хочу сюда!
 

Татьяна

53 года, телец, познакомится с парнем в возрасте 50-53 лет

До нас повертається свято – іменини

Як і багато інших культурних традицій, іменини останні кілька десятиліть не святкувалися, більше того, у 20-30 роки офіційно були заборонені.

Традиція святкування іменин відома у нас з XVII століття. Зазвичай перед святом сім'я варила пиво і пекла іменинні пироги і короваї. Вдень друзям і родичам роздавались іменинні пироги, причому нерідко начинка і розмір пирога мали особливий зміст, що визначався характером стосунків іменинника і його близьких. Ввечері влаштовували святкову вечерю.

      Нині, 24 лютого, святкуємо Власа. Це відгомін шанування бога Велеса – Волоса(Волоха, Волота), другого за значенням після Перуна, уособлення господарської мудрості.

      Волосся споконвіку образно порівнювало із засіяним полем пшениці: як колосся пшениці вбирають в себе усі соки і цілющу силу Матері Сирої Землі і чисте світло Ярила- Сонця і зберігають їх, так і волосся людини отримує і зберігає цілющу силу від Небесних Богів, від Земних Батьків і предків роду, від Матері - Природи, від космічних променів Ярила-Сонця і Небесних Зірок, недаремно ж волосся спрадавна називало космами, тобто пов'язані з космосом, який підживлює людину.

      В народі відомий обряд «завивання бороди». Суть його в тому, що женці, дожинаючи ниву, залишають невеличкий кущик колосся. Його перевязують стрічкою, уквітчують, виплітають колосяну китицю(волоток), кладуть окраєць хліба, дрібку солі, воду і водять навколо танки, співають. Деколи ворожили на врожай, кидають назад себе серпа, залишки зернових, промовляючи або приспівуючи відповідні слова.

       Обряд свідчить про те, що Велес(Волос) залишився в нородній свідомості божеством землеробства.

       У ранньому своєму втіленні, ще в палеолітичній старовині, Велес вважався звіриним богом і приймав вигляд ведмедя. Він був покровителем мисливської здобичі, "богом мертвого звіра". Це в його честь виряджаються в звірині маски і кожухи на святках і на масницю: в колишні часи в цю пору відмічали свято пробудження ведмедя. Це були Велесові дні слов'янського язичницького календаря. У бронзовому столітті, в пору пастуших переселень, Велес -медвідь зробився покровителем домашніх тварин і богом багатства

       У древньому Києві кумир його стояв на Подолі, в нижній частині міста і користувався найбільшим шануванням наших далеких праотців. Капище Волоса розміщувалось в місці впадіння річки Турець в Почайну. Тепер тут вулиці Волоська і Турівська.

       Бик-тур – образне уособлення бога Волоса. Археологами знайдено на горі Щекавиця жертовник із рештками вугілля та кількома десятками бичачих черепів з рогами, а також на Контрактовій площі знайдено два турячих роги підкладені під північно-східним рогом будинку. Зображення бичачих голів з рогами збереглося на віконницях подільських будинків аж до початку ХХ століття.

      Поділ був місцем торгових зносин. А Волос, як бог багатства  став покровителем купців і торгівлі.

      Чимало науковців визначають Волоса також як володаря нижнього світу – простолюду, товариства; це слово споріднюється з «товаром», «товариною».

       В природі Землі сутність Волоса виявляє себе в створенні передумов для розсіювання рослин та розмноження тварин, регулює кругообіг води і всі обмінні процеси. В людині Волос проявляється в обмінних процесах, в трансформації фізичної потенції в духовне виявлення, визначає сфери діяльності, фізичні розміри, наділяє мистецьким даром. Велес – опікун жерців, поетів, музик, пастухів, торгівців.

 

Хто він, Велес?


67%, 4 голоса

17%, 1 голос

0%, 0 голосов

0%, 0 голосов

0%, 0 голосов

17%, 1 голос
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.
4

Комментарии

Гость: ННП

124.02.10, 14:26

дякую, що доносите до людей, забуті ними, цінності праотців.

  224.02.10, 14:28

  Откуда мнение что он второй после Перуна и кто поставил Перуна первым?

   324.02.10, 14:57

    424.02.10, 17:24Ответ на 2 от Malef(banned)

    Откуда мнение что он второй после Перуна и кто поставил Перуна первым?Це з літописів відомо

     524.02.10, 17:27Ответ на 1 от Гость: ННП

     дякую, що доносите до людей, забуті ними, цінності праотців.Радий, що цікавитесь.

      624.02.10, 17:27Ответ на 3 от N 47-ий

       725.02.10, 08:28

       пізнавально! в християнську епоху Волоса стали називати Сварогом.

        825.02.10, 09:08Ответ на 4 от буття

        Каких конкретно?

         925.02.10, 15:57Ответ на 8 от Malef(banned)

         Каких конкретно?Взагалі першість - питання відносне, в залежності від обставин і часу. Наприклад, при укладенню договору між Руссю і Візантією, русичі клялись іменем Перуна і Велеса. Це значить, що вони були одного рівня.

          1025.02.10, 16:08Ответ на 9 от буття

          Это я знаю что клялись, но как это говорит о том что они верховные для всех славян? Единый пантеон очень молод.

           Страницы:
           1
           2
           предыдущая
           следующая