хочу сюди!
 

Татьяна

56 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 55-58 років

Ружа

До культових рослин чи то райських дерев українців належить рожа/ружа. Квіти її чи вінок з них особливо часто оспівуються у веснянках, купальських та весільних обрядових піснях. Іноді співається, як ті квіти й вінок дівчата пускають за течією річки, що, можливо, послужило для назви однієї з річок –Ружиноса у басейні Пруту. Широко представлена назва рожі/ружі і в інших українських географічних назвах, як-от у назвах річок та проток: Рожина у басейні Тетерева, Рожище у басейні Десни, Ружичка на Вінниччині, Ружа у Закарпатті, Рожин на Івано-Франківщині, Великий Рожин у басейні пруту та ін. З-поміж назв населених пунктів привертають Ружки у Житомирській області, Рожів та Рожівка у Київській області, Ружична (їх два) у Волинській області тощо. Певно, слово рожа лежить в основі літописної географічної назви Рожне Поле у Галицькій землі, яка згадується в рукописах Русі-України у 1097, 1099, 1144 роках. Зрозуміло, це підтверджує давнє пошанування у нас рожі як рай-дерева та й свідчить про існування ще в сонцепоклонницькі часи слова рожа в мові наших предків.
10

Останні статті

Коментарі

Гість: Сергій +

13.09.09, 10:16

Вірно друже.

    23.09.09, 10:19

    Фоту хочу, як вона хоч виглядає

      33.09.09, 16:02Відповідь на 2 від Shelma

      Треба в Ружи запитати

        48.09.09, 11:28Відповідь на 2 від Shelma

        Фоту хочу, як вона хоч виглядає - тзаходь до мене - в мене їх багацько - ось одна з них -

          58.09.09, 11:29

          Мамайчику, Дякую!
          (візьму совб на сайт!)

          всьо..тепер тільки НЛО мене може врятувати


          *полетіла*

            616.09.09, 17:57

            то це рожеве дерево маєтьс я на увазі? цікаво?... а може то просто вишня??? чи яблуня?? вони ж теж з родини розоцвітних..... . .... і їх також вплітали у віночки.. а може то просто вираз такий - бо рожевий кущ як розростеться, то може бути, як дерево... .. дякую - беру на сайт!