хочу сюда!
 

ajnbybz :)

62 года, лев, познакомится с парнем в возрасте 58-64 лет

Про воду

_Mamay_

Задача N 64.Розрахувати всі можливі варіанти числа ступенів вільності на діаграмі стану води.(відповідь–можливі варіанти–0;1та2)
Подібна задача. Назвати, які залежності ілюструють кожна з трьох ліній на діаграмі стану води. Одна з важливих цілей розділу “Фазові рівноваги” - навчити студентів “читати” елементарні діаграми, які у вигляді рисунків наочно ілюструють різноманітні властивості систем. Однією з таких простих діаграм є діаграма стану води. На діаграмі лінії АО, ВО та СО поділяють поле діаграми на три області існування води в кристалічному, рідкому та газоподібному стані залежно від температури та тиску. Лінія АО ілюструє залежність температури плавлення води від тиску. Так, наприклад, при тиску Р1 температура плавлення води буде Т2. З діаграми видно, що зі збільшенням тиску до Р2 температура плавлення води буде Т1. Зменшення температури плавлення води зі
збільшенням тиску обумовлено нахилом лінії залежності температури плавлення води від тиску (АО) ліворуч. Для дуже незначної кількості речовин зі збільшенням тиску температура плавлення зменшується, а для переважної кількості речовин ця лінія має нахил праворуч, тому для більшості речовин зі збільшенням тиску температура плавлення зростає. Про цю особливість


води ще будемо говорити нижче. Лінія ВО ілюструє залежність тиску насиченої пари над рідкою водою від температури. Рідини киплять тоді, коли тиск їх насиченої пари досягне тиску в навколишньому середовищі (наприклад, атмосферного тиску), а тому температура кипіння води при значеннях тиску Р1 та Р2 буде, відповідно, Т3 та Т4. Виходячи з цього, крива ВО може ще трактуватися як залежність температури кипіння води від тиску. Лінія СО ілюструє залежність тиску насиченої пари води над кристалами води (льодом) від температури. Точка, де перетинаються всі три лінії, відповідає безваріантному стану системи (С = 0). За правилом Гіббса для речовини може бути тільки одна така точка. Це потрібно розуміти так, що в стані термодинамічної рівноваги всі три фази води: кристалічна, рідка та газоподібна можуть співіснувати тільки за певних умов. Цю точку часто називають потрійною точкою, і для води вона має значення: Р = 4,5 мм.рт.ст. та Т = 0,01 оС. На прикладі цієї точки можна проілюструвати поняття безваріантність системи (С = 0). Дійсно, не можна змінити ніяким чином ні температуру, ні тиск, щоб одна з фаз не зникла в стані рівноваги. У природі і на практиці часто можна бачити співіснування всіх трьох фаз води, але це тільки тому, що не наступив стан рівноваги в системі, до якого системи можуть прямувати тривалий час. Потрібно прорахувати для інших можливих точок діаграми варіантність і подумати над цим важливим висновком, що витікає з правила фаз Гіббса. (відповідь – див. весь текст пояснення до задачі)

11

Комментарии

13.01.11, 16:02

Кляяссс

  23.01.11, 22:16

  не осилил

   33.01.11, 22:21Ответ на 2 от Hudson Hawk

   не осилилВода дійсно унікальна речовина, в чомусь парадоксальна

    43.01.11, 22:22Ответ на 1 от V!t@l!й

    Кляяссс

     53.01.11, 22:46Ответ на 3 от буття

     я про воду много смотрел передачь, она не перестаёт поражать

      63.01.11, 23:43Ответ на 5 от Hudson Hawk

      я про воду много смотрел передачь, она не перестаёт поражатьА Ви не замислювались над тим фактом, що Ви є ... водний розчин!

       74.01.11, 09:03Ответ на 6 от буття

       на процентов 70, думаю попросту лужа

        84.01.11, 19:02

        Молодці. Поважаю грамотних людей та ще й патріотів рідного краю, мови Саме такі освічені, інтелектуально та духовно люди, об'єднавшись разом у справах та відпочинку зможемо подолати цю нечисть ж..-москальку та іншу та звільнити від неї НАШУ ВЕЛИКУ РУСЬ-УКРАЇНУ ВІД КАРПАТ ДО САХАЛИНУ! УРА! УРА! УРА!
        Я сам маю дві вищі освіти : технічну та економічну. Програміст, електронщик, бухгалтерія, розробник, дізайнер, гарно малюавав . Зараз намагаюся розвивати свою справу - розробка та виробницство.

         95.01.11, 18:23

          109.01.11, 00:25Ответ на 7 от Hudson Hawk

          на процентов 70, думаю попросту лужаОт, от. Саме від цього відсотка залежить наскільки Ви живий. Мертві мають 50 відсотків...

           Страницы:
           1
           2
           3
           предыдущая
           следующая