как позорного рабского клейма.

Письмо Ходорковскому ---   Юлия Тимошенко

Я вітаю набуття Михайлом Ходорковським волі. Для багатьох людей у світі це знакова і довгоочікувана подія.

Політичні в'язні, як і люди, які пережили клінічну смерть, переживають по той бік реальності дуже схожі відчуття і повертаються звідти зміненими, з незрозумілими для багатьох відхиленнями від домінуючих у суспільстві цілей і норм.
. . . . . . . . . . . . . . .
А головне, і я в цьому твердо впевнена, що у Михайла Ходорковського з'явилося особливе натхнення спробувати зробити світ менш жорстоким і справедливішим для багатьох. Немає сумнівів, що він уже давно переріс банальну пристрасть колекціонування грошових знаків.

І, як багато інших, я вірю, що звільнення Михайла Ходорковського подарувало світові сильного, інтелектуального, морального воїна, який хоч трохи, але зможе разом з іншими наблизити людство до любові та співчуття.
Дорогий Михайле, будьте вільні й успішні на цьому шляху.



18

Коментарі

Гість: NeManul

124.12.13, 22:36

    анонім

    224.12.13, 22:37

    Ну так Ходорковський з Тимошенко однієї крові -- тієї самої, якій на усі інші народи .... сам розумієш. Їх можна вбивати, розстрілювати, палити, грабувати, дурити, аби самим, богообраним, над світом панувати.
    Маю доброго приятеля чеченця. Він жив в Грозному, під час війни воював в самообороні -- з бойовиками, зокрема Кадирова, і з федералами, головним чином контрактниками з 205-тої дивізії. Він порозказував про "подвиги" що одних, що інших шакалів. Він розповідей моторошно ставало, а приятель це все пережив.

      324.12.13, 22:39

      Цікаво!Два листа одній людині і зовсім різного змісту.

        424.12.13, 22:41

        Жодна політична сила в Україні (ані Свобода, ані УДАР, ані, навіть, Батьківщина) не відреагували на вихід Ходорковського (такий ДИВНИЙ "душевний" жест пуЦькіна). Я взагалі гадаю, що зраділи виключно рАССЄЙскіє націоналісти. Тому і почали ці рАССЄЙскіє націоналісти, які "вірою і правдою служать матушкЄ раССЄє" писати ЛИСТИ ЩИРОЇ ЛЮБОВІ цьому "моральному воїну"

          524.12.13, 22:42

          І що? Стосовно дівчинки з Фінляндії все зрозуміло і вона, в цілому, ПРАВА. зА ВИКЛЮЧЕННЯМ ТОГО, ЩО ЯКЩО Б ВОНА НЕ ВТЕКЛА, ЇЇ Б ЧЕЧЕНИ усім аулом гвалтували б поки не померла. Тобто вона побачила лише один бік медалі, а так - все правильно. А ось до чого тут Тимошенко?

            624.12.13, 22:46Відповідь на 4 від Julia Taneta

            Жодна політична сила в Україні (ані Свобода, ані УДАР, ані, навіть, Батьківщина) не відреагували на вихід Ходорковського (такий ДИВНИЙ "душевний" жест пуЦькіна). Я взагалі гадаю, що зраділи виключно рАССЄЙскіє націоналісти. Тому і почали ці рАССЄЙскіє націоналісти, які "вірою і правдою служать матушкЄ раССЄє" писати ЛИСТИ ЩИРОЇ ЛЮБОВІ цьому "моральному воїну"
            Так ти й нашу шановану ЖанночкуДакр до когорти раССєйських наці записала.

              724.12.13, 22:48

              Зніми скрін зі сторінки "Батьківщини", де засвітили цього листа від баХіні. Коли завтра вони зрозуміють, яку дурню утнули, і що це є ЧЕРГОВИЙ ПРОКОЛ їхньої баХіні, вони приберуть цей лист, а бютолобі кричатимуть з піною у роті, що не було такого листа і все це "протівсіхі протівниє прідумалі".

                824.12.13, 22:49Відповідь на 5 від Танк_

                ком. 7.

                  924.12.13, 22:50Відповідь на 2 від анонім

                  Ну так Ходорковський з Тимошенко однієї крові -- тієї самої, якій на усі інші народи .... сам розумієш. Їх можна вбивати, розстрілювати, палити, грабувати, дурити, аби самим, богообраним, над світом панувати.
                  Маю доброго приятеля чеченця. Він жив в Грозному, під час війни воював в самообороні -- з бойовиками, зокрема Кадирова, і з федералами, головним чином контрактниками з 205-тої дивізії. Він порозказував про "подвиги" що одних, що інших шакалів. Він розповідей моторошно ставало, а приятель це все пережив.
                  Наразі я розміщую матеріали лише в одному сенсі - неможливості приєднання до мутного союзу. Про чеченців нехай думають їхні сусіди. І, до слова, Чечня не валує нас в кавказький союз.

                    1024.12.13, 22:50Відповідь на 3 від БілаКоролева

                    Цікаво!Два листа одній людині і зовсім різного змісту.Так і автори листів люди різні...

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      4
                      6
                      попередня
                      наступна