VIDEO
То хто ж такий Майк Роуленд?
Британець і джентльмен, простий, трохи сором'язливий.
Народився він у Лондоні в 1958 році, саме тоді, коли з'явилися на світ
«Beatles».
Його батьки люблять із гордістю демонструвати піаніно,
на якому він грав у дитинстві. Вже у віці дванадцяти років молодий талант писав
тексти для поп-композицій.
Роуленд дуже чутливий: музика для нього стала
можливістю висловити щось із його невловимого натхнення, що прагне знайти
вихід.
Необхідно згадати про одну дуже цікаву подію, що трапилася з музикантом на початку вісімдесятих. Під час прогулянки густим лісом Майк раптово почув неземну, чарівну музику, що виливається на нього незрозуміло звідки. Роуленд був зачарований і приголомшений. Повернувшись додому, він, як зумів, виконав почуту музику перед мікрофоном, підключеним до звичайного побутового магнітофона: у нього просто не було іншої записуючої апаратури.
Як художник, який створює свою картину лише один раз, Роуленд не зміг виконати цю музику вдруге. Так і був народжений альбом The Fairy Ring (Чарівне кільце).
Не знаю, як вам, але мені його назва, та й взагалі вся музика Роуленда, за духом співзвучна зі знаменитим толкінівським «Володарем кілець». Але повернемося до The Fairy Ring. Майк вдома зробив кілька копій свого запису і віддав їх у магазини та розповсюджувачам, які займаються імпровізаційною музикою. Цей момент ознаменував зародження в Англії стилю, названого new age.
Також це стало початком величезного інтересу до музики Майка Роуленда. Причому все трапилося без участі рекламних кампаній, відеокліпів тощо, що зазвичай притаманне шоу-бізнесу. У небувалому успіху «винні» самі композиції Роуленда — дуже сильні та емоційні, хоча на перший погляд вони й здаються простими та невигадливими. Слухачі, особливо ті, хто займається різноманітними духовними практиками, оцінили цю музику, записану без використання складної апаратури. Коло його шанувальників — це ще й ті, хто зараз втілює свої особисті ідеї в політичних програмах, статтях, радіо- і телевізійних передачах, які піклуються про харчування, здоров'я, екологічну безпеку нашого спільного будинку, тобто люди з наднаціональним, або, якщо хочете, загальносвітовим мисленням.
Як розвивалася далі кар'єра Майка? Звичайно, його записи, які не відповідали стандартам, великі музичні компанії відхиляли. Тому йому довелося тиражувати їх самому.
Він придбав кілька касетних магнітофонів і працював не покладаючи рук, вдень та вночі. Невеликі партії касет він розсилав до різних магазинчиків, часто навіть забуваючи прикласти до них рахунок за витрати. Великі ж компанії він просто ігнорував: нелюбов була взаємною.
Потім Роуленд почав давати нерегулярні концерти для невеликих аудиторій. Поступово він набував все більшої популярності. Перша популярність прийшла в Голландії, ще він взяв участь у кількох музичних фестивалях в Англії і потім у “Paravision”, що проходив у Гаазі.
У 1986 році в маленькому залі “Amsterdam Concert Hall” Роуленд дав два вечірні концерти разом із відомим американським нью-ейджевським музикантом Еолією (Aeoliah). Саме тоді він вирішив укласти контракт із відомою голландською студією "Oreade Music", що спеціалізується на музиці new age (може, Еолія і підказав Майку цю ідею). Треба сказати, що ця фірма згодом успішно поширювала його записи. Кількість проданих альбомів постійно зростала, і в результаті кожен диск Майка розійшовся тиражем, що перевищує 600 000 примірників, що більш характерно для представників мейнстріму, до яких Роуленд ніколи не належав.
Майк успішно творив. Після "The Fairy Ring" він записує "Silver Wings", "Titania", "Solace", "The Brighter Side", "Precious Love" та "And So To Dream". І тут не можна не сказати кілька слів про «Титанію».
Майк Роуленд переклав на музику історію Шекспіра про Титанію — маленьку королеву чарівної країни, яка полюбила просту людину. Цей альбом можна просто назвати історією кохання, де ніжні, фортепіанні мелодії, що утихомирюють, нагадують колискову, забирають слухача в якийсь чудовий світ, зцілюючи душу і наповнюючи серце радістю та спокоєм.
Найбільш відомим із вищезгаданих альбомів став, мабуть, Silver Wings, визнаний класикою new age. Крім цього, кінозірка Ширлі Маклейн використовувала музику з The Fairy Ring у своїй програмі Inner Workout. Тільки за перші сім тижнів було продано понад сто тисяч копій відеокасет із цією програмою. До речі, незабаром Майк випустив нову, дуже чуттєву фортепіанну версію The Fairy Ring.
Отже, музика Роуленда стала відома у всьому світі, отримавши признання від Австралії до Східної Європи. А що сам музикант?
Зазвичай люди сміються при звістках, що виконавець, який має великий успіх, живе дуже скромно. Але такий уже Майк.
Він веде просте життя у провінції, розводить курей, працює у саду та багато часу проводить зі своєю родиною.
Він не любить виступати з концертами, лише час від часу, підкоряючись натхненню, створює свою неповторну музику.
Його мелодії, до країв наповнені любов'ю, співчуттям і чарівним світлом, мають здатність пробуджувати ці почуття в серці людини, зачіпати щось глибоке, потаємне, коли слова стають уже не потрібними.
Коментарі
Голубка
125.03.23, 12:04
Цікава інформація, дякую




[email protected]@
226.03.23, 07:55Відповідь на 1 від Голубка