хочу сюда!
 

Алла

38 лет, лев, познакомится с парнем в возрасте 35-48 лет

Древня загадка острова ГотландСеред неспокійних вод Балтійського моря на схилах шведського островаГотланд (Gotland)розкидано сотні сірих непоказних валунів. Від сіро-коричневої маси «родичів» їх вирізняють рукотворні боріздки та жолобки. Вони завжди зустрічаються групами і відрізняються довжиною, шириною та глибиною. 

Хто, а головне навіщо прорізав їх на гладенькій та твердійкам'янійповерхні, достеменно й досі невідомо. Оскільки на перший погляд здається, що це хтось точив об камінь свою сокиру чи бойовий меч, камені назвали точильними. Це була перша версія, яказ'явиласяв середині ХІХ століття, коли ці валуни власне й знайшли. Однак придивившись до прорізів пильніше, дослідники виявили, що їх розмір та форма зовсім не підходять для холодної заточування зброї. І в кам'яний вік, і в епоху вікінгів чи в Середньовіччі озброєння потребувало значно ширших жолобів. Також проти початкової версії був той факт, що в околицях так і не знайшли жодноїкам'яноїчи металевої сокири або меча, які можна було б заточувати на такій каменюці. 

До того ж вапнякові або гранітні валуни з подібного типупрорізамизустрічаються не тільки на Готланді. Їх можна побачити в різних країнах Європи: Фінляндії, Норвегії, Великобританії, Франції, Люксембурзі. Також знайшли такі камені в далекій Індії та Австралії. Одна ніде немає їх в такій кількості, як на острові Готланд. Свого часу американський астроном Джеральд Хоукінс (GeraldHawkins) висловив припущення, що легендарний Стоунхендж (Stonehenge) виконував функції древньої астрономічної обсерваторії. Такетрактуваннястало досить популярним у європейських дослідників, які намагаються майже для любої археологічної знахідки знайти зв'язок з астрономією. Особливо коли інші тлумачення заходять у глухий кут. 
 


Стосується це також і валунів на Готланді. Для багатьох прорізів знайшли зв'язок з положенням таких небесних тіл, як Сонце та Місяць. Однак загадкові камені продовжують зберігати справжню розгадку своєї таємниці.
8

Комментарии

117.01.19, 17:41

Цікаво

  217.01.19, 18:18

  Цікаво! Я б теж про заточування зброї подумав...!

   318.01.19, 16:29

   Це радше не точила, а правила. В смислі що розпечену металеву заготовку відбивали ковалі у тверду камяну форму, правильної прямої форми- особливо це було важливо для зброї. Кілька чи десяток форм дозволяли бити одночасно багато металевих знарядь (така форма в металургії називається опока, і використовуються дотепер)

    418.01.19, 16:35

    Чому не знайдено сокир чи мечів? Так по перше залізо, навіть цвях , було дорогим, тому його мало досліджено. По друге, воно іржавіє, до наших днів дійшли ті, які з деякої причини мали антикорозійні властивості (за сучасними висновками- скоріше випадково)

     518.01.19, 16:39

     Камінь - наковальня, правило, - мав бути не скільки твердим, скільки вязким. Протистояти численним важким ударам. На другому і третьому фото це дуже помітно.